Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Domowy pod Jarzębiną

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Thall
    Junior
    • 07-2015
    • 3

    Browar Domowy pod Jarzębiną

    Witam was wszystkich. Jestem dość świeży na tym forum. Tak w skrócie to nazywam się Karol i lubię dobre piwo.

    Swoją przygodę z warzeniem zacząłem od zrobienia piwa z gotowego zestawu Pale Ale jednak zmieniłem całkowicie chmiele.
    Na goryczkę
    75g Lubelskiego
    50g Citra
    Na cichą
    50g Citra
    50g Lubelski
    Nie pamiętam dokładnie co w jakiej minucie sypałem ale chmielenie trwało ok 90 min i cały chmiel poszedł na "cztery razy".
    Ekstrakt początkowy w moim pierwszym piwie wynosił 11blg.

    Piwo jest już gotowe do picia i jest całkiem spoko. Jedyną wadą jest źle przefiltrowany chmiel z cichej przez co dochodzi czasami do małych ucieczek piwa z butelki zaraz po otworzeniu. Miałem ogromne obawy co do niego ale na szczęści wszystko gra. Goryczka i aromat jak trzeba i o to chodzi.

    Moim następnym piwem jakie planuję uwarzyć jest Imperial Witbier.
    Ekstrakt o jakim myślę to ok 18-20blg. I właśnie w związku z tym mam też do was pytanie.
    Czy jedna saszetka drożdży Safbrew S-33 da radę zejść na 20l piwa z blg od ok 20 do ok 4-5?
    Nie mam więcej drożdży w domu a jutro planuję warzyć. Czy przez małą ilość drożdży fermentacja się przedłuży czy po prostu zatrzyma się dajmy na to przy 10blg ?
    Z góry dziękuję za pomoc.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎