Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zaczynam po raz 2...;)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • deney
    Junior
    • 01-2006
    • 2

    zaczynam po raz 2...;)

    Witam

    Po prawie rocznej przerwie wracam do zabawy "w piwo"
    Wlasnie studzi sie brzeczka, nic specjalnego, india pale ale john bull z breewkita (wlasnie - robil toto ktos?), mam nadzieje, ze tym razem tego nie zepsuje...

    ... prawie rok temu probowalem po raz pierwszy (standard, breewkit jasnego z BA), ale chyba zlalem zbyt wczesnie, przed koncem fermentacji do butelek, poza tym uzylem cukru (wiem, wiem...)... i strasznie drozdzowe bylo ... generalnie niektorym degustujacym przypominalo w smaku pszeniczne, a dalo sie wypic raczej po wczesniejszej konsumpcji 2 sklepowych... a to raczej nie o to chodzi w browarnictwie amatorskim...

    a przy rozlewaniu pobilem sobie balingometr (pech to pech), wiec (sumujac wszystko) jakas taka przerwa po wazeniu nastala. ale piwko z pierwszej warki juz wyszlo... a ze z biegiem czasu "ciut" sie poprawilo, wiec jednak bedzie 2 (i trzecie tez) podejscie, na razie wciaz breewkity. Jak wyjdzie cokolwiek w miare smacznego - zabieram sie za zacieranie, bo sam proces baaardzo mi sie podoba

    3majcie kciuki, a ja lece sprawdzic, ile to mamy juz stopni....
    Last edited by deney; 09-11-2006, 22:10.
  • monne
    Senior
    • 02-2006
    • 914

    #2
    No Kolego POWODZENIA
    .



    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      opowiem tylko taką historię:

      Przywiozłem z NL kilka piwek. Ze znajomymi próbowaliśmy je. Były trapisty, były koźlaki, potem były moje z ekstraktów. Na koniec mówie, teraz się napijcie Tyskie.

      Konkluzja, to twoje nie odbiega jakoś , choć to nie to samo. Tyskie? syf, woda, chmiel i alkohol.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • deney
        Junior
        • 01-2006
        • 2

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
        opowiem tylko taką historię:

        Przywiozłem z NL kilka piwek. Ze znajomymi próbowaliśmy je. Były trapisty, były koźlaki, potem były moje z ekstraktów. Na koniec mówie, teraz się napijcie Tyskie.

        Konkluzja, to twoje nie odbiega jakoś , choć to nie to samo. Tyskie? syf, woda, chmiel i alkohol.
        heh. to mam nadzieje, ze tym razem nie zepsuje i nabiore ochoty na dalsze eksperymenty

        drozdze wlasnie zapodane, klade sie spac. z tgo co pamietam, za pierwsza moja proba, piana gesta i wysoka pojawila sie dosc szybko - niestety, znikac jakos nie chciala...

        zobaczymy, zobaczymy...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎