Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reduktor CO2 z 3 manometrami

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cristox
    Junior
    • 07-2012
    • 2

    Reduktor CO2 z 3 manometrami

    Czy można gdzieś kupić gotowy reduktor z 3 manometrami (z wbudowanym rozdzielaczem) do indywidualnej regulacji ciśnienia w dwóch kegach Cornelius ?

    Albo przynajmniej gdzie mogę kupić części by taki reduktor złożyć w własnym zakresie.

    Dziękuję za pomoc
  • wogosz
    Senior
    • 12-2005
    • 1007

    #2
    Obawiam się że nie można kupić części do samodzielnego składania. Znacznie łatwiej kupić gotowy. Obecnie na "aledrogo" nie ma podwójnego reduktora, ale bywają - trzeba regularnie szukać. Jest reduktor na dwa wyjścia:

    ale oba wyjścia są na jednej redukcji, więc i ciśnienie jest jednakowe. Mała uwaga. Jak będziesz kupował, zwróć uwagę, czy na wyjściu po redukcji jest nakręcona nakrętka z końcówką-"choinką" na nałożenie wężyka. Wystawiony na tej licytacji reduktor na jednym gwincie ma taką nakrętkę i nałożony wężyk, natomiast drugi gwint jest pusty. Od razu ostrzegam, że jest to bardzo nietypowy gwint (bodajże 7/16 cala, 20 zwojów na cal), praktycznie nie do zdobycia w sklepie. Trzeba go dorabiać u tokarza na zamówienie.

    Comment

    • cristox
      Junior
      • 07-2012
      • 2

      #3
      Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze zorientować się czy nie "przekombinowuję" z osobnym ciśnieniem na każdy keg. Generalnie chciałbym by ten reduktor służył do wyszynku piwa w kegeratorze. Czy reduktor z dwoma wyjściami z identycznym ciśnieniem wystarczy ?

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Był kiedyś w obiegu taki typ reduktora że można było dodawać dowolną liczbę wyjść. Te obecni stosowane składają się z jednego reduktora i dwójnika na wyjściu, a ten, o którym mówię, mozna było zestawiać w jeden szerego z dowolnej ilości kasetek, każda miała osobną redukcję. Sam widziałem taki z pięcioma wyjściami, ale było to w połowie lat dziewięćdziesiątych.

        Comment

        • leszcz007
          Senior
          • 04-2010
          • 100

          #5
          Na festiwalu we Wrocławiu było stoisko IBC i tam były wszelkiej maści złączki, trójniki, reduktory itd...
          Polskie przedstawicielstwo jest koło Wrocławia w Mirkowie, jest tam miły Pan Jurasik, który może coś doradzić. Z tego co pamiętam mieli też części do reduktorów, ale nie wiem czy też coś do rozbudowy.
          Sprawdź na stronie http://www.grupaibc.pl/pl/polskafp_r..._co2_akcesoria

          Comment

          • betperf
            Junior
            • 11-2011
            • 19

            #6
            Tak, potwierdzam kontakt z P.Jurasikiem - szybko, miło i na temat. Reduktor z 3 manometrami do kupienia w IBC Polska.
            Last edited by betperf; 23-07-2012, 15:48.

            Comment

            • TataPoli
              Member
              • 06-2011
              • 43

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika betperf Wyświetlenie odpowiedzi
              Tak, potwierdzam kontakt z P.Jurasikiem - szybko, miło i na temat. Reduktor z 3 manometrami do kupienia w IBC Polska.
              Może ktoś zna cenę takiego reduktora?

              Comment

              • ahalejcio
                Junior
                • 09-2010
                • 6

                #8
                na allegro pojawily sie z 2 i 3 manometrami


                mam zamiar taki sobie sprawic chyba ze ktos widzi jakies przeciwskazania dla nich
                Last edited by ahalejcio; 04-11-2012, 12:44.

                Comment

                • josefik
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 386

                  #9
                  Kiedyś od tego dostawcy zamówiłem podwójny reduktor był mocno zniszczony, inny niż zamieszczony na zdjęciu w aukcji, po dwóch wymianach reduktora zwróciłem każdy był mocno sfatygowany.
                  Ten reduktor na zdjęciu jest podwójny tzn. na dwa kegi.
                  Moim zdaniem jeśli nie potrzebujesz podwójnego to lepiej kupić nowy /trafiają się nowe ODL za ok 40 zł/.

                  Comment

                  • ahalejcio
                    Junior
                    • 09-2010
                    • 6

                    #10
                    no wlasnie mysle przyszlosciowo ;p narazie mam 1 keg i dopiero bede pierwszy raz kegowal, ale jak mi sie spodoba to bym sobie drugi keg sprawil to mialbym jak znalazl i mogl lac z dwoch, chyba ze mozna to pozniej jakims dwojnikiem zalatwic ??

                    w sumie ma sens miec 2 reduktory czy starczy 1 i dwojnik na 2 kegi jak cos ? w sumie poki co wydaje mi sie ze ustawie na te 1.5-2bary i nie planuje wiecej tym krecic ;p czy do czegos sie przydaje mozliwosc ustawiania roznych cisnien ?

                    a gdybym szukal nowego to moze byc taki jak do co2 do spawarki ? czy musi pisac ze to do piwa ?

                    Comment

                    • ahalejcio
                      Junior
                      • 09-2010
                      • 6

                      #11
                      ostatniego pytania nie bylo ;p juz znalazlem odpowiedz, a co wyzej wymienionego sprzedawcy poczekam moze uda sie skontaktowac z osoba ktora kupila pierwsza sztuke.

                      Comment

                      • ahalejcio
                        Junior
                        • 09-2010
                        • 6

                        #12
                        znalazlem jeszcze takie corneliusa tylko z tego co widze te nie maja zaworow na wylotach,

                        Comment

                        • josefik
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 386

                          #13
                          Ja mam podpięte do jednej butli 3 kegi, też miałem chęci na potrójny reduktor ale po podłączeniu poprzez trójniki stwierdziłem że to zbędny wydatek. Lepszy dedykowany do rozlewu piwa, tych od spawania użyć można ale nie są optymalne do naszych celów.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎