Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Feeryczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Przepraszam, ja w kwestii formalnej: to w końcu czyj to browar??? Myślałam, że dziś jest inicjacja warzelni JAQBY i Qbolanda, a z tego tematu wynika, że to kontynuacja działalności Cyborga. Proszę o rozjaśnienie sytuacji
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • cyborg_marcel
      Senior
      • 03-2003
      • 3467

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
      Przepraszam, ja w kwestii formalnej: to w końcu czyj to browar??? Myślałam, że dziś jest inicjacja warzelni JAQBY i Qbolanda, a z tego tematu wynika, że to kontynuacja działalności Cyborga. Proszę o rozjaśnienie sytuacji
      Qba i Jaqba warzyli do tej pory z ekstraktów - dzisiaj współpraca dla wyższych celów. Śrutowanie po równo, mieszanie mistrz + czeladnicy, reszta - jak wyżej. Cóż mam napisać - póki Państwo J. nie wymyślą nazwy swego browaru i póki ten wieczór nie minie są to siły połączone, ale Cyborg został samozwańczym szefem

      [Słowa pisane z komputera Qby, który nie pisze, "bo mu się nie chce", a Jaqba "nie jest w stanie". ]
      Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

      Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

      Comment

      • Qboland
        Senior
        • 04-2006
        • 242

        Wyszło około 6 l Przed Jutrznią... i 9 blg.
        Idę spać bo wypiłem ostatni łyk pszeniczki.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
          mieszanie mistrz + czeladnicy
          Hmmmm.... dobra, wiem, że się czepiam, być może wstałam lewą nogą, ale nie mogę nie skomentować: mistrz po dwóch dobrych warkach zrobionych na gościnnych występach, a trzeciej.... ekhm? Pewnie to tylko takie sformułowanie, ale przyznam szczerze, że w głowie by mi nie postało nazwać siebie "mistrzem" nawet w żartach, mimo, że mam "ciut" większe doświadczenie.

          OK, to się czepiłam, a teraz idę za karę śrutować ręcznie 7,5 kg słodu w ramach pokuty
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Qboland
            Senior
            • 04-2006
            • 242

            Przed chwilą drożdże zaczęły swoją powinność, a już myślałem, że się zbuntowały. Pomogło postraszenie ich, że rano dam inny szczep jak się nie wezmą do roboty. Jednak konkurencja rozbicie monopolu to potęga.

            Comment

            • cyborg_marcel
              Senior
              • 03-2003
              • 3467

              Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek zdarzyło mi się powiedzieć, że jestem debeściakiem, ideałem, wszechwiedzącą - to nie w moim stylu Szefem zostałam, bo ktoś musiał ustalić, jakie piwo mniej więcej warzymy, no i ktoś musiał notować wszystko skrupulatnie. No to może bardziej koordynatorem i sekretarą powinnam się nazwać - ale to by się dłużej mówiło i pisało...

              Jeżeli już koniecznie muszę podać szczegóły [aczkolwiek chyba nie należy to do meritum]: był mistrz ważenia i śrutowania w wyuzdanym stroju oraz jego czeladnicy, był mistrz mierzenia temperatury, bawienia się gazem i balingometrem oraz jego czeladnicy, był mistrz dyscypliny w działaniu i spontaniczności w przepisie oraz jego czeladnicy.

              Zadanie logiczne: skoro mistrz A nie był mistrzem B ani C, a mistrz C nie był mistrzem B, kto z nich wypił tego wieczoru największą ilość weizena?


              Ps.1. Jak to było do tej pory - krytykę przyjmuję na pw (coby tylko merytoryczne posty w temacie były ).
              Ps.2. Koh 4, 6 oraz 5, 6.
              Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

              Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                Cyborg, spoko, po prostu chciałam się czepić, zresztą zadałam sobie pokutę, którą wykonałam (aczkolwiek tylko w połowie, bo w resztę wrocbiłam Big Lebowskiego).
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • cyborg_marcel
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 3467

                  Pokuta przyjęta. W połowie - poczekam, aż Big Lebowski coś nabroi

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
                  Był mistrz ważenia i śrutowania w wyuzdanym stroju
                  Pewien mały wróbelek (dzisiaj chyba dzień mały wróbelków ) zaćwierkał mi, że w moim poście jawi się błąd mogący wywołać interwencję szturmówek FCJP... Domyślam się, że chodzi o ważenie... Otóż warzyliśmy w trójkę, ale tarowała, ważyła, przesypywała głównie jedna osoba, więc był to mistrz waŻenia. Howgh.
                  Last edited by cyborg_marcel; 06-11-2006, 09:40.
                  Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                  Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                  Comment

                  • cyborg_marcel
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 3467

                    Nocne nowiny z frontu - po grożbach bolanda i zaczarowaniu cyborgowym, drożdże wzięły to sobie do serca i wyczyniają hulanki i swawole, czasem też zwane rozmnażaniem
                    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                    Comment

                    • JAQBA
                      Senior
                      • 08-2006
                      • 1351

                      Hałasują (drożdże) jakby strzelały długą serią z CKM-u
                      Dobrze, że śpię w pewnwj odległości od tej kanonady, bo wrażenie budzikowe miałabym po każdej fazie snu.
                      Ale niechaj się mnożą ile się da, ja im pod kołderkę zaglądać nie będę - do czasu

                      Comment

                      • cyborg_marcel
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 3467

                        Zmierzch i Przed Jutrznią

                        Drożdże spokojnie pracują, kolory cudne, zapachy również - ładne są te piwa
                        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          Ale Cię na poezję wzięło

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • cyborg_marcel
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 3467

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            Ale Cię na poezję wzięło
                            Cyborg nawet nie czuje, jak mu się rymuje

                            Blg Zmierzchu 8
                            Blg Przed jutrznią 4

                            Drożdże zwane Kupersami nie spełniły nadziei w nich pokładanych - smak chwilowo brzeczkowy...
                            Chyba niektórzy za mało głaskali fermentory i nieczule do nich przemawiali
                            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                            Comment

                            • cyborg_marcel
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 3467

                              Zmierzch & Przed Jutrznią

                              Blg Zmierzchu 7, kolor brunatny
                              Blg Przed jutrznią 4, kolor mętno-bursztynowy
                              Kolorki już dzisiaj mi się bardziej podobają... Ale fermentacja nie do końca...
                              Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                              Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                              Comment

                              • cyborg_marcel
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 3467

                                Porter Urodzinowy i Miodowe Urodzinowe [warzone 4 czerwca]

                                Składniki:
                                - słód pilzneński 4500 gr,
                                - słód monachijski 1000 gr,
                                - słód karmelowy jasny 700 gr,
                                - słód karmelowy ciemny 250 gr,
                                - słód barwiący 50 gr,
                                - słód czekoladowy 600 gr.

                                W zamierzeniu Porter Urodzinowy Cyborga oraz Miodowe Urodzinowe Cyborga.

                                Do miodowego dodatkowo 600 gr miodu gryczanego.

                                Drożdże: Porter - saflagery, Miodowe - danstary.

                                Blg Portera: 17 => 5.
                                Blg Miodowego: 24 => 6.

                                Kolor smoła. Degustacja miała być w urodziny Cyborga, ale że Kult i promocja Paulanera, a potem rozrywka w biurze... Stoi i czeka na szczytną okazję - może na Andrzejki?
                                No i etykiety brak, bo tak jakoś... Teoretycznie etykieta powinna być tematyczna, ale nie wiem, czy Cyborg na "okładce", to dobry pomysł?
                                Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                                Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎