Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolejny mikrobrowar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ebas
    Junior
    • 08-2005
    • 28

    Kolejny mikrobrowar

    Witam,

    Przed chwilą zamknąłem fermentor z moim pierwszym piwem z gotowca Browamator Ciemne.

    3 l wody + 0,5 kg cukru + zawartość puszki gotowane ok 10 min. a następnie dolane do 10 l zimnej wody do fermentora.
    Nastaw około 15 litrów.
    Pomiar - 12 Blg.
    Rehydracja drożdży w 0,25 l. wody o temp 20st. z dodatkiem łyżeczki cukru (ART, kangurpl dzięki za sugestie)
    Drożdże dodane do brzeczki o temp. ok 26 stopni.

    Wstępnie chciałem zrobić 10 litrów z samego gotowca ale zobowiązania wobec niedowiarków (sporo butelek do rozdania) skłoniły mnie do "pójścia na ilość" i dodanie cukru, ponieważ na dodatek ekstraktu słodowego nie mogłem sobie pozwolić.
    Mam nadzieję, że nic po drodze się nie wydarzy i piwo będzie wypijalne.

    pozdrawiam
    ebas
  • przemar
    Member
    • 09-2005
    • 74

    #2
    Dobrze że nie tylko ja jestem tu zielony . Swoje pierwsze wczoraj zabutelkowałem, powodzenia i samych udanych warek

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Gratuluje pierwszej warki

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Gratuluję rozpoczęcia warzenia Cukier jest oczywiście kiepskim pomysłem, ale rozumiem względy finansowe. Jednak skoro jest go tylko 0,5 kg, powinieneś otrzymać dobre piwo, na dodatek solidnie nachmielone. Powodzenia w dalszych próbach! Twoje

        Comment

        • ebas
          Junior
          • 08-2005
          • 28

          #5
          Dzisiaj o piątej rano zauważyłem czapę piany a w tej chwli piwo fermentuje na całego.

          Dzięki za odzew,
          ebas

          Comment

          • ebas
            Junior
            • 08-2005
            • 28

            #6
            Przed chwilą (po tygodniu fermentacji) zabutelkowałem pierwsze piwo.
            Areometr wskazał 1,5 blg, po pomiarze spożyłem piwo z probówki i pierwsze wrażenie pozytywne: mocny posmak chmielu, ciemnego piwa i alkoholu ( z obliczeń wychodzi 5,4% obj???.)
            Do 250 ml wody dodałem 30 łyżeczek cukru, wymieszałem z młodym piwem i rozlałem. Okazało się, że wyszło 27,5 butelki i mam obawy, że wyjdą granaty . Potrzymam butelki w domu przez trzy dni i przeniosę w chłodniejsze miejscę.
            Gęstwę drożdżową zebrałem do słoika na następną warkę chociaż nie mam pojęcia jakie producent drożdże dodał do gotowca.

            Sugestie mile widziane, pozdrawiam,
            Browar Domowy "POD DZIEWIĘTNASTKĄ" ebas

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎