Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

drugie piwo z brewkit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toh11
    Member
    • 03-2016
    • 87

    drugie piwo z brewkit

    Witam,
    dziś postanowiłem zrobić swoje drugie piwo z brew kit, a padło na Australian ale pale. Miesiąc temu próbowałem swoich sił z brew kit Coopres Heritage lager, które po miesiącu skosztowałem i nie byłem zbytnio zadowolony. Czułem smak wody, potem goryczki i nazwałbym je potocznie "sikaczem". Stwierdziłem, że poczekam 3 miesiące może nabierze smaku. Z uwagi na fakt, że poprzednio stosowałem się sztywno do instrukcji którą otrzymałem i nie mierzyłem BLG początkowego i końcowego, dziś dla odmiany po zakupieniu precyzyjnego sprzętu z praktikera do mierzenia BLG, zabrałem się do roboty. Znowu postępując zgodnie z instrukcją na nastaw 23 l piwa, tuż przed dodaniem drożdży zmierzyłem BLG, no i zaskoczenie, bo wynosiło zaledwie 9,5 może 10. Stwierdziłem, że to mało więc rozpuściłem 500 g ekstraktu słodowego w 1 litrze wody i dodałem do nastawu zwiększając BLG do 11 może 11,5 BLG. I własnie nachodzi mnie pytanie czy tak można robić ? czy do brew kitu faktycznie trzeba brać poprawkę, aby zrobić 23 litry piwa? Aktualnie dodałem drożdży i czekam na fermentacje.
    Dziękuje za pomoc
    początkujący toh11
  • Hanzo
    Senior
    • 02-2016
    • 114

    #2
    Możesz dodać ekstrakt aby zwiększyć blg, nie jest to nic niezwykłego.
    Nie robiłem nigdy nic z Coopersa, więc nie wiem jak wygląda ich zestaw.
    Robiłem Bulldog Four Finger Jack, i tam jest 3,6 kg ekstraktu do rozpuszczenia w 20 litrach wody (chyba) i z tego wychodzi 12BLG.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎