Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wilhelm Konemann Kallies / Kalisz prośba o informacje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pommerenman
    Junior
    • 02-2008
    • 2

    Wilhelm Konemann Kallies / Kalisz prośba o informacje

    Witam.
    Kolega odczas remontu znalazł białą butelkę opisaną W.Konemann Kallies unwerkauflich. Sprawdziłem i jest to przedwojenna nazwa Kalisza Pomorskiego. Jednak nie znam się na tym a jestem ciekawy po czym jest ta butelka i co to był za browar. Czy taka butelka jest ciekawa i ile mozna by dac koledze zeby sie jej pozbyl?

    Z góry dziękuję za informacje.
    Krzysiek.
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pommerenman Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam.
    Kolega odczas remontu znalazł białą butelkę opisaną W.Konemann Kallies unwerkauflich. Sprawdziłem i jest to przedwojenna nazwa Kalisza Pomorskiego. Jednak nie znam się na tym a jestem ciekawy po czym jest ta butelka i co to był za browar. Czy taka butelka jest ciekawa i ile mozna by dac koledze zeby sie jej pozbyl?
    W.Konemann to Wilhelm Konemann Brauerei. Jak podaje M. Friedrich ten browar działał w latach 1912-1914.
    Co do wartości to porównaj do cen na allegro...
    Generalnie flaszka jest tyle warta ile jesteś gotowy za nią dać...
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

    Comment

    • pommerenman
      Junior
      • 02-2008
      • 2

      #3
      Dziękuję
      A więc to całkiem stara butelka. Znajomy zbytnio się tym nie interesuje wiec pewnie pojdzie na jakis handel wymienny, bo preferuje butelki z zawartością .

      Comment

      • brzeczka
        Senior
        • 12-2003
        • 373

        #4
        Datując tą butelkę bym się nie zapędzał do czasu browaru - to raczej butelka z lat 20-30-tych XX w. od wody - już wyjaśniam:
        Z doświadczenia mam ograniczone zaufanie do Friedricha.
        Browar Wilhelma Koenemann` a (+ Min. Was. Fabr.) znalazłem w Reichsadressbuch 1912 i 1915, natomiast w w/w spisach z lat 1925 i 1929 (podziękowania dla Agnieszki z Monachium) firma Wilhem Koenemann widnieje w kategorii Bierverlag und Mineralwasserfabrik przy ul. Witwenstr. 328.
        Poniżej marnej jakości skan porcelanki tej firmy, której już nie mam.
        Attached Files

        Comment

        • pivaria
          Senior
          • 03-2001
          • 1538

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzeczka Wyświetlenie odpowiedzi
          Datując tą butelkę bym się nie zapędzał do czasu browaru - to raczej butelka z lat 20-30-tych XX w. od wody - już wyjaśniam:
          Z doświadczenia mam ograniczone zaufanie do Friedricha.(...)
          Jasne. Friedricha należy traktować jako swojego rodzaju drogowskaz, a nie autorytet.
          Taka też była moja intencja: wskazać kierunek do dalszych poszukiwań.
          PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
          www.pivaria.pl
          https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎