Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drożdze [poszukiwani chętni]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    #31
    Drożdże Windsor f-my Danstar Ferment AG (filia kanadyjskiej Lallemand Inc) to drożdże górnej fermentacji. Danstarowi ani Lallemandowi dotąd nie udało się opanować z dobrymi wynikami procesu suszenia drożdży dolnej fermentacji (typu lager).
    Jedynym producentem akceptowalnych nawet przez wielki przemysł piwowarski drożdży suchych dolnej fermentacji jest francuski Lesaffre (połączony niedawno z brytyjskim DCL; oddziałem drożdżowym koncernu jest Fermentis).

    Drożdże suche w ciągu ostatnich lat szybko zyskują na jakości i tracą na cenie! A na drożdżach nie ma co oszczędzać - złej jakości, zrujnują cały wcześniejszy wkład pracy i surowców.
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

    Comment

    • slado
      Gość
      • 07-2003
      • 1072

      #32
      pjenknik napisał(a)
      US Opole ma karę umowną w wysokości 5000 zł ale tylko przy dobrowolnym przyznaniu się do winy.
      Przyznaję się. Nie wiem do czego, ale przyznaję.
      Podtrzymuję swe zaiteresowanie. Po wyjaśnieniach Czes-ia pozostaje górnej DW lub wspomniane dolnej, byle suche. Wygodniejsze.

      Comment

      • slado
        Gość
        • 07-2003
        • 1072

        #33
        Chyba w ciemno i za nic nie będą pobierać?

        Comment

        • peter_1000
          Senior
          • 05-2003
          • 583

          #34
          sponsor napisał(a)
          pSZeniczne kolego pSZeniczne
          Fakt, analfabeta ze mnie kompletny
          Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

          Comment

          • crizz
            ...
            • 02-2003
            • 1255

            #35
            Czes napisał

            Jedynym producentem akceptowalnych nawet przez wielki przemysł piwowarski drożdży suchych dolnej fermentacji jest francuski Lesaffre (połączony niedawno z brytyjskim DCL; oddziałem drożdżowym koncernu jest Fermentis).
            Ale browamator.pl rozprowadzał swego czasu suche drożdże dolnej fermentacji Braupartnera ('untergarig' czy jakoś tak).

            Comment

            • oryks
              Senior
              • 01-2002
              • 297

              #36
              Racja, właśnie wczoraj je zadałem do pilsa. To, jak pamiętam, jedyne drożdże które mi poprawnie działają w temp. 12-14 st. C.
              Przydała by sie jakaś alternatywa.

              Comment

              • Makaron
                Senior
                • 08-2003
                • 2107

                #37
                Drożdze u mnie w domu w końcu są jutro odważe i zaczynam wysyłke
                "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                Comment

                • Borysko
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1144

                  #38
                  Jakby ktoś chciał płynne drożdżyki rozprowadzać (Wyeast, WhiteLabs) to ja się piszę! Na suchych to marna oszczędność wychodzi, zwłaszcza jak się użyje do 3-4 warek.

                  Comment

                  • LETO
                    Member
                    • 10-2003
                    • 74

                    #39
                    Odebrałem wczoraj od Makarona moje drożdże
                    Akcja była niesamowita ponioeważ umowiliśmy się w jednym z gdyńskich lokali. Wchodzę do środka -patrzę- jest Makaron. Podchodzę do niego z kaską a On wyciaga zapakowane w dwa sreberka i trzy woreczki 100 gramów drożdży. wyglądało to jakbym poważna porację narkowtyków kupował Mam nadzieję, że mnie nie śledzą A jeżeli tak to ja to nie ja
                    Jeszcze raz dzieki za drożdże
                    Jak ich użyję to podzielę si ę spostrzeżeniami.
                    LETO

                    ...:::TresPiwowares:::...

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎