Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Myślęcinek - Bydgoszcz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mech
    Junior
    • 07-2003
    • 7

    Myślęcinek - Bydgoszcz

    Myślęcinek jest częścią Bydgoszczy, znajduje się tam dawny browar który popada w ruinę. Czy znajdzie się ktoś kto zna historię tego browaru ? Prosiłbym o jakiekolwiek informacje dotyczące tego browaru, lub skontaktowanie mnie z kimś kto by coś na ten temat wiedział. Reprezentuję Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków i jako Stowarzyszenie chcieli byśmy ratować ten zabytek od zniszczenia.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    #2
    kilka szczegółów tutaj:
    tutaj znajdziesz pomoc przy identyfikacji danych eksponatów ze swoich kolekcji
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • batoras1
      Member
      • 09-2001
      • 81

      #3
      Trochę informacji znajdziesz pod tym adresem
      Portal Gazeta.pl - Najnowsze Informacje, serwisy tematyczne: Biznes, Sport, Rozrywka, Pogoda. Poczta Email, Forum, Blogi. Sprawdź!
      Last edited by batoras1; 27-07-2003, 00:28.

      Comment

      • uszok73
        Senior
        • 01-2003
        • 135

        #4
        1888-1895 Gutsbrauerei Otto Strubing auf Stolno (1861)
        Do 1898 Brauerei Myslenicek,Otto Strubing &Co
        Do 1934 Brauerei Myslenicek Strubing &Co.Kg
        1936 browar i Fabryka Słodu
        Do1945 Browar Obywatelski w Myslecinku

        Comment

        • mech
          Junior
          • 07-2003
          • 7

          #5
          Jeden z budynków niszczejącego Browaru w Myślęcinku.
          Attached Files

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            tu mozesz obejrzeć etykiety z Myslęcinka


            sam budynek jest naprawde śliczny, aż dech zapiera
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • mech
              Junior
              • 07-2003
              • 7

              #7
              Mam jeszcze kilkanaście fotek. Ale nie chcę zaśmiecać forum.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                No wiesz co !!!??? Zaśmiecać ??!!!Jak możesz to proszę zamieść te zdjęcia. Ludzie skanują tu kartony piw z supermarketu czy tandetne reklamy ze współczesnych gazet a Ty nie chcesz zaśmiecać takimi ekstra fotkami ?!
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23794

                  #9
                  tylko proszę o dodawanie ich do Galerii
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    batoras1 napisał(a)
                    Trochę informacji znajdziesz pod tym adresem
                    http://www1.gazeta.pl/forum/794674,3...f=54&w=5166384
                    Ten link już nie działa. Kolejny dowód, żeby kopiować teksty a nie linkować.

                    Comment

                    • Piwowar
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 2543

                      #11
                      uszok73 napisał(a)
                      1888-1895 Gutsbrauerei Otto Strubing auf Stolno (1861)
                      Do 1898 Brauerei Myslenicek,Otto Strubing &Co
                      Do 1934 Brauerei Myslenicek Strubing &Co.Kg
                      1936 browar i Fabryka Słodu
                      Do1945 Browar Obywatelski w Myslecinku
                      Widzę że odpisane z książki razem z błędami. Niemiecka nazwa miejscowości brzmiała Myslencinek, nie Myslenicek.
                      Browar założono w roku 1861 na dobrach rycerskich. Niestety nie wiem kto był wtedy ich właścicielem. Według spisu pan Otto Strübig był właścicielem dóbr i browaru od roku 1888. Czy był już założycielem browaru i wcześniejszym właścicielem, tego nie wiem.
                      Rittergutsbrauerei Myslencinek, bo tak brzmiała XIXstowieczna nazwa, był napędzanym ręcznie browarem ze słodownią klepiskową. Właścicielem był Wspomniany już wyżej Otto Strübig, prokurentem Julius Otto, funkcję mistrza piwowarskiego pełnił Wilhelm Köhler. Zakład specjalizował się w produkcji piwa metodą bawarską i prosperował bardzo dobrze. Mimo ręcznego napędu na początku lat 90siątych XIX stulecia uzyskano produkcję dochodzącą do 10 000 hl piwa. Z czasem ręczny napęd okazał się niewystarczający, postanowiono więc zakład rozbudować. Aby uzyskać odpowiedni kapitał Otto Strübig przekształcił swój browar w roku 1898 w spółkę komandytową. W ramach rozbudowy zainstalowano maszynę parową, chłodziarkę firmy Linde oraz oświetlenie elektryczne. W ostatnich latach przed wybuchem I wojny światowej dyrektorem był Otto Hoffmann z Bydgoszczy, funkcję mistrza piwowarskiego pełnił Otto Keilhauer. Po zakończeniu wojny Otto Keilhauer pełnił funkcję dyrektora spółki i mistrza piwowarskiego. Browar specjalizował się w produkcji jasnego piwa metodą dolnej fermentacji. To co przedstawił nam Mech na zdjęciu wygląda na suszarnię słodu. Prosimy o dalsze zaśmiecanie forum takimi obrazkami.
                      Archiwum piwne

                      Poznaj
                      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                      Comment

                      • mech
                        Junior
                        • 07-2003
                        • 7

                        #12
                        Cztery fotki są w galerii, limit czasowy pozwala mi wstawić 4 zdjecia dziennie. Więc proszę o cierpliwość.
                        Jestem członkiem Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków, nasze Stowarzyszenie ma plany co do tego browaru. Chcieli byśmy otworzyć tam muzeum browarnictwa, warzenie piwa na miejscu, pijalnie piwa, organizować tam zloty i spotkania miłośników piwa. Obiekt ten popada w ruinę i trzeba dużo pieniędzy żeby go odrestaurować. Moje pytanie: czy jest szansa na nawiązanie kontaktu z niemieckim lub innym browarem w sprawie sponsoringu na odbudowę Browaru Myślęcinek ?

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23794

                          #13
                          minęła 23.59:59. zatem możesz dalej dodawać
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            mech napisał(a)
                            ... Chcieli byśmy otworzyć tam muzeum browarnictwa, warzenie piwa na miejscu, pijalnie piwa, organizować tam zloty i spotkania miłośników piwa. Obiekt ten popada w ruinę i trzeba dużo pieniędzy żeby go odrestaurować. Moje pytanie: czy jest szansa na nawiązanie kontaktu z niemieckim lub innym browarem w sprawie sponsoringu na odbudowę Browaru Myślęcinek ?
                            Szansa na nawiazanie kontaktu pewnie jest, na otrzymanie pieniędzy żadna. Małe browary walczą o przetrwanie a duże mają to gdzieś. Jesli nie znajdziecie kapitału na miejscu, to nie sądzę, żeby znalazł się gdzieś dalej. Zresztą wiecie zapewne, że łatwiej jest zbudować nowe niż naprawiać stare, a ten browar jest w naprawdę kiepskim stanie.

                            Nie chcę krakać, ale muszę. Ja takie coś przerabiałem osobiście z Radkowem, jak jeszcze był czynny. Wyjazdy, biznesplany, projekty ... potem przyszedł własciciel i rozgonił całe towarzystwo.

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              #15
                              Co prawda, niestety, podzielam zdanie Krzysia, ale spróbowałbym poszukać źródeł finasowania w UE - np.pod pretekstem zachowywania wspólnego zachowania dziedzictwa kulturowego Polski i Niemiec itd. Spróbować zawsze warto.
                              Last edited by zythum; 16-02-2004, 08:45.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎