Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zmiany w dziale kolekcjonerstwo - klasyfikacja browarów kontraktowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beerek62
    Senior
    • 04-2010
    • 1036

    Zmiany w dziale kolekcjonerstwo - klasyfikacja browarów kontraktowych

    Jeżeli taki temat już gdzieś był to przepraszam za dubla i prosze o przeniesienie. Stwierdziłem jednak, że warto zacząć (lub kontynuować) dyskusję. Trzeba chyba powoli dojrzeć do wprowadzenia zmian w dziale "kolekcjonerstwo" i wprowadzic klasyfikowanie birofiliów pod nazwami browarów kontraktowych a nie pod nazwami browarów, w których warzą oni piwo. Obecne kryteria wydają się być coraz bardziej sztuczne i powodują tylko spore zamieszanie, bo jak wszyscy wiemy, kontraktowcy korzystają niejednokrotnie z usług nie tylko jednego browaru i nie do końca jest jasne, gdzie dane przedmioty umieszczać. Poza tym - jaki udział w wytworzeniu birofiliów z browaru dajmy na to Pinta ma Browar na Jurze? Przypuszczam, że żaden. To samo jest z innymi kontraktowcami. Może więc pora na zmiany, tym bardziej że i kontraktowców coraz więcej a dyskusje na ten temat dość często powtarzają się w komentarzach (ostatnia przy podstawce z Olimpu).
    Last edited by beerek62; 14-10-2014, 17:00.
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Tzn co chcesz zrobić?

    Lista browarów to lista browarów, browar kontraktowy nie jest tak naprawdę browarem tylko podmiotem gospodarczym warzącym/zlecającym piwo w konkretnym browarze.
    Pisanie o takich browarach "browar" to zakłamywanie rzeczywistości bo fizycznie taki browar nie istnieje.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      I jeśli np. Tesco "zrobi" własne piwo to kolektybilia będziesz gromadził pod "Browar Tesco"? Trzeba by jakoś też uściślić rodzaj i skalę kontraktacji.
      Last edited by e-prezes; 14-10-2014, 17:15.

      Comment

      • beerek62
        Senior
        • 04-2010
        • 1036

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        Trzeba by jakoś też uściślić rodzaj i skalę kontraktacji.
        No właśnie. Coś w tym kierunku już chyba jest robione. Widziałem, że Cooper założył temat dotyczący browarów kontraktowych. Może trzeba z tego skorzystać.
        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Za 200 lat badaczy polskiego piwowarstwa nie będą interesować kontraktowcy, tylko fizycznie istniejące browary.
          Browar Łebski ma etykiety, podstawki, szkło i....zrób mi zdjęcie browaru w Łebie
          Sklep w Nadarzynie tez ma swoje piwo, etykietę i co, robimy nowy browar?
          Bar nad Wisłą ma własne etykiety i piwo, do galerii wrzucimy fotkę barki nad Wisłą z podpisem Browar Barka?

          Jest to ciężkie i męczące klasyfikowanie odpowiednie kolektybilii ale nie jest nie do ogarnięcia
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
            No właśnie. Coś w tym kierunku już chyba jest robione. Widziałem, że Cooper założył temat dotyczący browarów kontraktowych. Może trzeba z tego skorzystać.
            Zalożyłem ale tylko z potrzeby ich spisania, pokazania iż takie "twory" istniały/istnieją i tyle. Jesli chodzi o kwestię już samego zaszeregowywania birofiliów to nadal mam konserwatywne zdanie jak np Becik tzn przyporządkowywania do (fizycznych) miejsc gdzie dane piwa są warzone a nie nazw zlecających ich produkcję podmiotów gospodarczych.
            PS: nie wiem czy to przypadek ale coś bardzo podobny i nawet podobnie formuowany problem pojawił się na forum kapslarskim np tutaj
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • beerek62
              Senior
              • 04-2010
              • 1036

              #7
              Pewnie to akurat przypadek, ale pokazuje on, że najwyższa pora coś z tym zrobić. Mnie zainspirowały ciągłe dyskusje na temat poprawności umieszczenia w dziale danej etykiety czy wafla. Problem będzie tylko narastał bo i kontraktowców coraz więcej. W swojej kolekcji już dawno wyodrębniłem browary kontraktowe i nie mam problemu, czy szkło z browaru Olimp umieścić w Krajanie czy w Zodiaku. Jest dużo prościej i czytelniej.
              Last edited by beerek62; 15-10-2014, 07:59.
              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                Zatem masz pracę domową i z listy Coopera proszę przyporządkować terminy z jakimi mają być zapisane podmioty kontraktowe w ew. katalogu.
                Last edited by e-prezes; 15-10-2014, 08:10.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                  W swojej kolekcji już dawno wyodrębniłem browary kontraktowe i nie mam problemu, czy szkło z browaru Olimp umieścić w Krajanie czy w Zodiaku. Jest dużo prościej i czytelniej.
                  Czyli takie szkła dzielisz nie według browarów ale według KRS. Bo tak naprawdę, Browar Olimp fizycznie nie istnieje.
                  Co zrobisz jak kontraktowcy będą warzyć piwa za granicą? A już to robią. Będziesz te szkła traktował jako polskie czy zagraniczne?
                  Etykieciarze i waflarze taktują do zbioru według miejsca warzenia, czyli np w przypadku części Spirifera ety są czeskie, Gzuba, belgijskie, a nowe Ninkasi będą już niemieckie.

                  W Polsce, staram się pić przede wszystkim polskie piwa, bo nowości tyle, że ich nie ogarniam. Piw polskich kontraktowców warzonych poza granicami w ogóle nie tykam, nie interesuje mnie w kraju picie czeskich czy belgijskich piw z polskojęzyczną etykietą. Tak samo kolekcjonersko nie interesują mnie ety czeskie czy belgijskie.

                  Chcesz to zmienić, proszę bardzo, każdy zbiera według własnego uznania. Tylko wtedy trzeba być konsekwentnym, żadna Witnica tylko Browar Łebski, żaden Bartek tylko Antidotum, żadne Puławy czy Radom tylko Piwoteka etc....
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Becik, to jak kto kolekcjonuje/zbiera to jego sprawa. Sprawę można na b.biz rozwiązać podobnie jak na RateBeer, czyli w podmiotach/browarach jest wyszczególniona lista piw, które są warzone w podmiocie/browarze X czy Y. Pytanie jest ile i jakich tych podmiotów dodawać? Spośród tych, które de facto oklejają etykietami piwa warzone gdzie indziej mamy zarówno podmioty, które jeszcze nie mają swojego browaru fizycznie (ale dążą do tego), trudniące się obrotem alkoholem (hurtownia, importer, sklep, pub) i tzw. podmioty nie mające nic wspólnego z piwem tworzące piwa eventowe. Dodawanie do bazy takich podmiotów jest zwyczajnie bez sensu.
                    Pytanie podstawowe czy ART to akceptuje i popiera, bo jeśli nie to daremna dysputa.
                    Last edited by e-prezes; 15-10-2014, 11:15.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      Na pewno w natłoku rosnącej liczby kontraktowców i piw tychże, jest konieczne poukładanie tego tematu. Jakiś koncept we łbie jest żeby to urządzić w BB.
                      Last edited by ART; 15-10-2014, 13:15.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • beerek62
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 1036

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zatem masz pracę domową i z listy Coopera proszę przyporządkować terminy z jakimi mają być zapisane podmioty kontraktowe w ew. katalogu.
                        Zostawię to osobom, które mają w tym temacie więcej pojęcia niż ja. (ale zawsze służę pomocą)
                        Ja tylko rzuciłem propozycję, bo wydawało mi sie, że mogłoby to ułatwić życie co niektórym kolekcjonerom. Szkoda tylko że ci kolekcjonerzy, którzy w komentarzach tak często mówią o potrzebie dokonania zmian, nie zechcieli sie tutaj wypowiedzieć i przedstawić swoich pomysłów na rozwiązanie tego problemu.
                        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Na pewno w natłoku rosnącej liczby kontraktowców i piw tychże, jest konieczne poukładanie tego tematu. Jakiś koncept we łbie jest żeby to urządzić w BB.
                          Mam nadzieję, ze jakaś kolejność będzie zachowana, a zaczniemy od najdłużej czekających spraw, np od ponad 10 lat wisząca sprawa związana z możliwością dodawania kolektybiliów z dawnych kresów, lub bardziej istotniejsza - dodawanie do bazy historycznych browarów, bo taka możliwość nie jest chwilą obecna możliwa
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #14
                            Idealnie kolejność nie będzie zachowana, bo to zwyczajnie nie jest możliwe. Kresy będą brane pod uwagę tylko w przypadku dodawania browarów spoza terenów obecnej RP a na to się na razie niestety nie zanosi.
                            Last edited by ART; 15-10-2014, 14:58.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Juby_piwosz
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 254

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tzn co chcesz zrobić?

                              Lista browarów to lista browarów, browar kontraktowy nie jest tak naprawdę browarem tylko podmiotem gospodarczym warzącym/zlecającym piwo w konkretnym browarze.
                              Pisanie o takich browarach "browar" to zakłamywanie rzeczywistości bo fizycznie taki browar nie istnieje.
                              Istnieje jako podmiot gospodarczy i mnie to wystarczy (wyszedł rym częstochowski, kurcze). Mistrz kuchni (piwowar, grupa np. Pinty), stworzy wyśmienite danie - piwo w każdym garnku - kadzi. Sam garnek, nie sądzę.
                              To jest nowa rzeczywistość i jeśli jej nie będziemy uznawać i opisywać, to tak jakbyśmy nie uznawali fizyki ponewtonowskiej (ale walnąłem z grubej rury).
                              Dlatego reforma jest konieczna, ale nie rewolucja. Współczuję tylko moderatorom.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎