Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2009.06.19-20 - Żywiec: XIV Międzynarodowa Giełda Birofiliów, Festiwal Piwowarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    #76
    Plik do ściągnięcia z programem w wersji angielskiej

    Plik z programem poniżej...
    Attached Files

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      #77
      Konkurs Etykiet Piw Domowych

      Każdego miesiąca piwowarzy domowi butelkują setki nowych piw. Powstają lagery, ale, stouty i portery, piwa pszeniczne i wiele innych, oryginalnych gatunków. Piwniczki zapełniają się rzędami świeżo napełnionych butelek o różnych kształtach i pojemnościach. Fantastycznie ! Ale po jakimś czasie, nie pozostaje choćby jedna pełna butelka. Pamięć o tych piwach, przechowywana jest w notatkach piwowara, na zdjęciach z degustacji, czasem w recenzjach wystawionych piwowarowi na forum. Tymczasem jednym z najlepszych sposobów na zachowanie piwa w pamięci jest ETYKIETA. Piwa nie ma, papier zostaje. A ponieważ browary domowe są źródłem nie tylko wielkiej różnorodności piwa ale także etykiet, ogłaszamy: Konkurs Etykiet Piw Domowych 2009 !

      Najładniejsze etykiety wybierać będziemy podczas Festiwalu Piwowarów w Żywcu. Odbędą się dwa głosowania. Nagrody główne przyzna Jury złożone z grafików, dzennikarzy, kolekcjonerów oraz z pracowników dużych i małych browarów, którzy odpowiedzialni są za zakup etykiet we własnych browarach. Natomiast uczestnicy Międzynarodowej Giełdy Birofiliów i Festiwalu Piwowarów 2009 będą mieli swoje prawo głosu, przyznając Nagrodę Publiczności. Kartki do głosowania zostaną rozesłane wraz z zaproszeniem na Międzynarodową Giełdę Birofiliów oraz rozdane piwowarom, którzy zgłoszą swój pobyt podczas Festiwalu Piwowarów.
      Atrakcyjne nagrody funduje Browamator.pl, Piwiarnia Żywiecka oraz SuperFoto.pl. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymają po zakończeniu imprezy nowy Dziennik Piwowara (z reprodukcjami etykiet zgłoszonych do Konkursu).
      Autorzy najwyżej ocenionych etykiet w obu głosowaniach otrzymają swoje etykiety wprost z drukarni, kufle ceramiczne Piwiarni Żywieckiej. oraz super niespodzianki od Superfoto.pl. Wszystkie etykiety nadesłane na Konkurs, zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Piwowarów 2009 w Żywcu.

      Kalendarz KEPD 2009 :
      1. Nadsyłanie etykiet: od 30 kwietnia do 8 czerwca.
      2. Obrady Jury - 20 czerwca.
      3. Głosowanie Publiczności: 19-20 czerwca.
      4. Oficjalne ogłoszenie wyników: 20 czerwca.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #78
        W jakiej postaci/formie mają być nadsyłane etykiety?
        Last edited by ART; 06-05-2009, 21:49.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #79
          Brakuje tez informacji o wykonaniu etykiet - czy mają być od A do Z autorskie, czy też mogą się na nich znajdować rysunki/zdjęcia zapożyczone - często piwowarzy posiłkują się tłami znalezionymi w necie.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Zdrój
            Senior
            • 05-2001
            • 284

            #80
            KEPD 2009 Regulamin

            Etykiety w oryginale, po 2 komplety z każdego wzoru.
            Zgłaszający etykiety do Konkursu oświadcza że jest autorem etykiety a czy twórczo kompiluje powstałe wcześniej "elementy graficzne" czy je kopiuje - tego Jury nie jest w stanie oceniać. Lepiej chyba powściągnąć chęć czerpania z cudzych pomysłów, żeby nie wyszły kwasy, jak zwycięskie etykiety staną się słynne

            Od razu wyjaśniam, jak będzie wyglądało głosowanie dot. Nagrody Publiczności:

            Piwiarnia Zywiecka wysyła w przyszłym tygodniu ok. 3000 (trzy tysiące) imiennych zaproszeń na imprezę. W zaproszeniach znajdą się informacje o Konkursie. Opieczętowane kartki do głosowania rozdawane będą razem z upominkami od Piwiarni, które uczestnicy Giełdy Birofiliów otrzymują po przyjeżdzie do Żywca (na podstawie kuponu otrzymanego wcześniej pocztą - jak co roku). Każdy posiadacz kartki do głosowania będzie mógł obejrzeć wystawione (i ponumerowane) etykiety na terenie Piwiarni a następnie po wpisaniu trzech faworytów (podając ich numery) oddać głos wrzucając kartkę do urny
            Swoje głosy oddawać będą także osoby, które zarejestrują się jako uczestnicy Festiwalu Piwowarów 2009 (podobnie jak w zeszłym roku, będą na nich czekały identyfikatory i różne gadżety). Ta rejestracja zacznie się również w przyszłym tygodniu, via browamator.pl

            Kartki do głosowania nie bedą anonimowe (wśród głosujących również będziemy losować nagrody).

            Nagrodę Publiczności powinno wybrać ok. 1000 osób - liczymy na średnią w Polsce frekwencję czyli ok. 50%

            Szczegóły organizacyjne, nagrody, terminy itd. zawiera Regulamin KEPD 2009



            Zapraszamy do zabawy
            Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
              Lepiej chyba powściągnąć chęć czerpania z cudzych pomysłów, żeby nie wyszły kwasy, jak zwycięskie etykiety staną się słynne
              I cieszę się, że to napisałeś, bo wierz mi, że nie dla każdego jest to oczywiste
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                I cieszę się, że to napisałeś, bo wierz mi, że nie dla każdego jest to oczywiste
                Słuchajcie to jest wszystko kwestia płynna i otwarta. Jak robię etykietę na Milk Stouta i daję fragment logo Milki to jest to zabieg zamierzony i nie zamierzam Krafta pytać o zdanie. I nie sądzę, żebym musiał. To jest bardziej dzieło sztuki niż komercyjne opakowanie. Nie czerpię z tego korzyści. Tak podchodząc do sprawy to Warchola też by trzeba pociągnąć do odpowiedzialności za puszkę zupy Campbell. Nie popadajmy w paranoję. Zresztą taka dyskusja już była przy poprzednim konkursie i pamiętam, ze zaowocowała jedynie tym, że kilka pięknych etykiet nie zostało wysłanych ze strachu, że to nie wypada/kradzież praw autorskich czy cokolwiek. To jest zabawa. Oczywiście nie mam tu na myśli podkradania pomysłu czy samej etykiety innemu piwowarowi domowemu. Natomiast wykorzystanie fotki, ryciny, obrazka czy fontów z netu IMO jest dopuszczalne.
                Oczywiście gdybym projektował etykietę do komercyjnego browaru (gdyby tu był browar w przyszłości ) to zastosowałbym ostrzejsze kryteria i wtedy na coś takiego bym sobie nie pozwolił.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Zdrój
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 284

                  #83
                  etykiety domowe

                  Wg mnie - kompilacja lub przeróbka znanych motywów - jak najbardziej, natomiast kopiowanie istniejącyh etykiet (a ich np. w internecie nie brakuje) - to będzie przecież plagiat. Czyli oczywista oczywistość.

                  Kiedy oglądam etykiety mikrobrowarów włoskich, amerykańskich, duńskich - to trudno mi uwierzyć, że każda jest krystalicznie oryginalna. Piwowarzy domowi mają tu całkowitą swobodę. Swoje piwa możemy przecież etykietować czym chcemy. Jednak na Konkurs wypada chyba przysłać etykiety wykonane z jakimś własnym wkładem twórczym
                  Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    zaowocowała jedynie tym, że kilka pięknych etykiet nie zostało wysłanych ze strachu, że to nie wypada/kradzież praw autorskich czy cokolwiek. To jest zabawa.
                    Nie ze strachu, tylko z poczucia przyzwoitości Przynajmniej jeśli chodzi o CZPiP

                    Nagroda w konkursie to wg Ciebie nie jest korzyść? A uczciwość względem osób, które zrobiły etę od A do Z samodzielnie? To tak, jak warzenie z ekstraktów i z zacieraniem - jedno i drugie fajne, ale zupełnie inne i nie powinno startować w jednym konkursie. Moje zdanie na te tematy pozostaje niezmienne i po to zadałam tutaj pytanie, żeby innym też się zaświeciła żarówka w głowie.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #85
                      Tym niemniej informuję, że posiadamy trochę etykiet w pełni autorskich i pewnie pójdą na konkurs, a co
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie ze strachu, tylko z poczucia przyzwoitości Przynajmniej jeśli chodzi o CZPiP

                        Nagroda w konkursie to wg Ciebie nie jest korzyść? A uczciwość względem osób, które zrobiły etę od A do Z samodzielnie? To tak, jak warzenie z ekstraktów i z zacieraniem - jedno i drugie fajne, ale zupełnie inne i nie powinno startować w jednym konkursie. Moje zdanie na te tematy pozostaje niezmienne i po to zadałam tutaj pytanie, żeby innym też się zaświeciła żarówka w głowie.
                        A ja jestem odmiennego zdania, twórcze wykorzystywanie znanych zdjęć, obrazów itd. też jest dziełem twórczym.

                        Co do piw z ekstraktów, to jeśli ktoś potrafi piwem z ekstraktu wygrać z piwami zacieranymi to ja chylę czoła przed jego umiejętnościami. Z moich doświadczeń wynika, że trudniej jest uwarzyć wybitne piwo z ekstraktu niż zacierając.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Andre84
                          Junior
                          • 04-2009
                          • 17

                          #87
                          Witam. Chciałem się zapytać kiedy zostaną wysłane zaproszenia. Interesujw mnie równierz rezerwacja stolika dla dwóch osób. Do kogo mam się zgłosić w sprawie rezerwacjii.

                          Comment

                          • mwa
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 5071

                            #88
                            Na rezerwację ja zbieram. 5 domowych lub skrzynka koncernowego.

                            A tak na serio to chyba rezerwacji nie ma.
                            Pozdrawiam Cię !!!!

                            Comment

                            • karin861
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 597

                              #89
                              Kto pierwszy ten lepszy, kto ostatni ten gapa
                              Adaś, ja Ci mogę Królewskiego przywieźć
                              Last edited by karin861; 09-05-2009, 09:02.
                              Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                              Comment

                              • mwa
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 5071

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karin861 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Kto pierwszy ten lepszy, kto ostatni ten gapa
                                Adaś, ja Ci mogę Królewskiego przywieźć
                                He, możesz przyweieść i skrzynka-konkurencja wykończy się sama
                                Pozdrawiam Cię !!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎