Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XIX Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2016

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    XIX Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2016

    Grudzień nastał więc zapowiadam coroczną ankietę kolekcjonerów podstawek, tym razem za rok 2016. Będzie to już XIX edycja.

    Jak co roku będą drobne poprawki oraz oczywiście aktualizacja listy browarów.

    Tradycyjnie jeśli Wy macie komentarze i propozycje odnośnie zmian - jestem otwarty na konstruktywne uwagi oraz krytykę. Proszę o nią w tym temacie.

    Zaznaczam jednak, że nie planuję wydzielać inicjatyw kontraktowych, jako browarów.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Tak trzymaj Grzeber
    Już teraz tradycyjnie obiecuje akces.
    Po cichu liczę że coś ciekawego wyczytam w tym roku z ankiety
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • skandal
      Senior
      • 05-2002
      • 1439

      #3
      Ja mam nadzieje że więcej kolekcjonerów zbierających zagranice wezmie udział w ankiecie bo kilku brakuje. Grzeber trzymam kciuki za liczenie!

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Słabo to widzę. Ogólnie z czasem jest coraz mniej kolekcjonerów podstawek a zagraniczne i tak u nas zawsze były mniej popularne od rodzimych.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2868

          #5
          Z obliczeń wynika mi, że w tym roku wśród polskich browarów z podstawkami pojawi się prawie 20 nowych pozycji.

          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • solfernus
            Senior
            • 08-2004
            • 1025

            #6
            Zgłaszam swój udział

            Niestety też zauważyłem z biegiem czasu, że jest coraz mniej zbieraczy zagranicy.
            Trochę szkoda bo jak widać na aukcjach ceny podstawek zagranicznych są już całkowicie przystępne. Nawet te egzotyczne!

            Cieszy mnie, że były obecne osoby z zagranicy. Ciekawe czy w tym roku też będą obecni?

            I na koniec, czy nadsyłamy zgłoszenia do końca roku, czy może trochę później?
            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

            Comment

            • centon
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 03-2004
              • 575

              #7
              Zgłaszam sie do ankiety.
              wszedłem w kolekcjonowanie z zoną podstawek guinnessa jest ich już koło 1000 szt
              i do tego podstawki z cięząrówkami
              Pozdrawiam

              Stronka się już robi
              Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
              Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


              https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

              Comment

              • skandal
                Senior
                • 05-2002
                • 1439

                #8
                A tak na marginesie. Mam nadzieje że twórcą ankiety nie przyjdzie kiedys do głowy wydzielać nowego państwa tak jak to zrobił jakis inteligent na bierdeckelsammler.net. Mianowicie Transnistria.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #9
                  To jakaś inna nazwa Naddniestrza?

                  Comment

                  • skandal
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1439

                    #10
                    Tak https://pl.wikipedia.org/wiki/Transnistria
                    Po co to było wydzielać to nie mam pojęcia.

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2868

                      #11
                      Naddniestrza, anu Donieckiej Republiki Ludowej nie będzie. Pojawią się za to zgodnie z prośbami m.in. Tadżykistan i Falklandy.

                      Także chciałbym widzieć więcej kolekcjonerów zagranicznych podstawek, ale tu ogrom materiału do liczenia jest tak duży, że może część niestety nie ma czasu. A szkoda!
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tak https://pl.wikipedia.org/wiki/Transnistria
                        Po co to było wydzielać to nie mam pojęcia.
                        Wg Wikipedii nie jest to tożsame z Naddniestrzem. Jest to tym bardziej dziwne, bo współcześnie nie używa się tej nazwy.

                        Comment

                        • dryx
                          † 1966-2017 Piwosz w Raju
                          • 04-2002
                          • 1735

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wg Wikipedii nie jest to tożsame z Naddniestrzem. Jest to tym bardziej dziwne, bo współcześnie nie używa się tej nazwy.
                          To jest nazwa angielska, stąd całe zamieszanie.
                          Poza tym o całe zamieszanie, jest znany tylko jeden wzór z Naddniestrza. Według mnie należy zaliczać do Mołdawii, podobnie jak podstawki z Abchazji czy Osetii Południowej do Gruzji.

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2868

                            #14
                            Darku, dzięki za wyjaśnienie, chodzi o podstawkę z Bender?

                            Mam nadzieje, że w tym roku pochwalisz się swoim zbiorem w ankiecie.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • skandal
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1439

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                              Także chciałbym widzieć więcej kolekcjonerów zagranicznych podstawek, ale tu ogrom materiału do liczenia jest tak duży, że może część niestety nie ma czasu. A szkoda!
                              Nie wierze że jesli ktos ma kolekcję o czterocyfrowej liczbie, liczy co roku od początku. To faktycznie jest ciężka sprawa. Ja "tylko" dopisuje do list państw i browarów kolejne sztuki.

                              Własnie - Panie Dryx - pochwal się Pan swoimi skarbami!!

                              Chodzi o Bender własnie.

                              Jeszcze odnosnie wydzielania. Na bierdeckelsammler miasta Krymu są zarówno w Rosji jak i Ukr...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎