Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katowicki Browar Khana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Khan
    Senior
    • 09-2009
    • 297

    Witam 24.05.2014r. u nas znów zawrzało i tak powstało to:

    #55 pszeniczne (wb-06) oraz #56 pszeniczne (MauriBrew Weiss)

    zasyp:

    pilzno 3000g
    pszeniczny 7000g

    w sumie zasyp 10,0kg

    Zacieranie: 35l wody

    42oC - 120" tylko pszeniczny na ostatnie 10" wsypałem resztę czyli 3000g pilzna
    52oC - 20"
    62oC - 20"
    72oC - 40"
    78oC - 1"

    Gotowanie 90"

    w 20" 30g lubelski gran
    w 70" 20g lubelski granulat

    (chmielenie sprawdzę w zapiskach jak tu napisałem źle to skoryguję... )

    ostatecznie wyszły dwa fermentory po 24 l :

    #55 12blg wb-06
    #56 12blg Mauribrew Weiss

    Comment

    • Khan
      Senior
      • 09-2009
      • 297

      Witam, po 10 dniach burzliwej #55 12blg wb-06 odfermentowało do 2 blg i dalej coś tam pracuje.. a #56 12blg Mauribrew Weiss odfermentowało do 3,5blg.

      Mauribrew Weiss zachowały się odmiennie w stosunku do Wb-06 fermentacja była bardzo burzliwa, sporo piany i fermentacja trwała dosłownie 12 godzin.. i później zero widocznej "pracy" w rurce fermentacyjnej, oczywiście wiadomo, że fermentacja trwała ale przebiegała baardzo wolno... Wb-06 brak oszałamiającej burzliwej.. spokojnie i ciągle...

      Różnice smakowe opiszę po degustacji..

      W niedziele rozlewam

      Comment

      • Khan
        Senior
        • 09-2009
        • 297

        Rozlaliśmy obie warki
        #55 pszeniczne WB-06 odfermentowało z 12blg do 2blg. do refermentacji dałem 150g cukru na 49 butelek. (kapsle czarne)

        #56 słodkie pszeniczne Mauribrew Weiss z 12 odfermentowało do 3,5blg . do refermentacji użyłem 150g cukru na 50,5 butelek. (kapsle czarne z naklejką )

        Obie warki bardzo smaczne wreszcie udało mi sie osiągnąć mocne i banany i goździki.. jestem baardzo zadowolony i widzę, że to zasługa 120" przerwy przy 42oC. Poprzednie moje pszeniczniaki robiłem bez takiej dlugiej tej przerwy... i były smaczne ale nie tak wyraziste....

        Podczas dzisiejszego dnia rozlewowego po degustacji zielonego piwa.. i różnic smakowych wynikających z zastosowania dwóch różnych drożdży postanowiłem jedną z nich zrobić jako słodką pszeniczkę.. dodałem (o zgrozo;p) tabletki słodzika gdzieś wyczytałem,że daje sie 4-6 tabletek na 1l ja dałem 90 tabletek na 50 butelek czyli 3,6 tabletki na 1l. Wyszło baardzo słodkie... coś mi się wydaję, że za słodkie... trudno będzie co będzie) wypijemy

        Comment

        • Khan
          Senior
          • 09-2009
          • 297

          Witam
          Jakoś tak z braku czasu nie uzupełniłem wpisów w moim dzienniczku, a wiem, że pamięć jest ulotna i zawodna, a warto mieć zapiski.. oj warto

          Jakiś czas temu powstały dwie kolejne warki zainspirowane pobytem w bieszczadach i odwiedzeniem tamtejszego browaru URSA) w barze lali ciemne IPA.. smakowało

          Tak więc wymyśliłem że kolejna warka będzie cos w tym stylu.

          #57 i #58 CAIPA czerwona AIPA (miała wyjść ciemna ale miałem za mało czekoladowego i wyszło RED czyli Czerwona AIPA;p ) 15blg

          zasyp:

          pale ale 8300g
          pilzno 2700g
          monach 2100g
          czekoladowy 200g
          caramunisch I 700g
          kolendra 5g

          w sumie zasyp 14,0kg

          Zacieranie: 35l wody

          52oC - 5"
          62oC - 50"
          72oC - 60"
          78oC - 1"

          Gotowanie 90"

          90" 40g chinook gran
          60" 40g chinook
          30" 20 wilamette
          30" 50g simcoe
          10" 40g wilamette
          5" 50g amarillo
          5" 5g mech

          ostatecznie wyszły dwa fermentory po 23 l :

          #57 15blg US-05
          #58 15blg Danstar Nottingham ale


          warka już rozlana.. i już w większości wypita!! po prostu pycha) polecam..
          Dodać trochę palonego albo więcej czekolady i będzie ciemno czarne mniam
          Red AIPA jest tez ciekawa cholera.. pisze posta "piwnego" popijając merlota)

          W fermentorach już przelane na cicha #59 Stout Czekoladowy #60 RIS i #61 Stout czekoladowy opis warzenia wkrótce)

          Comment

          • Khan
            Senior
            • 09-2009
            • 297

            Witam, ostatnio strasznie jakoś tak mało czasu na wszystko, ale aby był jakikolwiek ślad i pamięć o warzeniach uzupełnię i skompletuje przynajmniej style poszczególnych warek jakie warzyłem ostatnio. Receptury... jak odnajde zapiski (a gdzieś je mam ) ) to dopiszę.

            #59 American Stout 12blg
            #60 RIS 29-30 blg
            #61 American Stout 12blg


            te dwa stouty były oczywiście zrobione jako pozostałośc po RISie wiadomo o co biega

            #62 Alt Bier 12blg
            #63 Alt bier 12blg


            #64 Lager niemiecki S-23
            #65 Lager niemiecki german lager Gozdawa


            #66 american lager 12blg s-23
            #67 american lager 12blg w37/70

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎