Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Safbrew WB-06 - suche drożdże do piw pszenicznych - jakie są wasze opinie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jkocurek
    Senior
    • 12-2006
    • 1030

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C Wyświetlenie odpowiedzi
    Efekty działanie WB06 są zadowalające - niestety piłem po tygodniu fermentowania (!) więc ... ale drożdże polecam.

    Marek
    Ależ lakoniczna wypowiedź Marku. Rozumiem, że piwo świeżutkie ale mogłeś coś więcej napisać, choćby o charakterystycznych posmakach goździkowo-bananowych - dają czy nie dają ? Jak wypadają w porównaniu z 3068?
    Pozdrawiam,
    Jacek
    Świentechlywiki

    Comment

    • Noman
      Member
      • 04-2007
      • 30

      #17
      Na chwilę obecną dojrzewają u mnie dwie warki na Safbrew WB-06 (jedno ciemne i jedno jasne). Efekty w pełni znane będą za około 1,5 tygodnia. Nie omieszkam sie podzielić informacjami i wyrazić swoją opinię.

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #18
        U mnie mocno mętne wyszło (jak by białe) podczas przelewania na cichą. Goździków jednak nie było.
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • gerdzio
          Junior
          • 02-2006
          • 27

          #19
          WB-06

          Witam .Po raz pierwszy zabieram głos na forum. Drożdże WB-06 są rewelacyjne! polecam. Warka uważona na tych drożdżach ma wszystkie walory smakowe!! .Ważę drugi rok,mój dorobek to 45 warek . Pozdrawiam.

          Comment

          • jkocurek
            Senior
            • 12-2006
            • 1030

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gerdzio Wyświetlenie odpowiedzi
            Witam .Po raz pierwszy zabieram głos na forum. Drożdże WB-06 są rewelacyjne! polecam. Warka uważona na tych drożdżach ma wszystkie walory smakowe!! .Ważę drugi rok,mój dorobek to 45 warek . Pozdrawiam.
            Uff, to sie bardzo cieszę bo już kupiłem te drożdże. Odzyskiwałeś i używałeś ponownie gęstwę?
            Pozdrawiam,
            Jacek
            Świentechlywiki

            Comment

            • mario123
              Senior
              • 01-2003
              • 250

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gerdzio Wyświetlenie odpowiedzi
              Witam .Po raz pierwszy zabieram głos na forum. Drożdże WB-06 są rewelacyjne! polecam. Warka uważona na tych drożdżach ma wszystkie walory smakowe!! .Ważę drugi rok,mój dorobek to 45 warek . Pozdrawiam.
              A po co ważyłeś na wadze te 45 warek przez dwa lata ?

              Comment

              • gerdzio
                Junior
                • 02-2006
                • 27

                #22
                Chciałem sprawdzić jaka będzie strata przez 2 lata.

                Comment

                • Marek-C
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 848

                  #23
                  No i zabutelkowałem piwko na tych wb06

                  -3000g pszeniczny 14-18EBC
                  -2000g pilzeński
                  -250g carapils

                  -40`C 15 min
                  -65`C 90min
                  -76`C STOP
                  ....
                  fermentacja w temp. om 18`C przez 16 dni.

                  Błędem było to 3kg ciemnego pszenicznego, ale .. dzisiaj szykowałem się na warkę pszeniczną a robię zwykłego pilsa. Wolę zainwestować trochę kasy i dokupić 3068...
                  Nie wiem ale dla mnie te drożdże są bardzo podobne w działaniu do:

                  i dużo dużo jeszcze im brakuje do efektów 3068! Nie ten zapach, nie ten aromat.

                  Piwko takie sobie, może podczas refermentacji jeszcze coś dojdzie, może hmmm się do końca popsuje, bo to 'kwaśnicowe' przecież i lekki aromat ma.
                  No chyba że spieprzyłem kolejne piwo i moja opinia jest błędna!
                  Oczywiście dam jeszcze znać za jakiś czas.

                  Kilka warek miałem ostatnio takich że psuły się po zabutelkowaniu, podczas butelkowania były bardzo dobre, ale mam nadzieję że te kilka litrów chloru zrobiło już swoje.

                  Tak więc ja odpuszczam, ale mogę odstąpić gęstwę chętnym, lub nawet saszetkę WB06.
                  Dodam tylko jeszcze że pierwsza warka (ta u brata) smakowała podobnie, myślałem że to wina 'młodego' piwa, może szumu w głowie, ale nie - to takie drożdże.


                  Marek
                  Last edited by Marek-C; 17-09-2007, 14:21.
                  Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                  Comment

                  • mwa
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 5071

                    #24
                    Wczoraj zabutelkowałem i było tak dobre, że pół litra od razu wypiłem. Dla mnie wyszło wyśmienite, a przy zlewaniu na cichą było ni dobre. Ciekawe jak będzie podczas degustacji po miesiącu w butelkach.
                    Pozdrawiam Cię !!!!

                    Comment

                    • Marek-C
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 848

                      #25
                      Zdaje się trzeba będzie zrobić komisyjną degustację... i ojojoj!
                      Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                      Comment

                      • jkocurek
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1030

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zdaje się trzeba będzie zrobić komisyjną degustację... i ojojoj!
                        Zgadza się. Tylko poczekajcie aż ja machnę swoja na tych drożdżach.
                        Pozdrawiam,
                        Jacek
                        Świentechlywiki

                        Comment

                        • coder
                          Senior
                          • 10-2006
                          • 1347

                          #27
                          Na miejscu będzie mały cytat z książki Clonebrews:

                          ...mocno zalecamy unikanie drożdży suchych, kiedy tylko można. Zauważycie wtedy, że jakość Waszych piw wzrośnie dramatycznie.
                          Last edited by coder; 18-09-2007, 09:09.

                          Comment

                          • jkocurek
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 1030

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na miejscu będzie mały cytat z książki Clonebrews:

                            ...mocno zalecamy unikanie drożdży suchych, kiedy tylko można. Zauważycie wtedy, że jakość Waszych piw wzrośnie dramatycznie.
                            Wiele w tym prawdy jednak dobre drożdże suche nie są złe . Większość z moich warek zrobiłem na drożdżach płynnych ale te na suchych, poza tymi na brewkitowych smakowo nie były złe. Jedno co zauważyłem to gorsze klarowanie sie piwa, co akurat w przypadku drożdży z tego wątku jest zaletą. Jak mi nie spodobają sie te drożdże to spróbuje obudzić zeszłoroczne 3068 hibernujące w glicerynie. Zresztą spróbuję tak czy siak. Ciekawość
                            Pozdrawiam,
                            Jacek
                            Świentechlywiki

                            Comment

                            • Noman
                              Member
                              • 04-2007
                              • 30

                              #29
                              Spróbowałem i jestem bardzo zadowolony. Zarówno ciemne jak i jasne (to szczególnie) wyszło ekstra. W związku z tym mogę śmiało polecić te drożdże.
                              Jasne dojrzewało 4 tyg, ciemne 6.
                              Last edited by Noman; 18-09-2007, 10:17.

                              Comment

                              • jkocurek
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 1030

                                #30
                                No i jestem po pierwszej próbie zielonego piwa. Aromaty goździkowe są obecne i to wcale nie jest ich mniej niż przy 3068. Jest dobrze i jak na chwilę obecną z czystym sumieniem mogę polecić te drożdże.
                                Pozdrawiam,
                                Jacek
                                Świentechlywiki

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎