Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

regały

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kubica111
    Junior
    • 06-2007
    • 1

    regały

    hej, mam około 600 sztuk kufli i pokali, mam jakś pomysł na regały z płyty meblowej ale nie do końca wiem jak to zrobić, zeby były jeszcze zamykane i podświetlowe te regały. czy ktoś z was mógłby mi podesłać zdjęcia w jaki sposób wy eksponujecie swoje kolekcje? chyba że można gdzieś takie regały w rozsądnej cenie kupić, z góry dziękuję
  • ARTHUR
    Senior
    • 07-2004
    • 2338

    #2
    Regała 1 szt. podświetlane zamykane wysokość około 2m,szer 60 cm z mebla rodzaju sosna kosztuje około 1 tys.Widziałem w sklepie meblowym.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Na 600 kufli to chyba nie jeden taki regał (regałę?) musiałby kupić.
      Taniej wyszło by chyba zrobienie wielkiej regało-ściany na zamówienie.
      Last edited by Cooper; 18-11-2015, 00:28.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Podświetlenie do mebli tanio (w miarę) zrobisz z tego co jest w ikea. Sam mebel będzie wielki i ciężki, dlatego też raczej drogi. Z tego jak mi brat robił szafy wnioskuję że parę tysiaków na sam materiał pójdzie. Płyty meblowe ze 2k z docięciem i listwami, do tego drzwi szklane i okucia wyględne, robocizna... Nie wiem czy nie taniej będzie otwarty regał i co miesiąc pani do sprzątania żeby ręcznie umyła zbiory.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • solfernus
          Senior
          • 08-2004
          • 1025

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
          Podświetlenie do mebli tanio (w miarę) zrobisz z tego co jest w ikea. Sam mebel będzie wielki i ciężki, dlatego też raczej drogi. Z tego jak mi brat robił szafy wnioskuję że parę tysiaków na sam materiał pójdzie. Płyty meblowe ze 2k z docięciem i listwami, do tego drzwi szklane i okucia wyględne, robocizna... Nie wiem czy nie taniej będzie otwarty regał i co miesiąc pani do sprzątania żeby ręcznie umyła zbiory.
          Oj tam, zaraz co miesiąc. Dwa razy w roku wystarczy
          A na poważnie to takie regały bez zamykanych szklanych drzwiczek i podświetlenia możesz sam zrobić. To nic trudnego. W swiasz klepie lub u stolarza zamawiasz elementy z płyty ( drewno jest droższe) i skręcasz wkretami. Jak Ci nie zależy na "ładnym" wyglądzie wystarczy
          płyta OSB bo laminowana jest od 30 do 150 zł za m2
          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

          Comment

          • misha22
            Senior
            • 12-2008
            • 128

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Podświetlenie do mebli tanio (w miarę) zrobisz z tego co jest w ikea. Sam mebel będzie wielki i ciężki, dlatego też raczej drogi. Z tego jak mi brat robił szafy wnioskuję że parę tysiaków na sam materiał pójdzie. Płyty meblowe ze 2k z docięciem i listwami, do tego drzwi szklane i okucia wyględne, robocizna... Nie wiem czy nie taniej będzie otwarty regał i co miesiąc pani do sprzątania żeby ręcznie umyła zbiory.
            W ikea to oznacza drogo, idz do pierwszej pracowni stolarskiej i pokaż projekt. A po wycenę do mnie na priv

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Oj, polimeryzowałbym. Z całym bajcem to tylko po znajomości ci zrobią taniej gdzie indziej. Korpus to ok, ale już ze szpejem to wychodzi drożej.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Konrad_
                Senior
                • 11-2011
                • 115

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubica111 Wyświetlenie odpowiedzi
                hej, mam około 600 sztuk kufli i pokali, mam jakś pomysł na regały z płyty meblowej ale nie do końca wiem jak to zrobić, zeby były jeszcze zamykane i podświetlowe te regały. czy ktoś z was mógłby mi podesłać zdjęcia w jaki sposób wy eksponujecie swoje kolekcje? chyba że można gdzieś takie regały w rozsądnej cenie kupić, z góry dziękuję
                w lerła mozna zamówić płyty laminowane na wymiar (z tego co wiem białe są jednych z tańszych. Na całą garderobę wyszło ok. 10 m2). Tak robiłem garderobę według swojego projektu. Kupujesz do tego specjalne wierło i śruby do płyt. Jak wszystko ładnie pomierzysz to naprawdę łatwo się to wszystko skręca.
                a Ledy ? listwy na metry możesz kupić na allegro z zasilaczem.

                Comment

                • vitia1
                  Junior
                  • 09-2015
                  • 16

                  #9
                  Nic z Ikei. Rozwiązania fajne, ale w prl ceny okropne. Ta sieć tylko na zachodzie jest względnie tania. A oświetlenie to już w ogóle szczyt. Wiem co mówię, kilka lat pracowałem w Ikei, a jako stolarz w zawodzie już 26 lat.

                  Najlepiej samemu zaprojektować (regał to akurat i dwie lewe ręce zrobią). Policzyć elementy i zajść do zakładu, których pełno wszędzie. Zakład który specjalizuje się w rozkroju płyt, sprzedaży frontów, zawiasów itp. Potną, okleją krawędzie. Styknie skręcić śrubami.
                  Markety budowlane odradzam. Gorsza jakość, mniejszy wybór, cena dobra tylko w promocji.

                  Regały otwarte też odradzam. Kurzy się jak diabli. Również z doświadczenia. Mam podobną ilość kufli.
                  Last edited by vitia1; 19-12-2015, 18:09.

                  Comment

                  • vitia1
                    Junior
                    • 09-2015
                    • 16

                    #10
                    A odnośnie oświetlenia - na "znanym portalu aukcyjnym" kupisz pasek led 5 metrów za 20zł... Dodawać coś jeszcze?

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎