Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spis browarow w Szkocji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • uszok73
    Senior
    • 01-2003
    • 135

    Spis browarow w Szkocji

    Witam.Dosc dlugo mnie tu niebylo...Zrobilem spis browarow ze Szkocji,istniejace i te zlikwidowane. Pomocny przy kolekcjonowaniu.
    Spis jest wstepnie sprawdzony ale nie jest zredagowany .Jezeli ktos zbiera Szkocje i ma jakies pytania to pomoge .plik w open office.
  • pingwin71
    Junior
    • 09-2015
    • 10

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uszok73 Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam.Dosc dlugo mnie tu niebylo...Zrobilem spis browarow ze Szkocji,istniejace i te zlikwidowane. Pomocny przy kolekcjonowaniu.
    Spis jest wstepnie sprawdzony ale nie jest zredagowany .Jezeli ktos zbiera Szkocje i ma jakies pytania to pomoge .plik w open office.
    Witam! i gdzie ten plik?

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Chyba najlepiej zrobić to w formacie mapek Google jakie mamy w dziale Piwna Kartografia. Sam zrobiłem tam Irlandię ale już ma chyba z rok a na czasy rewolucji kraftowej to wieki niestety
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • uszok73
        Senior
        • 01-2003
        • 135

        #4
        Szkockie Browary

        Witaj moge wysłac na maila. Nie mozna załadować bo jest w formacie ods.Plik arkusz kalk open office.Nie zrobiłem tego w formie mapki bo juz cos takiego istnieje(duże braki).Miałem na wzgledzie tylko pomoc do klasyfikacjii orientacje co i jak.Jest to i tak czasami cięzkie do załapania bo często browary( te stare nieistniejące) kupowały inne browary i wstawiały swoja nazwe.Czesto produkowali piwo pod inną nazwa i wtedy dopiero jest zagwozdka...

        Comment

        • uszok73
          Senior
          • 01-2003
          • 135

          #5
          W spisie jest 199 browarów . Tam są wszystkie od1945 roku i duża większośc starszych. Nie spisywałem dalej bo może być nastepne 200. spis uwzglednia te które wydały etyiet(stare) w śród nowych są też takie które maja tylko keg/cask.Jest też duzo znaków ? Nawet ja mam problem po ukladać.Dam pare przykładow.Dzisiejszy William Bros zaczynał produkcje nie w Alloa a w Strathaven jako Heather Ales.Browar w starym wodnym młynie(Strathaven) został
          odsprzedany teraznieszemu właścielowi Który robi piwo jako Strathaven brewery.Ale to nie wszystko bo Heather ales miało wspolne interesy z Bridge of Allan brewery(Allan water brew house, tinpot) Przez jakis czas heather ales robiło piwo w swoim nowym browarze w Alloa(odkupili ostatni budynek po Forth brewery gdzie kiedys byl jeszcze inny browar)jako william bros dla Heather ales.To jest masakra poprostu ...

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            Chyba najlepiej zrobić to w formacie mapek Google jakie mamy w dziale Piwna Kartografia. (...):
            Mapa jak i sam spis jest już od dawna w necie. Po co tworzyć duplikaty?

            mapa: http://www.quaffale.org.uk/php/showmap.php
            spis: http://www.quaffale.org.uk/php/countymenu/C
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              I co z tego, że jest mapa, jak położenie 3/4 z nich jest tylko przybliżone, czasami z dokładnością kilku kilometrów. Mam na myśli całe UK, nie tylko Szkocję. To te żółte.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                I co z tego, że jest mapa, jak położenie 3/4 z nich jest tylko przybliżone, czasami z dokładnością kilku kilometrów. Mam na myśli całe UK, nie tylko Szkocję. To te żółte.
                Bez przesady z tymi 3/4. Co prawda zdarzają się błędy w lokalizacji, ale nie jest to zjawisko nagminne.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • uszok73
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 135

                  #9
                  witam
                  1)To nie jest spis adresowy do wysyłania listow ...Taki spis nie jest mi potrzebny bo lepiej jechać na miejsce i poznać ludzi,browar,dostać piwko do posmakowania...http://www.browar.biz/forum/images/smilies/br/stout.gif
                  2) kazdy inny spis jest z duzymi brakami .
                  3) tam są informacje o nazwie , wielkości, miasto, data ew. zamknięcia i inne tego typu informacje.
                  4) to jest spis do pomocy przy kolekcjonowaniu etykiet i innych birofiliow.
                  5) jest w arkuszu kalkulacyjnym więc mozna wstawic funkcje i może pomoc przy liczeniu zbioru.
                  Najprostszy spis jest na wiki ,który nie raz uzupełniałem....

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uszok73 Wyświetlenie odpowiedzi
                    witam
                    1)To nie jest spis adresowy do wysyłania listow ...Taki spis nie jest mi potrzebny bo lepiej jechać na miejsce i poznać ludzi,browar,dostać piwko do posmakowania...http://www.browar.biz/forum/images/smilies/br/stout.gif
                    (...).
                    A kto tu pisze, o pisaniu listów do browarów? Strona ta pomocna mi była w moich podróżach do tamtejszych browarów. I na złość Pendiemu, strona mało kiedy myliła się w lokalizacjach.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • uszok73
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 135

                      #11
                      Uzupełniłem teraz 207 browarow( 2 w testach)

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Bez przesady z tymi 3/4. Co prawda zdarzają się błędy w lokalizacji, ale nie jest to zjawisko nagminne.
                        No to 2/3. Wystarczy spojrzeć jak bardzo żółty dominuje.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • uszok73
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 135

                          #13
                          co do adresów to nawet jak je masz to jest trudno trafić bo są nie raz na wioskach bez szyldów ,w Stodołach.Zaliczyłem 80%.zostały mi tylko wysepki i poludniowy zachód ponizej Glasgow do samej granicy z Anglią,

                          Comment

                          • uszok73
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 135

                            #14
                            Sprawdzilem na szybko quaffele ... Duuuuuuże braki..

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #15
                              I właśnie w takich przypadkach najlepsze są mapki. Oczywiście możliwie najlepiej i najczęściej aktualizowane. Jeśli się było gdzieś osobiście to nie ma problemu z wbiciem czerwonej szpili z dokładnością wymiarów małego garażu.
                              Ja w ten sposób wskazałem potencjalnym podróżnikom dokładne lokalizacje browarów z zielonej wyspy. Jeśli gdzieś lokalizacja jest przybliżona (np wskazuje tylko centrum małej wioski gdzie wiem że jest browar a nigdy nie byłem) można ją od dokładnej lokalizacji zaznaczyć np innym kolorem markera.
                              Adresy, szczególnie na Wyspach, są faktycznie mało dokładne. W przypadku małych miejscowości czy nawet peryferii większych, w ogóle nie używa się numeracji budynków a nawet nazw ulic. Często zastępują je ogólne nazwy naszych odpowiedników osiedli, osad czy przysiółków.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎