Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza Warka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gdynianin
    Junior
    • 03-2016
    • 2

    Pierwsza Warka

    Witajcie!
    Rozpocząłem przygodę z warzeniem piwa. Na początek dla nauki wybrałem zestaw z ekstraktów słodowych plus 30 gr Marynki na 60 minut i 30 gram Citry na 3 dni na zimno Właśnie jestem po 7 dniowej fermentacji burzliwej i przelaniu na fermentację cichą. Ekstrakt początkowy był 12 Blg i zeszło do 5 Blg. Przy okazji przelewania na zimną nie omieszkałem skosztować . Nie wiem jak piwo ma smakować po tygodniu cichej, ale smakowało hmmm średnio :P jak piwo zmieszane z lekko gazowaną wodą i nie przyjemną goryczką zalegającą. Czy to normalne i piwo się jeszcze ułoży? Piwo stało w temperaturze: piewszego dnia 23-24 stopnie, a w kolejnych w 19-20. Drożdży używałem S33 . Dajcie znać czy smak przy takim piwku może być właśnie taki czy piwko będzie takie kiepieskie w smaku? Pozdrawiam serdecznie!
  • artur_m
    Junior
    • 03-2015
    • 23

    #2
    Nie mam dużego doświadczenia, ale to co do tej pory uwarzyłem przez ostatni rok + lektura forum - za wcześnie na ocenę piwa, potrzymaj na cichej, nachmiel tą citrą, zabutelkuj, poczekaj 1 miesiąc i dopiero próbuj. Ostatnio fermentowałem tymi drożdżami, zeszły mi tylko do 4 Blg, piwo jest mętne, obecnie trzymam go na cichej i mam nadzieję, że jakoś się wyklaruje (dla porównania s-04 schodziły do 2-1,5 przy jednakowym sposobie zacierania i piwo było bardziej klarowne).

    Comment

    • Gdynianin
      Junior
      • 03-2016
      • 2

      #3
      No popełniłem błąd. Za bardzo chciałem przyspieszyć cały proces no, ale niestety się nie da. Piwo przelane na cichą przy poziomie 5 Blg to błąd ale widze, że dalej od fermentowywuje i robi się coraz bardziej klarowne, więc jestem dobrej myśli za dwa dni sprawdzę poziom Blg. Dopiero jak zejdzieprzynajmniej do 3 Blg nachmiele na zimno i zostaiwe na 3-4 dni

      Comment

      • EzEt
        Senior
        • 03-2011
        • 156

        #4
        Te drożdże ponoć płytko schodzą więc 5 blg to może być już wszysto na co je stać w warunkach jakie zastały. 30g to troche mało, z reguły sypie się 100g na aromat
        https://www.facebook.com/browarbaluty/

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Robiłem ostatnio piwo na ekstrakcie weyermana i zszedł do 5blg
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎