Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwnica browaru w Piekarach koło Krakowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • masumi
    Senior
    • 08-2001
    • 289

    #16
    Browar w Piekarach powstał ok. 1830 roku i zaprzestał działalności przed 1864 rokiem. Naleźał, podobnie jak obszar dworski, do Alfreda Mileskiego.Click image for larger version

Name:	ypiekary2.JPG
Views:	1
Size:	57,2 KB
ID:	2020698 Fotografia browaru. Połowa XX wieku.

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #17
      Czy jesteś pewien w 100 % że to zdjęcie browaru Nie pokrywa się ta architektura z tym co ja sfotografowałem a na podstawie wskazań topograficznych w cytowanym tu źródle oraz wywiadu z miejscowymi robiłem zdjęcia browaru

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • masumi
        Senior
        • 08-2001
        • 289

        #18
        Masz rację. Mnie też wydaje się nieco dziwnie duży budynek w porównaniu z Twoimi zdjęciami, ale być może "mój" budynek juz nie istnieje. Poza tym fotografowane przez Ciebie budynki stoją przy drodze, zaś "mój" chyba w parku przy dworze. Żagielkowe sklepienia i brak śladu komina wskazują na to, iż była to być może słodownia.

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika masumi
          Browar w Piekarach powstał ok. 1830 roku i zaprzestał działalności przed 1864 rokiem. Naleźał, podobnie jak obszar dworski, do Alfreda Mileskiego.[ATTACH]23203[/ATTACH] Fotografia browaru. Połowa XX wieku.
          To zdjęcie to spichlerz w Pisarach. Zdjęcie pochodzi z książki pt/ Sztuka Ziemi Krakowskiej Chrzanowskiego.

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #20
            Piwnica browaru w Piekarach kolo Krakowa

            Dziwnie podrecznikowy jest ten opis urzadzenia browaru - moze piwnica byla tylko wyimaginowana ,bo wtedy bylby to wzorcowy browar tamtych czasow , a moze nawet ekologiczny browar naszych ?

            Comment

            • Leonpraga
              Senior
              • 02-2005
              • 468

              #21
              O tej piwnic wykutej w skale jest także opis w encyklopedii powszechnej z ilustracjami mapami tom XI Orgelbrandta Samuela

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                #22
                Skład piwa piekarskiego "wystałego w piwnicach w skale kutych" pojawił się w Krakowie w roku 1860.
                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • Zybex
                  Senior
                  • 07-2012
                  • 222

                  #23
                  Tam nie ma granitów.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #24
                    Tam są wapienie jurajskie w kilku odmianach. W połowie XIX w. rodzaj skały nie miał dla konsumenta piwa większego znaczenia (podobnie zresztą jak obecnie).

                    Z tą piwnicą może być pewne nieporozumienie - w jednych z kamieniołomów znajduje się sztolnia, długości kilkudziesięciu metrów. Być może w jakimś czasie była wykorzystywana do przechowywania piwa. Nic jednak nie wiem na temat jej wyglądu i ewentualnej przydatności.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎