Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

minibrowar u szwagra, czyli historia warzenia piwa w Rudzie Śląskiej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marsop
    Member
    • 01-2008
    • 30

    #46
    A więc dzisiaj rozlałem Roggenbiera do butelek. Po skróconej "cichej" blg spadło do 4. a piwa wyszło mi tylko 18 litrów dlatego zdecydowałem się użyć do refermentacji tylko 0.6 litra odstawionej rezerwy. Zobaczymy co wyjdzie, najwyżej będzie mało gazu ale za to otrzymamy piwo zgodne z zasadą czystości . Po raz pierwszy do dezynfekcji butelek użyłem podarowanego pirosiarczynu sodu. O wynikach dwóch ostatnich warek na pewno poinformuję. Na razie zanosi się u mnie na koniec sezonu
    Last edited by marsop; 15-04-2009, 23:07.

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #47
      Warzysz?
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • jkocurek
        Senior
        • 12-2006
        • 1030

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
        Warzysz?
        Z tego co wiem to w tej chwili nie ma możliwości. Liczę jednak, że jak sytuacja się poprawi to Marcin wróci do warzenia.
        Pozdrawiam,
        Jacek
        Świentechlywiki

        Comment

        • marsop
          Member
          • 01-2008
          • 30

          #49
          Niestety ostatnie problemy rodzinne uniemożliwiły mi warzenie piwa w domu. Swoje piwne upodobania mogłem tylko praktykować jako konsument Powoli jednak sytuacja się normuje, więc myślę, że wrócę w najbliższym czasie do warzenia. Dziękuję za zainteresowanie moja skromna osobarsop

          Comment

          • marsop
            Member
            • 01-2008
            • 30

            #50
            Wracając do tematu dwóch poprzednich warek to powiem tylko, ze wyszły znakomicie !! Zeszłoroczny stout natomiast wylądował jednak w kiblu. Po ponadrocznym leżakowaniu pozostał nadal kwasem nie do użytku

            p.s. przepraszam, że piszę posta pod postem ale jestem od miesiąca nieszczęśliwym (nabranym) uzytkownikiem wynalazku Windows 7 i takie różne rzeczy dzieją mi się podczas pracy z tym systemem

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23805

              #51
              Kwacha zawsze można zostawić sobie do marynaty
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎