Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Młynek do zbóż KITCHENAID

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sebanek
    • 02-2009
    • 178

    #16
    Słód wydaje mi się zmielony za drobno. Chyba też łuska jest zbyt mocno zniszczona. Czy to jest maksymalna grubość mielenia, czy można grubiej? Ale może się mylę,bo może źle widzę z tych zdjęć

    Comment

    • bulipunk
      Member
      • 11-2008
      • 94

      #17
      Wydaje mi się żę nei mieli za drobno. Miałem do porównania monachijski zmielony przez BA, którego też użyłem do dzisiejszego piwa. wyszło mi z 5kg pilżnieńskiego i 0,5kg monach. = 31,5 litra dobrze nachmielonej brzeczki 13 Blg. Więc myślę że wydajność jest OK. Jest git. Nie tylko ja ale i moja Luba jesteśmy zadowoleni. On ateż jest członkiem domowego browaru...
      Buli
      Briwar "Bul & Dżul"
      Michał-BULI-Nowak

      I said firmly "NO" for any alcohol... but it doesn't listen me :) and I am happy with it :)

      Comment

      • sebanek
        • 02-2009
        • 178

        #18
        Rzeczywiście wydajnośc imponująca, wręcz zbliża się do granicy niewiarygodności

        Comment

        • bulipunk
          Member
          • 11-2008
          • 94

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebanek Wyświetlenie odpowiedzi
          Rzeczywiście wydajnośc imponująca, wręcz zbliża się do granicy niewiarygodności
          Od 3 warek licze wydajność. Wychodzi mi zwykle 79% wg Beer Smitha... Oczywiście to wydajność przed zadaniem drożdży. Potem trochę spada przed butelkowaniem... do 76% na gotowo...
          Michał-BULI-Nowak

          I said firmly "NO" for any alcohol... but it doesn't listen me :) and I am happy with it :)

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎