Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browary w Wielkopolsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sebool5
    Junior
    • 05-2008
    • 18

    #61
    Browary w Ostrzeszowie

    Czy w Ostrzeszowie były jakieś browary ?? . Słyszałem ze chyba były dwa ale czy to prawda , chyba myślę ze tak ponieważ mój kolega ma stare butelki z tłoczonym napisem ze piwo jest z Ostrzeszowa ??

    Comment

    • Słupsk
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 07-2007
      • 10

      #62
      Schildberg - jeśli wierzyć Niemcom, że to chodzi o Ostrzeszów, to były tam 3 browary. Poniżej informacje na temat właścicieli tych browarów wraz ze zmianami własności:
      1a Brauerei Wojciech Gorgolewski 1865
      1b Brauerei Haveland 1885
      1c Brauerei Marcel Cieplik 1903
      1d Brauerei Bruno Beigel 1906
      1e Brauerei Valentin Sliwinski 1912 +

      2a Brauerei Wilhelm Stojan 1846
      2b Brauerei G.Timling 1896
      2c Dampfbrauerei Julius Timling 1907
      2d Brauerei Adolph Timling 1917
      2e Brauerei Adolph Timling Inh. Ad.Timling Erben 1920 +

      3a Brauerei Arnold Triedel 1865-1872

      Chyba nie ma innej miejscowości, która mogłaby nazywać się także Schildberg .
      Pozdrawiam

      Comment

      • sebool5
        Junior
        • 05-2008
        • 18

        #63
        Jestem pod wrażeniem postaram sie dowiedzieć gdzie leżały te browary . Będę szukał także butelek , choć będzie je trudno znalezć . Wszystko co znajdę zamienię na kapsle ew. sprzedam

        Comment

        • Piwowar
          Senior
          • 05-2001
          • 2543

          #64
          I jak tu wierzyć Niemcom?
          Brauerei A. Triedel figuruje też jako Schildberg - Kazanów, powiat Strzelin.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Słupsk Wyświetlenie odpowiedzi
          Schildberg - jeśli wierzyć Niemcom, że to chodzi o Ostrzeszów, to były tam 3 browary. Poniżej informacje na temat właścicieli tych browarów wraz ze zmianami własności:
          1a Brauerei Wojciech Gorgolewski 1865
          1b Brauerei Haveland 1885
          1c Brauerei Marcel Cieplik 1903
          1d Brauerei Bruno Beigel 1906
          1e Brauerei Valentin Sliwinski 1912 +

          2a Brauerei Wilhelm Stojan 1846
          2b Brauerei G.Timling 1896
          2c Dampfbrauerei Julius Timling 1907
          2d Brauerei Adolph Timling 1917
          2e Brauerei Adolph Timling Inh. Ad.Timling Erben 1920 +

          3a Brauerei Arnold Triedel 1865-1872

          Chyba nie ma innej miejscowości, która mogłaby nazywać się także Schildberg .
          Pozdrawiam
          Archiwum piwne

          Poznaj
          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

          Comment

          • Niedzwiadek14
            Senior
            • 04-2006
            • 121

            #65
            Witam!
            Ja posiadam butelke -Paul Rosenberger Brauerei Schildberg.
            W spisie Kolegi Slupsk nie ma takowego browaru w Ostrzeszowie.Wiec moze ktos wie co to za browar ?
            Pozdrawiam serdecznie!
            Attached Files

            Comment

            • filo
              Junior
              • 08-2006
              • 22

              #66
              Browar parowy Stefana Golcza "Wiktorja", nastepnie nazwę zmieniono na "Victoria" (tak nazywał się klub sportowy, któremu patronował browar). Tyle moge wyczytać z moich butelek i porcelanek z tego browaru.

              Comment

              • sebool5
                Junior
                • 05-2008
                • 18

                #67
                ja mam porcelankę Szczepana Feige . Na jakiej ulicy znajdowały sie Ostrzeszowskie browary . Mógłbym porobić fotki a może jeszcze czegoś bym sie dowiedział

                Comment

                • filo
                  Junior
                  • 08-2006
                  • 22

                  #68
                  Browar Konin I. Kowalski; czy ktoś wie na temat tego browaru cokolwiek?

                  Comment

                  • Gopher
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 450

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebool5 Wyświetlenie odpowiedzi
                    ja mam porcelankę Szczepana Feige . Na jakiej ulicy znajdowały sie Ostrzeszowskie browary . Mógłbym porobić fotki a może jeszcze czegoś bym sie dowiedział
                    To była rozlewnia piwa na ul. Klasztornej.
                    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                    Comment

                    • sebool5
                      Junior
                      • 05-2008
                      • 18

                      #70
                      Rozmawiałem z babcią i powiedziała ze browar Szczepana Feige był na ulicy Targowej (dzisiaj jest tam fotograf ) . I babcia miała racje . Wracając ze szkoły (mam po drodze ) przyjrzałem się budynkowi i przy wejściu było napisane WYTWÓRNIA PIW I WÓD MINERALNYCH SZCZEPAN FEIGE i był telefon pod spodem . budynek teraz jest dosyć zaniedbany jednak napisy są w stanie idealnym . Jak to potrzebne zrobię fotkę ,nie ma problemu

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23805

                        #71
                        Nawet bez zachęty rób fotki i zamieszczaj!

                        (w Galerii)
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • WnukWaldemar
                          Junior
                          • 06-2009
                          • 5

                          #72
                          podziękowanie

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebool5 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Rozmawiałem z babcią i powiedziała ze browar Szczepana Feige był na ulicy Targowej (dzisiaj jest tam fotograf ) . I babcia miała racje . Wracając ze szkoły (mam po drodze ) przyjrzałem się budynkowi i przy wejściu było napisane WYTWÓRNIA PIW I WÓD MINERALNYCH SZCZEPAN FEIGE i był telefon pod spodem . budynek teraz jest dosyć zaniedbany jednak napisy są w stanie idealnym . Jak to potrzebne zrobię fotkę ,nie ma problemu
                          Dziękuję za notkę o moim rodzinnym domu i tym samym o moim Dziadku Szczepanie.
                          Otóż jestem jedynym wnukiem w linii męskiej. Dziadek prowadził w Ostrzeszowie, przy ul. Targowej 4 ( płd. Wielkopolska ) rozlewnię piwa, a nie browar.
                          Posiadam pamiątki po Dziadku takie jak butelki z wytłoczonym napisem imienia i nazwiska oraz miasta, wraz z porcelankami na zapięciach. Mam oryginalne koperty i papiery firmowe, które Dziadek używał do korespondencji. Ponadto z pietyzmem przechowuję dokumenty księgowe z odręcznymi zapisami jego księgowej. W moich zbiorach mam inne oryginalne pamiątki po Dziadku i jego firmy ( np. maszyna do pisania, liczydło, itp. ).
                          Chętnie nawiążę kontakt osobisty z osobami posiadającymi informacje o drodze życiowej mojego Dziadka Szczepana ( był powstańcem wielkopolskim ), żył w latach 1877 - 1958. Miał troje dzieci: Franciszka ( fotografa ), Annę i Edmunda ( mojego Ojca ).
                          Od lutego br. zamieszkałem w Ostrzeszowie i od tego czasu rozpocząłem intensywne starania o rewitalizację faktycznie zaniedbanej kamienicy.

                          Comment

                          • sebool5
                            Junior
                            • 05-2008
                            • 18

                            #73
                            Witam

                            witam chyba drugiego ostrzeszowianina na tym forum . Jestem zachwycony tym co napisałeś . A masz jakieś kapsle z tej rozlewni wiem ze to raczej nie możliwe ale warto zapytać . w jakiej okolicy Ostrzeszowa mieszkasz ? chętnie zobaczył bym twoje zbiory . mógłbym pokazać swoje . budynek nie jest jeszcze taki zły . przy remoncie warto było by zostawić te napisy zamiast je tynkować na pamiątkę . Pozdrawiam

                            Comment

                            • WnukWaldemar
                              Junior
                              • 06-2009
                              • 5

                              #74
                              współpraca w kolekcjonowaniu

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebool5 Wyświetlenie odpowiedzi
                              witam chyba drugiego ostrzeszowianina na tym forum . Jestem zachwycony tym co napisałeś . A masz jakieś kapsle z tej rozlewni wiem ze to raczej nie możliwe ale warto zapytać . w jakiej okolicy Ostrzeszowa mieszkasz ? chętnie zobaczył bym twoje zbiory . mógłbym pokazać swoje . budynek nie jest jeszcze taki zły . przy remoncie warto było by zostawić te napisy zamiast je tynkować na pamiątkę . Pozdrawiam
                              Jak pisałem poprzednio - od lutego br. mieszkam w Ostrzeszowie ( przedtem Wrocław ).
                              Zamieszkałem w rodzinnej kamienicy przy ul. Targowej 4. Tutaj jako rencista zajmuję się rewitalizacją pamiątki rodzinnej. Tak właśnie wraz z synem traktujemy faktycznie dość zniszczony upływem czasu budynek. Nie dbamy o duże zyski z wynajmu lokali, ale o to aby przywrócić blask domu i w ten sposób złożyć hołd mojemu Ojcu i Dziadkowi. Już widać postępy, ale staramy się o dalszy wykup udziałów od kuzynów. Syn jest właścicielem 2/3 kamienicy. Po wykupie całości przystąpimy do generalnego remontu.
                              Naturalnie, że posiadam kapsle wraz z butelkami ( o tym już pisałem ), którymi Dziadek zapełniał piwa z wielkopolskich browarów oraz własnej produkcji oranżady i lemoniady.
                              Mam też butelki z kapslami innych firm rozlewających z terenu Wielkopolski (pana Ciaputy). Spotkajmy się. Zapraszam do mnie osobiście na podany adres w dowolnym terminie. Porozmawiamy w biurze, gdzie zgromadziłem część rodzinnych pamiątek.

                              Comment

                              • sebool5
                                Junior
                                • 05-2008
                                • 18

                                #75
                                Browar Sliwińskiego w Ostrzeszowie

                                chciał bym się czegoś dowiedzieć o tym browarze . Wiem że leży na ulicy Chmielnej niedaleko rozlewni Szczepana Feige . Miło widziane fotki porcelanek butelek i różnych rzeczy z tego browaru

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎