Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drożdże z USA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #16
    Huanghua i Darko wylecieli do działu Przy Piwie. proszę uczestniczyć w dyskusji rzeczowo i bez przytyków osobistych.

    wszystko co nie związane z tematyką serwisu, ogólne rozmowy.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • adanjan
      Member
      • 08-2006
      • 77

      #17
      Pomyślałem, że zaprezentuję wyniki mego eksportu. Poniżej zdjęcie mojej "amerykańskiej kolekcji". Zachęcam wszystkich, którzy mają taką mozliwość zakupów za granicą, wychodzi naprawdę taniej, zwłaszcza jak da się to zrobić przy okazji
      Attached Files
      Last edited by adanjan; 21-12-2006, 22:30.

      Comment

      • huanghua
        Senior
        • 10-2005
        • 1910

        #18
        Masz racje.
        Ja też właśnie zakupiłem 4 szczepy WhiteLabs w cenie 5,25$ za sztukę. Co prawda nie zrobiłem żadnego wielkiego interesu, ale zawsze to coś taniej.
        A przy okazji to co zobaczyłem w sklepie tematycznym... to moje
        Teraz tylko dumam jak to zapakować, żeby mi jutro w luku bagażowym nie wymroziło kompletnie
        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #19
          Styropian, skarpety polarowe i wełniane i tłumaczenie, że to nie wąglik
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • huanghua
            Senior
            • 10-2005
            • 1910

            #20
            Zawinąłem w majtochy, koszulkę i wszystko w torbę termiczną do przechowywania żywności.

            Majtochy czyste, więc nie wiem jak to będzię z prawidłową izolacją... mogą być kłopoty
            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              #21
              Łojem wysmaruj
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • michalh
                Senior
                • 12-2002
                • 284

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                Łojem wysmaruj
                Nie miałem nigdy kłopotów z przechłodzeniem drożdży w luku bagażowym, a nawet ich specjalnie nie opakowywałem - były rozproszone pomiędzy odzieżą . . . (ale nie rozlane).
                NA pewno lepiej ich nie przewozić w bagażu podręcznym, bo wtedy możemy być podejrzani o wąglik i inne przestępstwa, a szczególnie amarykanom często trudno coś sensownie wytłumaczyć podczas kontroli na lotnisku.

                Dodam że drożdże przywiezione ze Stanów lepiej żyją niż kupione w Polsce. Podejrzewam że droga z USA przez pośredników do Polski może być dla źle zabezpieczonych drożdży uciążliwa, szczególnie latem. W USA sklepiki homebrew starają się mieć świeże drożdże, tym bardziej że tam mają bliżej do fabryki, a sprawny transport do Polski w 15 godzin w walizce mocno im nie szkodzi.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎