Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problemy ze słodem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stasiek
    Senior
    • 02-2007
    • 608

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Bogutyn Młyn znów sprzedaje słód, ale tylko w postaci mączki i w mało konkurencyjnych cenach. Niemniej mają słód (bo sami mielą)
    Nie jestem pewien czy ten słód nie przyjeżdża z Włoch już zmielony.

    A pilzneński ma być u nich "na dniach" dostępny.

    Comment

    • Stasiek
      Senior
      • 02-2007
      • 608

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek Wyświetlenie odpowiedzi
      A pilzneński ma być u nich "na dniach" dostępny.
      No to już jest dostępny: http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=3744&idc=61

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        A tak swoją drogą to dziś to nie ma problemu z dostępem do słodu. 7 sklepów internetowych ze słodem i wszędzie do wyboru do koloru z kilku słodowni.

        Comment

        • wogosz
          Senior
          • 12-2005
          • 1007

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika E-prezes
          Mnie szczególnie interesuje diastatyczny
          Jaką potrzebujesz siłę diastatyczną w słodzie?

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek Wyświetlenie odpowiedzi
            Ciekawe czy to Optima? Kupiłem tam 2 lata temu - strasznie był brudny. Niech ktoś sprawdzi zanim poleci innym...
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Stasiek
              Senior
              • 02-2007
              • 608

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              Ciekawe czy to Optima? Kupiłem tam 2 lata temu - strasznie był brudny. Niech ktoś sprawdzi zanim poleci innym...
              Może trafiłeś na jakąś partię "z dna". Ja tam swego czasu kupiłem kilka ładnych worków i nigdy nie miałem powodów do narzekania.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19168

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                Jaką potrzebujesz siłę diastatyczną w słodzie?
                wyższą niż w domowym.

                Comment

                • wogosz
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 1007

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika E-Prezes
                  wyższą niż w domowym
                  Jeżeli 300-350 j. W-K Cię zadowala to da się załatwić.

                  Comment

                  • Adam5
                    Junior
                    • 01-2007
                    • 23

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciekawe czy to Optima? Kupiłem tam 2 lata temu - strasznie był brudny. Niech ktoś sprawdzi zanim poleci innym...
                    Tak ten słód posiadają ze słodowni Optima Poznań.

                    Comment

                    • Stasiek
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 608

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ciekawe czy to Optima? Kupiłem tam 2 lata temu - strasznie był brudny. Niech ktoś sprawdzi zanim poleci innym...
                      No to szybka akcja - słód już u mnie. Można sprawdzać.
                      Jest trochę połamanych ziaren, ale jakichś tam większych zanieczyszczeń nie widać. Jutro wrzucę na śrutownik to będzie słychać czy są jakieś "grubsze" zanieczyszczenia.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Sięgnij dłonią na dno worka i zrób sypu-syp Jak się nie kurzy to ok. Mój się kurzył strasznie i to kurzem-roztoczami, a nie mąką (wiem bo mam alergię ) i miał często jakieś drobne kamyczki (chociaż te akurat od tamtej pory spotykałem też w innych słodach).
                        Z drugiej strony inni względnie chwalili Optimę - może rzeczywiście trafiłem na jakieś zmiotki...
                        Last edited by Seta; 17-03-2010, 20:55.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Stasiek
                          Senior
                          • 02-2007
                          • 608

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Sięgnij dłonią na dno worka i zrób sypu-syp Jak się nie kurzy to ok.
                          Sięgnąłem głęboko do worka... Kurzyć się nie kurzy, ale do ręki przykleja się (elektryzuje) trochę jakby drobinek łuski czy plew. Może to miałeś na myśli? Ale to akurat miałem podobnie (jak nie więcej) przy słodzie z gdańskiej słodowni.
                          Ha! mam go! Grzebiąc tak w tym słodzie znalazłem kawałek drewienka.
                          Dobra co tam będziemy deliberować... jutro ześrutuję, w weekend zrobię piwo i za parę tygodni zobaczymy...
                          Attached Files

                          Comment

                          • mwa
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 5071

                            Ewidentnie wtedy był brudny, teraz może być tylko lepiej.
                            Chyba że Optima ma taki proces produkcji.
                            Pozdrawiam Cię !!!!

                            Comment

                            • bogdan62
                              Senior
                              • 10-2004
                              • 173

                              Jakieś 2-3 lata temu brałem ten słód, był bardzo zanieczyszczony, śrutowanie co chwila przerywałem aby rozkręcić śrutownik i wyciągnąć kamień, gdybym napędzał śrutownik wiertarką zniszczyłbym żarna. W sumie nie powinienem narzekać, by przed kupnem kontaktowałem się telefonicznie i gość uprzedzał, że ma końcówkę partii, mocno zanieczyszczoną. Poza zanieczyszczeniami był to dobry słód, zacieranie przebiegało sprawnie, wydajność była bardzo dobra.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎