Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar "Natoliński Szlachecki" rozpoczyna działalność!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    #16
    Ale ten 6l ma być specjalnie do dekokcji

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
      Ale ten 6l ma być specjalnie do dekokcji
      jesteś rzecznikiem prasowm Natolińskiego Bowaru ,czy też razem byliście na zakupach
      Last edited by anteks; 19-12-2005, 21:13.
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Marcin_wc
        Senior
        • 09-2005
        • 2115

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
        jesteś rzecznikiem prasowm Natolińskiego Bowaru ,czy też razem byliście na zakupach
        Jeśli pytasz, czy jestem jego dziewczyną, to raczej nie. Po prostu szukam pracy, jeszcze tylko dogadamy się w kwestii wynagrodzenia i Browar Natoliński będzie mógł pochwalić się rzecznikiem(doświadczenie mam nikłe, ale szybko się uczę)

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #19
          Tak na wszelki wypadek, chciałbym zakomunikować, że Browar Natoliński Szlachecki nie jest kolejną filią Browaru Szlacheckiego w Warszawie , mimo, że jeden z zakładów mamy na pobliskim Imielinie. Życzę sukcesów warzelniczych i samych udanych warek.

          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #20
            Szlachecki stąd, że moja dziewczyna jest tarczowa Wracając do piwa, 4 dzień i pokusiłem się o sprawdzenie piwka areometrem. Równe 6 na skali. Co najlepsze, już zaczyna być czuć piwo w smaku i zapachu Acz nie wiem czy nie bardziej pod portera niż stouta podchodzące. Drożdże są teraz cieniutką warstewką na powierzchni, raczej nie jest to powód do obaw o ich aktywność? Co robić w przypadku gdyby się rozleniwiły i podczas burzliwej nie chciały już niczego z tej 6 zbić? A i jeszcze jedna dziwna sprawa, jakimś cudem ubyło mi 0,5dm3 warki
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • rozbor
              Senior
              • 05-2004
              • 186

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
              ...A i jeszcze jedna dziwna sprawa, jakimś cudem ubyło mi 0,5dm3 warki
              Myślę, że to ulatniający się dwutlenek węgla spowodował deficyt objętości... ale może się mylę.
              Najważniejsze żeby było smaczne.
              N 50°58'47,9"
              E 20°50'34,7"

              Comment

              • Hodyr
                Junior
                • 12-2005
                • 10

                #22
                Ursynów raz jeszcze

                który to już domowy browar na warszawskim Ursynowie?
                ja tez zaczalem radosna tworczosc calkiem niedawno od piwa "W Ciemne Bite" nazwa oczywiscie nawiazujace do barwy uzyskanej warki. opisu warzenia nie zamieszczam, bo setki juz takich mozna znalezc na forum. w najblizszym czasie za to pochwale sie za to etykietami.

                pozdrowienia ze Stokłosów!

                Piotr

                P.S.
                przy okazji poszukuje linkow do stron z grafikami piwnymi w internecie. i/lub innych archiwow czy bibliotek.

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #23
                  Piwo właśnie zostało rozlane. Wyszło 37 butelek 0,5. Swoją drogą, coś mi się wydaje, że słabo będzie z nagazowaniem gdyż zostało mi trochę glukozy. No nic, zobaczymy. Następnym razem nie będę się bawić i po prostu wleję do fermentora. Swoją drogą, jak się spisują u Was zaworki grawitacyjne? Moje cholerstwo w połowie 2 skrzynki odmówiło współpracy, dzięki czemu miałem piękną kałużę z piwa na podłodze w kuchni :/ O kant rzyci takie ustrojstwo obić, chyba po prostu będę kawał węża do butelki wsadzał.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • rozbor
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 186

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                    ...jak się spisują u Was zaworki grawitacyjne? Moje cholerstwo w połowie 2 skrzynki odmówiło współpracy, dzięki czemu miałem piękną kałużę z piwa na podłodze w kuchni :/ O kant rzyci takie ustrojstwo obić, chyba po prostu będę kawał węża do butelki wsadzał.
                    Z moim nie mam żadnych problemów, a napełniłem nim już ok. 600 butelek.
                    N 50°58'47,9"
                    E 20°50'34,7"

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      #25
                      Dzisiaj dotarły do mnie surowce między innymi na Prawdziwy Stout. Z moim dodatkiem pszenicy Najprawdopodobniej jutro zrobię starter a warzenie rozpocznę w niedzielę. Samodzielne chmielenie, coś nowego
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #26
                        Takie pytanie, po zrobieniu startera drożdżowego (oczywiście jak się uda) wlewam potem wszystko do brzeczki, czy dekantuję ciecz i dodaję samych drożdży?
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #27
                          Wlewasz wszystko.

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            #28
                            Dziękuję za szybką odpowiedź Zobaczymy czy te Safale wogóle ruszą to co im przygotowałem.
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #29
                              Starter cudnie syczy w zlewca. Co ciekawe pachnie jakby jabłkami.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • Maidenowiec
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 2287

                                #30
                                Brzeczka właśnie gotuje się z chmielem, a reszta wody chłodzi na balkonie.
                                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                                Thou shallt not spilleth thy beer!

                                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎