Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Manufaktura A.Leonczyk - dziennik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leon85
    Member
    • 07-2011
    • 37

    Manufaktura A.Leonczyk - dziennik

    Witam,

    Do tej pory dość intensywnie działałem z winem, a piwo to tylko z brewkitów. Na szczęście w końcu nadszedł czas na zacieranie ze słodów

    1# warka Coopers Pilsener - słabe piwo wyszło
    2# warka brewkit + słody + chmiel - Caledonian Brown Ale - z tego piwa zarówna ja jak i osoby je pijące były naprawdę zadowolone.

    3# warka - 18/08/2014
    BA Pale Ale 11°BLG - słody ześrutowane - zestaw na 20L

    - słód pale ale Weyermann® 3,8 kg,
    - słód Carahell® 0,2 kg,
    - chmiel East kent Goldings (UK) 30 g (granulat),
    - chmiel Fuggles (UK) 30 g (granulat),
    - drożdże Safale S-04 11,5 g

    Zacieranie
    Wsypałem do 13 l wody słód pale ale oraz Carahell® i trzymałem w 67-68 C aż do negatywnej dla skrobi próby jodowej (ok. 60 minut).
    Potem wygrzew do 76 stopni C.
    BLG 16 w 75 stopniach C, czyli ~21,7 BLG

    Wysładzanie:
    wysładzanie zakończyłem gdy wysłodziny osiągneły 2BLG - teraz tak sądze, że trochę za wcześnie ponieważ brzeczka była ciepła i trzeba było skorygować BLG.
    Wyszło 15L brzeczki, pomiar BLG 11 w 70stopniach C
    Skorygowałem poziom wody do 20L przez dodanie 5l wody.
    BLG 7 - temp 50stopni C


    Chmielenie
    Gotowałem brzeczkę przez ok. 65min
    - 20g EKG w '5
    - 20g Fuggles '45
    - 10g Fuggles '55

    Po schłodzeniu brzeczki do 30 w wannie wyszło 16L /BLG 12

    Fermentacja:
    Drożdże rehydrowałem przez 40min.
    Fermentacja burzliwa ruszyła dosyć szybko po kilku godzinach.

    Fermentacje staram się utrzymać w temp. 19-21 C przez 7 dni, tak jak podaje instrukcja BA. Potem cicha.
    W 1dzień temp 26 stopni, przez kolejne 19-23. Ciężko taką temp utrzymać w domu, tak więc w ciągu dnia fermentator rozgościł się na balkonie.
    Na dzień dzisiejszy jeszcze spokojnie systematycznie dosyć często bulka

    Jeżeli macie uwagi lub gdzieś popełniłem błąd proszę o zwrócenie uwagi bądź radę na przyszłość od bardziej doświadczonych piwowarów, jako że jest to moja pierwsza warka z zacieraniem

    Pozdrawiam
  • gobong
    Senior
    • 04-2005
    • 658

    #2
    Szkoda tej brzeczki co została w wysłodkach. Lepiej na szybko schładzaj próbki do pomiaru gęstości. Ja zawsze wysładzam prawie do 0 . Wszystko co do 3-2 blg (w zależności od ilości uzyskanej brzeczki) gotuję razem i chmielę , tę pozostałość także gotuje i daje troszkę chmielu, tylko na goryczkę i w zależności od ilości jaka mi wyparuje dolewam potem aby uzyskać założona gęstość brzeczki nastawnej. Wolę takie coś niż dolewanie czystej wody.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja zawsze wysładzam prawie do 0 .
      Prawie, czyli do ilu?

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
      Wolę takie coś niż dolewanie czystej wody.
      W czym przeszkadza czysta woda dodana do brzeczki?
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • gobong
        Senior
        • 04-2005
        • 658

        #4
        Prawie do zera, coś jeszcze? Ja wolę dolać taką wodę wysłodkową, ot taki kaprys, i nie mam potem rozdwojenia jaźni jak potem narzekam że w metodzie HG koncerny dolewają wodę. Coś jeszcze?

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          A baw się dobrze, mistrzu.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • leon85
            Member
            • 07-2011
            • 37

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
            Szkoda tej brzeczki co została w wysłodkach. Lepiej na szybko schładzaj próbki do pomiaru gęstości. Ja zawsze wysładzam prawie do 0 . Wszystko co do 3-2 blg (w zależności od ilości uzyskanej brzeczki) gotuję razem i chmielę , tę pozostałość także gotuje i daje troszkę chmielu, tylko na goryczkę i w zależności od ilości jaka mi wyparuje dolewam potem aby uzyskać założona gęstość brzeczki nastawnej. Wolę takie coś niż dolewanie czystej wody.
            No szkoda szkoda tych wysłodzin. Ale z tego co obejrzałem i starałem się stosować u siebie, na blogu "warzę z kopyrem". Rada byla taka, aby wysładzac do max 2blg. I tak starałem się zrobić, z tym że zapomniałem o temperaturze próbki :P

            Jeszcze zastanawiam się nad tym czy zlewać do innego wiadra na cichą czy zostawić.?

            Comment

            • gobong
              Senior
              • 04-2005
              • 658

              #7
              Właśnie pomiar powinien być przy 20 stopniach. Raczej spotkałem się z opinią aby wysładzać do 3blg. Jednak wcześniej pisałem wysładzam jak to sie mówi do bólu. Ma to jakieś uzasadnienie, ciężko przewidzieć ile wyparuje w czasie gotowania i jednak lepiej dodać przegotowaną cienką brzeczkę niż czystą wodę. Nie dopuszczam myśli o dolewaniu nie przegotowanej czystej wody nawet tej z butelki, szczególnie w cieplejsze miesiące, bałbym się infekcji. Nawet w takiej cieniutkiej brzeczce coś tam jest, choćby trochę koloru, a użycie jej nie jest kłopotliwe, tutaj już chmielę a z boczku ta resztka powoli sobie spływa. Potem tą resztkę w małym naczyniu gotuję z odrobina chmielu i jak jest potrzebna to dolewam jak nie, to mała strata. O tym aby także chmielić tą resztkę to już gdzieś u mądrzejszych osób wyczytałem przy dyskusji o chmieleniu w kilku naczyniach. Lepiej jest chmielić każdą porcję brzeczki odpowiednia ilością chmielu niż w jednej zrobić koncentrat i rozcieńczać potem.
              Last edited by gobong; 23-08-2014, 15:23.

              Comment

              • leon85
                Member
                • 07-2011
                • 37

                #8
                O infekcje to bym się nie bał, ponieważ brzeczka jest gotowana podczas chmielenia...

                Comment

                • gobong
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 658

                  #9
                  Masz drugie wiadro to zlewaj na drugą fermentacje. Taka wydłużona fermentacja w jednym pojemniku to wtedy jak nie masz innej możliwości, niby nic tam nie powinno się stać przez ten tydzień czy dwa, ale zawsze można gęstwę odzyskać i już druga warka, no i, to już moja subiektywna opinia, piwo się fajniej klaruje i potem nie ma problemu ze się zbełtało i wymieszało z większą ilością drożdży, smak także jakiś lepszy mi się wydaje, może tylko wydaje.

                  Comment

                  • leon85
                    Member
                    • 07-2011
                    • 37

                    #10
                    też tak sądzę. Z winem jest podobnie i szczerze mówiąc jestem za cichą w osobnym fermentatorze.
                    Ale gdzieś czytałem, że są opinie o niezlewaniu, gdyż istnieje możliwość zakażenia przy zlewaniu i takie tam. Chyba nawet taką informację dostałem przy "tworzeniu" piwa z brewkita, słodów i chmielu.

                    Comment

                    • leon85
                      Member
                      • 07-2011
                      • 37

                      #11
                      piwo rozlane do butelek dn 2/09/2014, dodano 74g glukozy na 15L piwa.
                      Etykietka
                      Last edited by leon85; 11-09-2014, 23:24.

                      Comment

                      • dominik_walkowiak
                        Senior
                        • 10-2013
                        • 335

                        #12
                        Ładna etykieta

                        Comment

                        • leon85
                          Member
                          • 07-2011
                          • 37

                          #13
                          Dziękuję wymaga dopracowania i zamysł był inny ale photoshop mnie przerasta :P

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎