Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

4 blg i nic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dfens Wyświetlenie odpowiedzi
    Mam jeszcze pytania:
    1. w sobotę piwo rozlałem do butelek i czekam. skąd będę wiedział że w butelkach jest gaz - czy powinny lecieć w nich bąbelki (np przy podniesieniu butelki lub uderzeniu jej palcem) ?

    2. butelki trzymam w 19 stopniach i specjalnie nie mam jak tej temperatury obniżyć (mieszkanie brak piwnicy). Czy w takim wypadku lepiej przykryć butelki np mokrym ręcznikiem?

    Nie kombinuj, po 2 tygodniach będzie gaz, co nie oznacza, że będzie piwo już dobre, poczekaj choć 2 miesiące, przed "nałogową" degustacją.

    Comment

    • dfens
      Junior
      • 09-2012
      • 10

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie kombinuj, po 2 tygodniach będzie gaz, co nie oznacza, że będzie piwo już dobre, poczekaj choć 2 miesiące, przed "nałogową" degustacją.
      Rozumiem, ale mam szklane butelki więc czy jest jakiś sposób rozpoznania czy piwo w szklanej butelce się nagazowało?

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #18
        Rozpoznasz gdy otworzysz szklana butelkę
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • dfens
          Junior
          • 09-2012
          • 10

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Rozpoznasz gdy otworzysz szklana butelkę
          ok, mam nadzieję że gdyby gazu nie było to da się to jakoś jeszcze odratować, jak lekko przechylę/ uderzę palcem butelkę to nie widzę żeby w środku były jakiekolwiek bąbelki

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎