Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

historia Browaru w Równem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pationkin
    Gość
    • 01-2003
    • 74

    historia Browaru w Równem

    Mam pytanie- dostałem wiadomość , że jeszcze w Równym po 1941 roku po wkroczeniu niemieckich żołnierzy do tego miasta browar pracował pełną parą do lipca 1942 roku.Od początku wojny
    tym browarze pracowało wielu żydów po lipcu 1942 roku browar został zamknięty na jakiś czas gdyż zostało w tym czasie zlikwidowane getto . Czy może ktoś ma wiadomości na ten temat i jak wyglądały etykiety z tego browaru po 1941 roku gdyż cała produkcja szła do miejscowych niemieckich szpitali i domów wypoczynków dla niemieckich żołnierzy z frontu wschodniego czy były etykiet w języku niemieckim ,czy może zostały takie jak były przed 22 lipcem 1941 roku
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Tutaj masz pokazany "przekrój ogólnie znanych etykiet z browaru w Równem. Od okresu II Rzeczpospolitej do wczesnych lat 1980-ych. Z okresu okupacji niemieckiej czyli lat 1941-45 nie są znane żadne etykiety. Etykiety tuż powojenne na tej stronie to dopiero wczesne lata 1950e. Niestety nie wiem w którym roku po wojnie browar został uruchomony.
    Z tego co piszesz wynika że pod zarządem niemieckim browar funkcjonował tylko od 1941 do połowy 1942 roku a więc bardzo krótko. Być może warzył tylko na potrzeby wojska i ograniczył się do skromnych etykiet na beczki. Tego póki co niestety chyba nikt z nas nie wie.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • pationkin
      Gość
      • 01-2003
      • 74

      #3
      dziękuję

      Comment

      • pationkin
        Gość
        • 01-2003
        • 74

        #4
        Te etykiety na tej podanej stronie znam, a wiem ze piwo wtedy było dowożone (na te placówki odpoczynku niemieckich żołnierzy) w butelkach , a więc musiały też być etykiety - informacja ta jest bardzo dokładna ze wspomnień byłej pielęgniarki,która była w domu opieki nad żołnierzami frontowymi w okolicach Równego i wspomina jak pobierała raz w tygodniu w browarze skrzynki z piwem dla żołnierzy wermachtu ...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎