Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Trzebnicki - piwniczny | czek dys ...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • reli
    Junior
    • 01-2007
    • 4

    Browar Trzebnicki - piwniczny | czek dys ...

    Witam, no to produkcja piwka ruszyła, na początek - standart brewkit ! John Bull --- Mild.
    Warke rozpoczełem okoła godziny 11.30 w niedziele 13.05.2007 ! Zrobiłem jak instrukcja każe, na koniec zadałem drożdżami. Po 24 godzinach zrobiłem fotke i wyglada to tak. Praca już się zaczeła, pyka aż miło !
    - I mam pytanie czy piana wygląda jak powinna ?
    Jak widać fermentacja burzliwa jest w gąsiorze, z tego względu że nie mam odpowiedniej przykrywki na gar który posiadam 25l.
    - I co teraz zrobić jak bym chciał aby piwko na cichej się sklarowało, jak by to zamotać żeby nie spiepszyć warki ?

    dzieki i pozdrawiam
    Attached Files
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Milicz wita Trzebnice

    Piana OK.

    Po burzliwej piwo ściagnij za pomocą węzyka.

    najlepiej by było zaopatrzyć się w fermentor z kranikiem. Przelewanie łatwiej się dokonuje.

    pzdr
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • reli
      Junior
      • 01-2007
      • 4

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Milicz wita Trzebnice

      Piana OK.

      Po burzliwej piwo ściagnij za pomocą węzyka.

      najlepiej by było zaopatrzyć się w fermentor z kranikiem. Przelewanie łatwiej się dokonuje.

      pzdr
      Oczywiście już na taki fermentor z kranikiem zbieram plny. Tylko mam pytanie czy robić cichą ?
      Chciałbym mieć piwko dość klarowne, i ładne bez drożdży. I jak by robić cichą to właśnie na 1 warke dysponuje tylko dużym garem i gąsiorem w którym jest burzliwa. Jak to zrobić ?
      Ewentualnie jak bez cichej to kiedy w butelki ładować ? Jak piana opadnie ? I proces z drożdżami się zakończy ? Nie mam jeszcze aparatury do pomiarów blg itp.

      pozdrawiam

      i Milicz

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Trochę za późno, ale najlepiej było zrobić tak. Fermentacja burzliwa w garze przykrytym pokrywką lub np. kawałkiem tkaniny. Fermentacja cicha w balonie.

        Ponieważ jest jak jest, to proponuję albo dać sobie spokój z cichą (przy brew kicie nie jest kluczowa) albo przelać najpierw do gara (wyjałowionego) a następnie z powrotem do wymytego i wyjałowionego balona. Należy przy tej operacji zminimalizować ewentualne natlenianie piwa, w tym celu unikać niepotrzebnego pienienia. Najlepiej piwo ściągać wężykiem na tyle długim, żeby sobie spokojnie leżał na dnie naczynia, do którego ściągamy.

        Jeśli bez cichej, to najszybciej butelkuj po tygdoniu. Oczywiście pod warunkiem, że objawy fermentacji ustaną.

        PS: a jak chcesz piwo bez drożdży, to kup w sklepie
        blog.kopyra.com

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎