Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Giełda na Kresach - potrzebna czy nie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Giełda na Kresach - potrzebna czy nie?

    Przyglądając się liczebności odwiedzających istniejące giełdy na wschodnich rubieżach Polski (mam na myśli Białą Podlaską i Lublin, bo o tej w Krasnymstawie ciężko mówić w tych kategoriach) zastanawiam się na ile one są potrzebne?
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    #2
    Może są na tyle potrzebne na ile integrują lokalne środowiska?
    Piszę to przez analogię do comiesięcznych giełd w katowickim "Spiżu".
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

    Comment

    • bogdan001
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 11-2006
      • 27

      #3
      O ile mnie pamięć nie zawodzi to kolega był jednym z organizatorów giełdy w Bialej Podlaskiej.Czy i na ile była potrzebna proszę odpowiedzieć samemu. Pozdrawiam tych którzy wkładają wysiłek i swoj czas aby potem mogli usłyszeć ,,na ile one są potrzebne". A kolegę nikt na siłę nie ciągnie ,nie ma obowiązku.

      Comment

      • noodles
        Senior
        • 09-2005
        • 700

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria Wyświetlenie odpowiedzi
        Piszę to przez analogię do comiesięcznych giełd w katowickim "Spiżu".
        Jesteś pewien, że giełdy w Spiżu odbywają się co miesiąc ?
        Last edited by noodles; 06-01-2012, 16:00.
        Moja kolekcja podstawek

        Comment

        • pivaria
          Senior
          • 03-2001
          • 1538

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
          Jesteś pewien, że giełdy w Spiżu odbywają się co miesiąc a nie dwa razy w roku ?
          Nie, nie jestem. Może tak bywało kiedyś? Zresztą, to mało istotna pomyłka
          Ważniejszy jest wątek dot. celowości i cykliczności spotkań. Ja jestem zwolennikiem częstych spotkań. Teraz, z braku czasu. rzadko bywam, ale i na Kresy zdarzało mi się ze Szczecina gnać
          Takie imprezy (nawet kameralne) to zawsze możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń
          PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
          www.pivaria.pl
          https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bogdan001 Wyświetlenie odpowiedzi
            O ile mnie pamięć nie zawodzi to kolega był jednym z organizatorów giełdy w Bialej Podlaskiej.Czy i na ile była potrzebna proszę odpowiedzieć samemu. Pozdrawiam tych którzy wkładają wysiłek i swoj czas aby potem mogli usłyszeć ,,na ile one są potrzebne". A kolegę nikt na siłę nie ciągnie ,nie ma obowiązku.
            Nie byłem i nie jestem organizatorem żadnej z giełd bialskich. Od kilku lat jest nim Bractwo Piwne Ziemi Podlaskiej, do którego nie należałem i nie należę. To w kwestii ogólnej.

            Nie wiem skąd ta wrogość, to po drugie. Zaprosiłem do dyskusji, tyle.

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Zaprosiłem do dyskusji, tyle.
              Ale pytanie zadałeś tendencyjne. Mogłeś nieco urazić autochtonów.
              Poszukuję

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Też w zasadzie wydawało mi się e-Prezes ze byłeś jednym ze współorganizatorów giełdy w Białej Podlaskiej ale nieczęsto na nią jeżdziłem więc mogłem się mylić. Widać jakoś części forumowiczów skojarzyłeś się z tą giełdą. To chyba nic złego. Nie wiem gdzie w poście 3 doszukałeś się złośliwości. Wg mnie post ten jest w zasadzie już odpowiedzią na Twoje postawione pytanie. Jeśli nie robiłeś giełdy w BP to zawsze przecież możesz zapytać się jej organizatorów jak to widzą. Skoro robią tzn że jakiś sens to ma. Chyba nikt nie robił by giełdy tylko po to żeby spotkać się na pustej sali sam ze sobą. Jeśli satysfakcjonuje ich frekwencja a samo przedsięmwzięcie nie przynosi strat to chyba (jak na nasze realia) jest OK. Przynajmniej mi tak się wydaje.
                Trochę mylny tytuł dałeś. Kresy kojarzą mi się raczej z wschodnimi terenami II RP które obecnie są za naszą wschodnią granicą a tam z giełd to znam tylko Lwów i Wilno które chyba funkcjonują dosyć udanie.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Dla Krakusa, za którego mimo wszystko jeszcze się uważam Kresy to wschodnie województwa Polski.

                  Cooper, to czy przy tej czy innej imprezie pomagałem (bez żadnego afiszowania się i splendorów) jeszcze nie znaczy, że jestem współorganizatorem. Tak samo to, że zamieściłem info o giełdzie na browar.biz nie daje mi prawa czuć się za nią odpowiedzialny.

                  Tytuł wcale nie jest tendencyjny, bo liczyłem na odzew w rodzaju: "jest potrzebna, przyjedziemy" lub "nie, nie przyjadę, za daleko". Czyli jakiegoś odzewu. Obecna formuła się nie sprawdza, więc chyba nie ma w tym nic nienormalnego, że pytam...

                  Comment

                  • LenDo
                    Senior
                    • 09-2006
                    • 395

                    #10
                    Pewnie, że potrzebna. Nie można przekreślac tych giełd tylko dlatego, że nie są tak licznie odwiedzane.
                    Są duże giełdy, średnie i małe. Wszystkie nie moga być wielkie, bo byłoby nudno Każda giełda kiedyś byłą mała i z czasem się rozrastała.

                    Mnie osobiście do kanonu giełd brakuje tylko giełdy w Rzeszowie. Na północnym wschodzie mamy Białą, w centrum wschodu Lublin, a na południu ... no właśnie.

                    Wyprzedzając komentarze niektórych osób w stylu: "to weź i zorganizuj", odpowiadam, że bardzo chętnie pomogę w organizacji takowej giełdy, oby tylko znaleźli się chętni do współpracy.
                    Last edited by LenDo; 08-01-2012, 19:51.
                    "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LenDo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pewnie, że potrzebna. Nie można przekreślac tych giełd tylko dlatego, że nie są tak licznie odwiedzane.
                      Są duże giełdy, średnie i małe. Wszystkie nie moga być wielkie, bo byłoby nudno Każda giełda kiedyś byłą mała i z czasem się rozrastała.

                      Mnie osobiście do kanonu giełd brakuje tylko giełdy w Rzeszowie. Na północnym wschodzie mamy Białą, w centrum wschodu Lublin, a na południu ... no właśnie.

                      Wyprzedzając komentarze niektórych osób w stylu: "to weź i zorganizuj", odpowiadam, że bardzo chętnie pomogę w organizacji takowej giełdy, oby tylko znaleźli się chętni do współpracy.
                      Z tym północnym wschodem w kontekście Białej Podl. to bym nie przesadzał....dziwne byłoby, żeby woj. lubelskie sięgało północnego wschodu, a Biała w lubelskiem właśnie leży
                      Last edited by Piecia; 08-01-2012, 20:23.
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • gisou
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 230

                        #12
                        Prezesie, rzeczywiście pytanie o celowość giełdy w Lublinie jest trochę zaskakująca. Ja uważam ja za jedna z najfajniejszych giełd w kraju, zarówno kolekcjonersko jak i towarzysko.
                        A co do giełdy w Białej to lepiej zapytać co trzeba zmienić, żeby znów podniosła się frekwencja.

                        Comment

                        • LenDo
                          Senior
                          • 09-2006
                          • 395

                          #13
                          No dobra, trochę naciągnąłem fakty
                          "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            Gisou, skoro poruszyłeś temat giełdy w Lublinie to pociągnę temat. Nie mam nic przeciw tejże, ale podobnie jak z tą w BP jest mała i staram się zrozumieć dlaczego (mimo wsparcia grupy kolekcjonerów i browaru miejscowego) nadal taka jest. Wątek, który założyłem jest w tym celu by zrozumieć gdzie tkwi problem i go rozwiązać następnym, bądź kolejnym razem.
                            LenDo, to, że w Rzeszowie jeszcze nie ma to mnie już od dawna dziwi, ale może właśnie widz na tym polega, że nie ma komu przyjechać. Nie bez znaczenia jest łatwość dojazdu z innych miast.
                            Nie twierdzę, że małe nie mają racji bytu, bo mnie komercjalizacjia kilku większych już zmęczyła (mam na myśli ceny za jakie trzeba tam kupić kolektybilia w porównaniu do innych giełd), ale czym mogą przyciągnąć większą rzeszę odwiedzających.
                            Mam pewną teorię na ten temat i kilka ew. rozwiązań, ale zależało mi na dialogu, który prowadzi do wniosków a nie do wojny.

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #15
                              Tak ogólnie moje refleksje nad tym od czego zależy dlaczego dana giełda pada na pysk lub jest a jeśli jest to dlaczego jest duża albo mała:

                              1/ dojazd - jeśli są to miejscowości gdzie dojazd nie jest najwygodniejszy np poprzez małą liczbę połączeń kolejowo-autobusowych lub są o niedogodnych godzinach (tak wiem, coraz więcej ludzi jeżdzi samochodami w kilka osób ale widać jeszcze nie wszyscy) to atrakcyjnośc giełdy spada.
                              2/ wielkość środowiska kolekcjonerów w danej miejscowości/regionie - bardzo istotny argument chyba nawet najistotniejszy - odpowiednia ilość kolekcjonerów, zwłaszcza zapaleńców którzy chcą coś organizować społecznie jest istotna. Jeśli w danym mieście jest 1 kolekcjoner to ma raczej małe szanse samemu zrobić dobrą giełdę a pozatym kolekcjonerzy z reszty Polski nie będą przyjeżdzać po to żeby spotkać się/powymieniać tylko z tą jedną osobą żeby nie wiem jak sympatyczna była.
                              3/ sama giełda - warunki jakie na niej są tzn wielkość sali lub czy giełda jest w ogóle na terenie otwartym, łatwość lub trudność zdobycia wolnego miejsca przy stole, może nawet godziny otwarcia giełdy i coś co niestety z czasem może być istotne dla części kolekcjonerów (niestety, bo chyba tak być nie powinno): czy są giełdowe upominki a jeśli są to czy atrakcyjne czy mniej
                              4/ termin giełdy - czy nie koliduje on z innymi polskimi giełdami a w przypadku giełd na - jak to określiłeś "Kresach" - z giełdami za naszą wschodnią granicą. Może też być tak iż różnica czasowa jest 1 tydzień to wielu ludzi już może nie przyjechać na jedną z giełd będąc jeszcze świeżo po portfelowym drenażu giełdy poprzedzającej lub odkładając środki na ciekawszą wg nich giełdę która odbywa się np tydzień później. Może też przeszkodą być jakiś okres urlopowy lub świąteczny albo - w przypadku giełd zimowych - ciężkie warunki pogodowe.
                              5/ PR, opinie o danej giełdzie pisane chociażby na naszej stronie ale one w sumie zależą od powyższych 4 warunków. Dużo ludzi z pewnością zanim wybierze się na daną giełdę czyta relacje z poprzednich jej edycji.
                              Last edited by Cooper; 09-01-2012, 10:41.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎