Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Feeryczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ark
    I raczej prędko nie uwarzy.
    A ma już słód ześrutowany, a drożdże zapewne dostanie przed końcem stycznia...
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • cyborg_marcel
      Senior
      • 03-2003
      • 3467

      #77
      Dyskusje na temat Browaru Zew Natury mają miejsce TU

      Dobra, z racji tego, że otrzymuję od kilkudziesięciu godzin niemoralne propozycje - niech Wam będzie! Chętnym mogę udostępnić butelkę do eksperymentów, ale zastrzegam: to nie jest piwo i ja nie biorę żadnej odpowiedzialności, jeśli ktoś to ustrojstwo zechce sprawdzić organoleptycznie... (Są na tym Forum już tacy, co jedli pirosiarczyn w czystej postaci, ale ja tego nie popieram.)
      Wszelkie zapotrzebowanie na ww. ciecz proszę zgłaszać na pw. (Odbiór wyłącznie osobisty.)
      Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

      Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #78
        To przynieś parę sztukasów jutro do Instytutu, sama jestem strasznie ciekawa, na ile pirosiarczyn wyparował (bo niby gdzie miał wyparować, skoro butelka zamknięta), a może się okaże, że ma właściwości nagazowujące?
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Chris
          Senior
          • 05-2004
          • 812

          #79
          ...cholera co za menda dała Ci ten słoik....uups nie odpowiadaj
          ...k**** to moja sprawka
          chickkiller :)

          Comment

          • Małażonka
            Senior
            • 03-2003
            • 4602

            #80
            Cyborg, każdego z nas spotykały porażki i gdyby każdy przejmował się tym tak jak Ty, to żaden Browar Domowy by już nie działał....
            Głowa do góry!!!
            Last edited by Małażonka; 12-01-2006, 15:33.

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chris
              ...cholera co za menda dała Ci ten słoik....
              A skąd się ten słoik wziął i dlaczego nie został opisany przy napełnianiu?
              ...k**** tak naprawdę to moja sprawka
              Last edited by jerzy; 12-01-2006, 17:22.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #82
                Oj, Małażonka bardzo słusznie prawi. Mi nie udały się dwie pierwsze warki zacierane i byłem bliski rezygnacji, ale na szczęście byłem twardy
                Tak więc, Cyborgu, życzę wznowienia produkcji w korzystniejszych okolicznościach!

                P.S.: Też bym spróbował tego pirosiarczynu

                Comment

                • cyborg_marcel
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 3467

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                  To przynieś parę sztukasów jutro do Instytutu, sama jestem strasznie ciekawa, na ile pirosiarczyn wyparował (bo niby gdzie miał wyparować, skoro butelka zamknięta), a może się okaże, że ma właściwości nagazowujące?
                  Stworzę tylko pseudo-etykietę (chętnym kolekcjonerow mogę wysłać gotowy plik) i śmiałkom porozdaję (ps. butelki do zwrotu po wykorzystaniu zawartości).

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chris
                  ...cholera co za menda dała Ci ten słoik....uups nie odpowiadaj
                  ...k**** to moja sprawka
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                  A skąd się ten słoik wziął i dlaczego nie został opisany przy napełnianiu?
                  ...k**** tak naprawdę to moja sprawka
                  Dobra, dobra, mogłam była się pytać "co to jest", a nie polegać na moich receptorach... Przecież nie pisałam tego, żeby wzbudzić czyjekolwiek wyrzuty sumienia, tylko aby swą kilku-etapową porażkę opisać.

                  Ciężko się zawieszać, jak tu jeszcze dzięki Optimie, Biermannowi i Arcy'emu doszła do mnie dostawa 10 kg słodu z certyfikatem... (Dzięki, Panowie!)
                  Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                  Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                  Comment

                  • cyborg_marcel
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 3467

                    #84
                    Stworzyłam tę nieszczęsną etykietę, coby nie mieć nikogo na sumieniu. Chętnych proszę o pw z adresem mailowym (etykieta w bmp zajmuje 296kB). Oryginał jest w miarę kolorowy, ale z racji żałoby na butelkach znajdzie się wersja czarno-szaro-biała.

                    Uwaga! Z racji tego, że zawartość butelek nie jest według mnie piwem, etykiety można co najwyżej dodać do działu "ciekawostki". Kolekcjonerzy, zlitujcie się nade mną i poczekajcie na etykietę prawdziwego piwa, o ile takie uda mi się uwarzyć.
                    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                    Comment

                    • cyborg_marcel
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 3467

                      #85
                      No dobra, chyba pora się otrząsnąć - na razie piwo powstaje w głowie, potem pertraktacje pustego domu i warzenie w tajemnicy - bo im bardziej słucham cudzych rad, tym bardziej zbliżam się do wytworzenia płynu hamulcowego Szczegóły zostaną umieszczone na Forum już w trakcie fermentacji. (Poza nazwą, która została narzucona mi w zeszły piątek... )
                      Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                      Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #86
                        Brawo Cyborgu, tak trzymać! Na wszelki wypadek nie życzę powodzenia, żeby nie zapeszyć...
                        Last edited by Twilight_Alehouse; 17-01-2006, 11:01.

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                          Brawo Cyborgu, tak trzymać! Na wszelki wypadek nie życzę powodzenia, żeby nie zapeszyć...
                          I ja się cieszę, że cyborg wziął się w manipulatory (chyba tak garść trzeba nazwać)
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • cyborg_marcel
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 3467

                            #88
                            Tylko żałuję, że z Wyzwolenia mi piwo nie wyszło, bo miałam taki fajny koncept na etykietę... No, ale chyba muszę, jak Feniks z popiołów się wygramolić, bo mnie denerwuje, że swojego piwa nie mogę się napić (a tak, to przynajmniej w czasie pomiarów pokorzystam ).
                            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #89
                              Etykietę zawsze możesz zrobić... Wiesz, jak kolekcjonerzy się ucieszą?
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • cyborg_marcel
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 3467

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                                Etykietę zawsze możesz zrobić... Wiesz, jak kolekcjonerzy się ucieszą?
                                Ale etykieta do niestniejącego piwa? Skoro na płynie została naklejona etykieta żałobna? Poza tym mój pomysł był chyba zbyt śmiały i siły wyższe mnie ukarały śmiercią mojego piwa...
                                Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                                Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎