Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ziarno Konopii

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • itkal
    Junior
    • 08-2005
    • 15

    #16
    Dziekuje uprzemie za sugestie, bede probowal w ten sposob, moze wyjdzie cos ciekawego :-)
    O każdej porze dnia i nocy, zawsze i wszedzie, w każdych ilościach-PIWO DOMOWE :-)

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StaryKocur Wyświetlenie odpowiedzi
      Prosiaki jesteście i tyle. Chłopak pyta w dobrej wierze, a wy mu takie rzeczy.
      Wszak ciekawość jest matką postępu. O wynalazkach nie wspomnę.
      Ja, na ten przyklad ostatnio, gwoli ciekawości, dodałem do warki ziół prowensalskich.
      Prosiaki, czy nie prosiaki... Powiedz lepiej, czy te zioła prowensalskie można palić i gdzie leży ta Prowensalia (co by ich nazrywać)
      Poszukuję

      Comment

      • pezet
        Improwizator
        • 03-2006
        • 481

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alberret Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli myślisz o wyciągnięciu THC z jakiejkolwiek innej postaci tejże rośliny, to wiedz że jest rozpuszczalne w alkoholu, a nie w wodzie więc najlepiej dodać na czas fermentacji cichej.
        Z moich doświadczeń (pewnie nie tylko moich) wiem że THC bardzo dobrze rozpuszcza się w tłuszczach.
        Wystarczy wygotować co gorsze fragmenty rośliny np. w tłustym mleku, wypić i jazda murowana
        No ale z tzw. mlekiem to uważaj bo to nie jest blancik Białej Wdowy
        To tak na marginesie (dość szerokim jak zauważyłem) tego tematu.
        „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
        Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
        Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Doodeck
          Senior
          • 05-2003
          • 1612

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StaryKocur Wyświetlenie odpowiedzi
          O wynalazkach nie wspomnę.
          Ja (...) dodałem do warki ziół prowensalskich.
          Pewien forumowy kolega dodał do warki jakiejś dziwnej przyprawy, której nazwy nie wspomnę .
          W Spiżu na giełdzie miałem okazję popróbować tego wynalazku i obstaję przy nieeksperymentowaniu...
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
            Pewien forumowy kolega dodał do warki jakiejś dziwnej przyprawy, której nazwy nie wspomnę .
            W Spiżu na giełdzie miałem okazję popróbować tego wynalazku i obstaję przy nieeksperymentowaniu...
            Czemu? Smak był dobre jeno zapach trochę odrzucał.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • krzychu-n
              Member
              • 04-2007
              • 35

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet Wyświetlenie odpowiedzi
              Z moich doświadczeń (pewnie nie tylko moich) wiem że THC bardzo dobrze rozpuszcza się w tłuszczach.
              Wystarczy wygotować co gorsze fragmenty rośliny np. w tłustym mleku, wypić i jazda murowana
              No ale z tzw. mlekiem to uważaj bo to nie jest blancik Białej Wdowy
              To tak na marginesie (dość szerokim jak zauważyłem) tego tematu.
              THC owszem rozpuszcza się w tłuszczach ale one są w zielu a nie w nasionach. A poza tym po co chcecie psuć piwo? Piwo piwem niech zostanie. No takie moje zdanie przynajmniej. O i

              Comment

              • czubas
                Member
                • 11-2007
                • 46

                #22
                ziarno konopji

                witam, myślę, że dodanie nasion może zepsuć smak piwka, piwa typu hemp w większości posiadają aromaty konopji i z thc nie mają nic wspólnego, prawdziwe ekstrakty można dodawać w krajach gdzie thc-substancja psychoaktywna jest dozwolona, u nas legalnie można dodać liści konopji siewnych lub niezapylone kwiaty, najleprzy efekt, prawdopodobnie da dodanie części składowych naziemnych konopji indyjskich , pozdramiam

                Comment

                • kony
                  breweriarz
                  • 08-2005
                  • 1701

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika czubas Wyświetlenie odpowiedzi
                  witam, myślę, że dodanie nasion może zepsuć smak piwka, piwa typu hemp w większości posiadają aromaty konopji i z thc nie mają nic wspólnego, prawdziwe ekstrakty można dodawać w krajach gdzie thc-substancja psychoaktywna jest dozwolona, u nas legalnie można dodać liści konopji siewnych lub niezapylone kwiaty, najleprzy efekt, prawdopodobnie da dodanie części składowych naziemnych konopji indyjskich , pozdramiam
                  Sporo chłopczyku wiesz o narkotykach jak na młodzieńca, który jeszcze z zasadami poprawnej pisowni w ojczystym języku się nie zetknął.

                  Comment

                  • mlody_w_fachu
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 325

                    #24
                    Odnośnie delta-9-tetrahydrokonabinolu (thc), to rozpuszcza się ono lepiej w tłuszczach niż w alkoholach no i najmniej thc znajduje się w nasionach o ile w ogóle coś tam jest - w nasionkach może znajdować się śladowa ilość thc ale tylko tych "szlachetnych" odmian konopi indyjskiej.
                    po prostu mlody_w_fachu
                    - - -
                    gdzieniegdzie znany jako winorobek

                    Comment

                    • czubas
                      Member
                      • 11-2007
                      • 46

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                      Sporo chłopczyku wiesz o narkotykach jak na młodzieńca, który jeszcze z zasadami poprawnej pisowni w ojczystym języku się nie zetknął.
                      skąd wiesz, że młodzieniec, tato, może ty popiszesz się jakąś wiedzą a nie czepiasz się błędów zamiast koncentrować na głównym temacie forum, to nie jest forum filologiczne

                      Comment

                      • Titus_Fox
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 400

                        #26
                        ale póki co jest to forum w języku polskim, więc pewne zasady zobowiązują.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #27
                          Przestancie, dwa błędy zrobił, mało rażące, ale reszta to prawda.

                          Nie wiem dlaczego ludzie się jarają robieniem piwa z konopiami? Po kiego grzyba?

                          Wiem , że takowe można dostać w sklepie, ale to jest chwyt marketingowy, bez żadnego działania narkotycznego.

                          Jak masz jeden z drugim marnować szczyty na warzenie piwa, to lepiej upiec sobie keksa lub inną babkę.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • czubas
                            Member
                            • 11-2007
                            • 46

                            #28
                            dzięki, poprawię pisownię, też uważam to za marnotrawienie zielonego, wiecie może, czy po odzysku drożdzy z warki dolnej na jęczmieniu, dodamy do warki przennej, nie będzie to miało wpływu na smak następnej?

                            Comment

                            • Lesław
                              Junior
                              • 12-2007
                              • 6

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika czubas Wyświetlenie odpowiedzi
                              dzięki, poprawię pisownię, [...] dodamy do warki przennej

                              Z tego co czytam, to trzy najbardziej znienawidzone błędy ortograficzne na tym forum to:
                              brzęczka
                              ważenie
                              przeniczny
                              uważaj przynajmniej na te 3 wyrazy

                              Co do meritum: chcesz zrobić piwo pszeniczne na drożdżach lagerowych? Niestety, to nie zadziała.
                              Last edited by Lesław; 08-12-2007, 08:17.

                              Comment

                              • Marcin_wc
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 2115

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie wiem dlaczego ludzie się jarają robieniem piwa z konopiami? Po kiego grzyba?

                                Wiem , że takowe można dostać w sklepie, ale to jest chwyt marketingowy, bez żadnego działania narkotycznego.

                                Jak masz jeden z drugim marnować szczyty na warzenie piwa, to lepiej upiec sobie keksa lub inną babkę.
                                A ja wiem dlaczego. Dla niektórych(np. dla mnie) posmak konipii w jasnych lagerach jest bardzo przyjemny, ale pochodzi on od chmielu, a nie od gandy. Był już o tym temat: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=45810.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎