Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Jurorowanie Marusi naV Festiwalu Piwowarskim w Żywcu.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka Wyświetlenie odpowiedzi
    Pieczarek, według mnie przesadzasz! Co za dużo to też nie zdrowo!
    Taaaak? No to już widzę jak ktoś odważy się w następnych latach postawić ocenę 50/50. Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie frajera, który będzie chciał stać się ofiarą "dmuchania na zimne". Nawet takiego w "cztery oczy".

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      #32
      Ja nie piszę o punkcie 50/50 - pisałam o całym Twoim poście...

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #33
        Małażonko, przeczytałem sobie na spokojnie regulamin - wprowadzony mimowolnie przez Czesa, a spisany przeze mnie. I stwierdzam, że masz rację. W punkcie 7 przesadziłem. Szef jury nie ma już władzy nad "zaszlabanowanym" jurorem. To jest już wolny człowiek, może sobie płakać ile chce i gdzie chce. Ale czy chcemy tego czy nie, to wszystkie pozostałe punkty będą siedziały w głowach osób, które zdecydują się na ocenianie piwnej produkcji ze ZDolnego Śląska lub wyrobów innych piwowarów, znanych sobie choćby tylko z widzenia. Tu nie ma zmiłuj. Po takim doświadczeniu, jak to z Marusią, wszyscy będą reagowali jak pies Pawłowa.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #34
          Jak to dobrze, że wybrałem sobie inną imprezę.

          Nigdy nie byłem fanem udziału w konkursach, a to mnie wyleczyło raz na zawsze. Uderzyło mnie coinnego - nie takie czy inne zachowanie kogokolwiek, ale to, co powiedział Czes o profesjonalnych konkursach, lansowanych przez jeden z mniejszych browarów - bo znaczy to, że profesjonalni jurorzy są przekupni i te ich oceny można sobie w buty wsadzić.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
          ... Jakkolwiek takie posądzenie może wydać się wam niesłychane, to byłem świadkiem takich działań nader często, jako członek komisji nadzorujących konkursy piw przemysłowych ...

          Comment

          • Czes
            PremiumUżytkownik
            • 06-2001
            • 752

            #35
            Wyjaśnię dla pełni obrazu dlaczego Marusię do Jury zaprosiłem.

            Najpierw dlatego, że miałem wrażenie, że jej bardzo na tym zależało. Decyzję na tak wysłałem jej jako prezent urodzinowy.

            Nie uważałem i nie uważam, że jest laikiem: przeszła przecież podstawowe szkolenie sensoryczne na Wrocławskich Warsztatach pod kierunkiem Macieja Chołdrycha (Sensora), warzy od lat dobre piwa, sama organizuje konkurs piw w ramach Warsztatów.

            Wyobrażałem sobie, że Marusia chce bliżej przyjrzeć się organizacji KPD w interesie Konkursu Wrocławskiego i to mi się podobało.

            W rzeczywistości Marusia miast pokornie pracować, rozglądać się i uczyć od innych członków Komisji, tę Komisję nieustannie ponaglała - spieszno jej było na towarzyską degustację pszeniczniaków. Psuła Konkurs!
            W rezultacie Komisja mając 17 Koźlaków do oceny skończyła pracę przynajmniej kwadrans wcześniej niż Komisja Porterów, która oceniała piw 13 i w której jak zwykle rzetelnie pracował ART, mający nie mniej niż Marusia powodów by w towarzyskiej degustacji pszeniczniaków uczestniczyć.

            Zawiodłem się postawą Marusi i gdy później znalazłem w jej arkuszu ocen te wrocławskie 50/50, eksplodowałem.
            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #36
              Na zakończenie - bo zgłaszam Artowi temat do zamknięcia - chciałabym wyrazić wielkie ubolewanie nad faktem, że musiałam tę rozmowę tu zamieścić. Niestety, to, co u Czesa będzie drobną ryską na wizerunku, u mnie mogłoby się skończyć wielką dziurą nie do załatania.

              Sama osobiście, jakbym usłyszała gdzieś plotę, że Czes wykluczył kogoś z konkursu, nie wiadomo za co, ale skoro ta osoba siedzi cicho, to pewnie coś nabroiła, to nawet jeśli byłaby to osoba znana mi dobrze, względem której nie mam żadnych wątpliwości czy podejrzeń, na 100% wzięłabym pod uwagę, że jeżeli sam guru Czes uznał za stosowne wywalić, to coś w tym musi być.

              Skoro ta osoba w dodatku organizuje sporą imprę, z konkursem piw, to podejrzenia robią się jeszcze bardziej rozbudowane. I tak dalej...

              A nie oszukujmy się, przy braku faktów ploty rodzą się błyskawicznie. Jedni mnie widzieli rozmawiającą z Czesem i odchodzącą potem szybkim krokiem z dziwnym wyrazem twarzy, drudzy widzieli jak pochlipywałam, kolejni wiedzieli, że miałam być jurorem, ale najwyraźniej nie jestem. No toż pole do popisu nie z tej ziemi na domysły.

              Dlatego, przykro mi bardzo, ale musiałam te domysły ukrócić przy samej ziemi, szkoda wyszła duża, ale wyszłaby i tak, tylko trochę bardziej po tajniacku i szeptana. Tak przynajmniej mamy jasność sytuacji.

              Serdecznie proszę o nie dopisywanie się już do tematu przed jego zamknięciem, bo nie chodziło mi o bicie piany Jeśli Art pozwoli, to za jakiś czas chciałabym, żeby ten temat w ogóle wyleciał w kosmos, bo spełnił swoją rolę, a mimo, że Czes niespecjalnie mnie przeprosił za oskarżenie i czuję się dalej obrażona na maxa (50/50), to nie zależy mi na tym, żeby po wieczne czasy można było w necie czytać o jego nieciekawym popisie. Zależało mi tylko o poinformowaniu większego grona osób o prawdzie, zanim ploty zrobią swoje.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Czes
                PremiumUżytkownik
                • 06-2001
                • 752

                #37
                To niezwykły zbieg okoliczności, że nasze ostatnie posty zbiegły się w czasie.

                Jednak niechaj ten będzie ostatni:

                Marusię przepraszam!
                O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wyjaśnię dla pełni obrazu dlaczego Marusię do Jury zaprosiłem.

                  Najpierw dlatego, że miałem wrażenie, że jej bardzo na tym zależało. Decyzję na tak wysłałem jej jako prezent urodzinowy.

                  Nie uważałem i nie uważam, że jest laikiem: przeszła przecież podstawowe szkolenie sensoryczne na Wrocławskich Warsztatach pod kierunkiem Macieja Chołdrycha (Sensora), warzy od lat dobre piwa, sama organizuje konkurs piw w ramach Warsztatów.

                  Wyobrażałem sobie, że Marusia chce bliżej przyjrzeć się organizacji KPD w interesie Konkursu Wrocławskiego i to mi się podobało.

                  W rzeczywistości Marusia miast pokornie pracować, rozglądać się i uczyć od innych członków Komisji, tę Komisję nieustannie ponaglała - spieszno jej było na towarzyską degustację pszeniczniaków. Psuła Konkurs!
                  W rezultacie Komisja mając 17 Koźlaków do oceny skończyła pracę przynajmniej kwadrans wcześniej niż Komisja Porterów, która oceniała piw 13 i w której jak zwykle rzetelnie pracował ART, mający nie mniej niż Marusia powodów by w towarzyskiej degustacji pszeniczniaków uczestniczyć.

                  Zawiodłem się postawą Marusi i gdy później znalazłem w jej arkuszu ocen te wrocławskie 50/50, eksplodowałem.
                  I to mogę zrozumieć, natomiast nie to, co usłyszałam.
                  Co do poganiania komisji to się nie zgadzam, oboje z Wesołym pytaliśmy pozostałą dwójkę, czy "już można kolejne". Ale to nie jest bardzo istotne i nie będę się spierać, doskonale rozumiem Twoje podejście, właściwie jak mnie wziąłeś na ten "bok" to takiej opinii oczekiwałam, bo nie uszło mej uwagi Twoje niezadowolenie z mojego sposobu wypełniania arkuszy. Ale co się stało, to się nie odstanie, co się rzekło też nie wróci. Przeprosiny przyjmuję, aczkolwiek to podejrzenie cały czas boli bardzo.
                  Last edited by Marusia; 19-06-2007, 09:19.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ocena Marusi nie została anulowana, co nie znaczy wcale, że I miejsce dla tego piwa jest nieuprawnione: mogło wygrać tę kategorię, tak jak kilka innych, i wygrało!
                    I to moim zdaniem jest największym problem. Jeśli Marusia została (bo została) oskarżona o stronniczość (lub brak kompetencji), co Czes tylko w swoim poście potwierdził, jej ocena powinna zostać anulowana. W powyższym cytacie, w powoływaniu się na inne (czytaj: niższe) oceny przez Czesia jest sugestia, że Biziel wygrał, bo Marusi smakował jego Koźlak. Ale niekoniecznie docenili go równie mocno inni jurorzy.
                    Kompletna paranoja się z konkursu robi - juror zostaje odsunięty, jego ocena nie zostaje anulowana... O stylu w jakim to wszystko się się odbywało nawet nie mówię, bo szkoda czasu. Ciekawe jak się teraz czuje Biziel, bo swoimi nieprzemyślanymi decyzjami Czes odebrał mu pewno radość ze zwycięstwa w konkursie...
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #40
                      Ja powiem tylko jedno - ta dyskusja nie powinna się toczyć na forum.
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #41
                        Lepiej na forum niż za plecami.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23805

                          #42
                          stanowiska zostały przedstawione przez obie strony, więc zamykam wątek żeby już oszczędzić bicia piany.

                          Osobiście nie leży mi za bardzo ta sytuacja, raz posądzenia o stronniczość, dwa uwagi co do kwalifikacji członków jury (jako jeden z dokonujących ocen osobiście nie czułem się jakoś zdecydowanie bardziej wykwalifikowany od Marusi a już na pewno nie w porównaniu do profesjonalnie zajmujących się osób oceną sensoryczną).
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎