Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2002.05.25 - Tychy, Giełda Birofiliów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    slavoy napisał(a)
    Przypominam, że przesłane fotki to morrrrrderczo skompresowane wersje oryginałów! (kompresja/jakość 20% + zeskalowane o połowę)
    Przesyłajcie numerki co kto by chciał w pełnej wersji!
    Celtowi już dziś krzynkę zapchałem na jego własne życzenie
    Moją też już możesz zapchać.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      Ale i tak są zbyt duże i zbyt "ciężkie", żeby je można było zamieścić na forum
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • Grzegorz_J_bie
        Senior
        • 04-2002
        • 261

        Slavoy dzięki za zdjęcia
        Są naprawde super miejmy nadziej, że w Żywcu również będzie ktoś z aparatem.
        beermats_mezyk@op.pl

        Comment

        • marcopolok
          Senior
          • 10-2001
          • 2334

          Grzegorz_J_bie napisał(a)
          Slavoy dzięki za zdjęcia
          Są naprawde super miejmy nadziej, że w Żywcu również będzie ktoś z aparatem.
          oczywiście będzie Slavoy z aparatem


          tylko muszę zapamiętać aby mu przypomnieć aby nie zapomniał kabelka
          bez brody...

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            Wygrzebałem w sieci artykuł z Trybuny Śląskiej na temat giełdy w Tychach:

            Beczka cesarza
            TYCHY. Zbierają kapsle, butelki, długopisy...
            Klub Birofilów, który skupia ludzi zbierających akcesoria piwne, działa od kilku tygodni w Tychach. Należy do niego także Dariusz Jędryczko: - Zbieram przede wszystkim etykiety - mówi. - Polskich mam 15 tysięcy, zachodnich nawet nie liczyłem, bo służą mi wyłącznie na wymianę. Kolekcjonuję też podstawki oraz szkło, czyli kufle i szklanki polskich browarów. Zebrało się ich trochę, ale daleko mi do Marka Brandysa, którego można nazwać mistrzem świata.
            - Najgorszego zbioru nie mam - przyznaje skromnie Brandys - ale na pewno nie jestem najlepszy.
            Nie ulega jednak wątpliwości, że może poszczycić się imponującą kolekcją. Ostatnio zdobył wyjątkową, zieloną butelkę browaru tyskiego sprzed 1918 roku oraz tyską beczkę z roku 1915.
            - Śmieję się czasami, że pochodzące z niej piwo pił cesarz Wilhelm, który podczas I wojny światowej przebywał w Pszczynie, a wiadomo, że goście zamku raczyli się napitkiem z browaru tyskiego - opowiada. - Nie umiem jednak powiedzieć, co w mojej kolekcji jest najcenniejsze. Cieszę się z każdej etykiety.
            Właśnie dlatego podjął się ze znajomymi organizowania kolejnych giełd birofiliów. W maju odbyła się już XXV edycja.
            - Jako jedyni w Polsce organizujemy dwie giełdy rocznie - mówi Brandys. - Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osob, głównie Małgorzaty Walędzińskiej-Kurdyś z naszego browaru.
            Za każdym razem zjeżdżają tu hobbyści z całego kraju, ale też z Czech, Słowacji, ostatnio z Niemiec i Holandii. Jedni zbierają kapsle, inni etykiety i podstawki, popularne jest kolekcjonowanie kufli, butelek i szklanek, u niektórych widać wielkie zbiory otwieraczy. Zdarzają się też bardziej oryginalne kolekcje. Krzysztof Głogowski z Tarnowskich Gór może poszczycić się największym chyba w Polsce zbiorem długopisów reklamowych polskich browarów.
            - Do giełdy tyskiej miałem ich prawie 430, ale tu zdobyłem 30 nowych - mówi. - Poza tym kolekcjonuję nalewaki do piwa, kapsle i podstawki zabrzańskich piw, nalepki na kegi i kufle bez napisów. Krzysztof Morawski ma dużo więcej długopisów, około 5.000, ale z całego świata. Ja zbierałem kiedyś także szklanki do piwa, ale przestałem, bo żona kazała mi je samemu myć.
            Największy zbiór odznak związanych z piwem ma Michał Grossmann z Poznania. Około tysiąca. Kolekcjonuje je niewielu. To jeden ze sposobów zaistnienia w środowisku birofili. Ci, którzy zaczynają dopiero zbierać związane z piwem przedmioty, raczej nigdy nie osiągną tego, co udało się zgromadzić osobom zajmującym się tym hobby od lat.

            Tekst i zdjęcie:
            BOGDAN PREJS

            Tekst i zdjęcie do zobaczenia TUTAJ
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              I jeszcze raz Trybuna Śląska:

              Tyska Giełda Birofilów
              Z giełdy w Niemczech Marek Brandys, birofil, czyli kolekcjoner akcesoriów i pamiątek dotyczących piwa, przywiózł jakiś czas temu przedwojenne etykiety i podstawki do piwa produkowanego w Lwówku Śląskim i Boguszowie. - U nas to rzadkość, a niemieccy kolekcjonerzy mają je w obiegu. W Niemczech w tej chwili można wyszperać czasami coś taniej niż u nas. Oni zajmowali się kolekcjonerstwem piwnych pamiątek już w latach 50. i 60. Podobnie Czesi. Niektórzy mają ładniejsze zbiory dotyczące Polski niż my. Tam nawet trzecie, czwarte pokolenie już zbiera... - opowiada Marek Brandys. Polscy kolekcjonerzy starają się jednak dotrzymać im kroku. W sobotę (25 maja) w Tychach spotykają na kolejnej, jubileuszowej już 25. Giełdzie Akcesoriów Piwnych. To jedna z większych imprez hobbystycznych w Polsce, a udział w niej zapowiedzieli Czesi, Słowacy, Litwini, Holendrzy i Niemcy.
              W Polsce najwięcej birofilów jest na Śląsku, niedawno utworzyli nawet swoją organizację - Tyski Klub Birofilów. - Mamy na razie dwudziestu kilku członków, ale istniejemy zaledwie od kilku miesięcy - wyjaśnia Marek Brandys. Są wśród nich przedstawiciele różnych profesji - górnicy, wojskowi, handlowcy, lekarze. Najmłodszy z członków ma dopiero 12 lat, najstarszy dobiega siedemdziesiątki. Na giełdzie będzie można zobaczyć ich w firmowych koszulkach z charakterystycznym wizerunkiem aniołka z wielkim kuflem piwa. To oficjalne logo klubu, wybrane demokratycznie spośród innych propozycji.
              Giełda odbywać się będzie już od godziny szóstej rano do około 14 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach przy ul. de Gaulle'a 2. Organizatorzy zapraszają na nią nie tylko kolekcjonerów, ale wszystkich, których interesuje historia i którzy chcieliby pooglądać ciekawe eksponaty związane z produkcją piwa, bo takich tu na pewno nie zabraknie.


              Szkoda, że dopiero teraz jest dostępne to archiwum tekstów - inaczej by się to czytało.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎