Śrutowniki - stan na grudzień 2011

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mflasinski
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2011.12
    • 35

    Śrutowniki - stan na grudzień 2011

    Witam,
    Widzę, że jest parę tematów dotyczących śrutowników, ale w większości stare.
    Jako, że dopiero zaczynam swoją przygodę z piwowarstwem to chciałbym taki kupić, ale widzę, że na rynku posucha straszna.

    Tylko w jednym sklepie widzę śrutownik Porkerta: http://www.homebrewing.pl/srutownik-...s150-p-70.html
    Za Oceanem mają sporo tego, ale się nie opłaca sprowadzać, z przesyłką wychodzi ponad 100$.
    Znalazłem jeszcze coś takiego: http://abc-hurt.bazarek.pl/opis/6464...rzystawka.html co o tym sądzicie ?

    A może są jeszcze inne możliwości o jakich nie wiem ? Widziałem tematy typu "zrób to sam", a co z "gotowcami" ?
  • Zdrój
    Porucznik Browarny Tester
    • 2001.05
    • 284

    #2
    Srutowniki

    W styczniu/lutym 2012 pojawią się w Polsce śrutowniki konstrukcyjnie zbliżone do Porkerta w rozsądnej cenie.
    Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

    Comment

    • mflasinski
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2011.12
      • 35

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój
      W styczniu/lutym 2012 pojawią się w Polsce śrutowniki konstrukcyjnie zbliżone do Porkerta w rozsądnej cenie.
      Dobrze wiedzieć, aż tak bardzo nie spieszy mi się z kupnem, więc poczekam.

      Comment

      • anteks
        maruda
        🥛🥛🥛
        • 2003.08
        • 10754

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mflasinski

        Tylko w jednym sklepie widzę śrutownik Porkerta: http://www.homebrewing.pl/srutownik-...s150-p-70.html?
        Sklep zawiesił działalność, zmiana właściciela
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Seta
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.10
          • 6964

          #5
          Ja się nie mogę nadziwić, że NIKOMU w Polsce nie opłaca się tego wyprodukować. Nisza - wiem, "sam wyprodukuj" - wiem . Jeśli ktoś robi ręczne maszynki np do mielenia mięsa, to chyba dla niego nie jest duża inwestycja wyprodukować dodatkowo próbnie 100 śrutowników (a ceny są raczej rozsądne)...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • zgoda
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2005.05
            • 3516

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
            Ja się nie mogę nadziwić, że NIKOMU w Polsce nie opłaca się tego wyprodukować. Nisza - wiem, "sam wyprodukuj" - wiem . Jeśli ktoś robi ręczne maszynki np do mielenia mięsa, to chyba dla niego nie jest duża inwestycja wyprodukować dodatkowo próbnie 100 śrutowników (a ceny są raczej rozsądne)...
            Niedawno kupowałem maszynkę do mięsa. Żona uparła się na polską (bo moja mama miała Alfę i służyła jej 30 lat!) - cena mnie zabiła, 150zł za "8". To co widać na alledrogo po 40-50zł to chińszczyzna. Tak że nie wiem, czy polskiej produkcji tarczowy śrutownik w stylu Porkerta byłby "w rozsądnej cenie".
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • mareks
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.05
              • 1939

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mflasinski
              Znalazłem jeszcze coś takiego: http://abc-hurt.bazarek.pl/opis/6464...rzystawka.html co o tym sądzicie ?

              A może są jeszcze inne możliwości o jakich nie wiem ? Widziałem tematy typu "zrób to sam", a co z "gotowcami" ?

              Taką przystawkę do Zelmera używa maroxan i jest zadowolony.

              Ja mam taki młynek i jest świetny: http://www.browar.biz/forum/showthre...nek+zbo%C5%BCa

              Ale ceny tych młynków w euro są teraz wysokie.

              http://www.gastrobedarf-brennpaste-b...andmuehle.html







              Znalazłem jeszcze coś takiego:
              Last edited by mareks; 22-12-2011, 10:04.

              Comment

              • mareks
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.05
                • 1939

                #8
                Jeszcze oferta Chińczyków ale tylko 2 modele. Niedawno było chyba z 5 modeli.

                http://sundries.en.made-in-china.com...e-offer-1.html

                Comment

                • Rognalatus
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2012.01
                  • 2

                  #9
                  Po pierwsze, jako że jestem nowy na tym forum, witam Wszystkich i przy okazji życzę udanych warek w tym roku

                  Po drugie, czy ktoś się orientuje gdzie będą dostępne te śrutowniki o których pisał kolega?
                  Też z chęcią bym się w takowy zaopatrzył, bo to strasznie deficytowy towar jest.

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    🥛🥛🥛
                    • 2003.08
                    • 10754

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rognalatus
                    Po pierwsze, jako że jestem nowy na tym forum, witam Wszystkich i przy okazji życzę udanych warek w tym roku

                    Po drugie, czy ktoś się orientuje gdzie będą dostępne te śrutowniki o których pisał kolega?
                    Też z chęcią bym się w takowy zaopatrzył, bo to strasznie deficytowy towar jest.
                    Zapewne BA
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • mflasinski
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2011.12
                      • 35

                      #11
                      Dokładnie, w BA.
                      Dostałem dziś informację, że pod koniec lutego mają być w sprzedaży.

                      Comment

                      • Rognalatus
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2012.01
                        • 2

                        #12
                        Strasznie tu szybko odpowiadacie Panowie
                        A czy orientujecie się w jakim przedziale cenowym będą się one plasować?
                        Muszę jakoś żonę przygotować do tego wydatku

                        Comment

                        • mflasinski
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2011.12
                          • 35

                          #13
                          Ja się nie orientuję, ale może ktoś z ekipy BA tu siedzi i odpowie.
                          W mailu otrzymałem informację, że śrutownik jest właśnie testowany, więc to pewnie ani nie Porkert, ani nie Brewferm. Mam tylko nadzieję, że nie z Chin

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            🥛🥛🥛
                            • 2003.08
                            • 10754

                            #14
                            Piszcie do Zdroja
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • mflasinski
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2011.12
                              • 35

                              #15
                              Dobre wiadomości dostałem z 3 sklepów: CP, Homebrewing, BA.
                              Wszystkie 3 planują wprowadzenie do swojej sprzedaży śrutowników.
                              I chyba w takiej kolejności czasowej będą one dostępne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...