Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XXII Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2019

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    XXII Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2019

    Rozpoczął się grudzień zatem tradycyjnie dla niecierpliwych zaznaczam, że w tym roku także odbędzie się ankieta kolekcjonerów podstawek.

    Już można zacząć układać swoje zbiory i szykować się do corocznego podsumowania. Szczegóły niebawem.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • solfernus
    Senior
    • 08-2004
    • 1025

    #2
    I żeby podtrzymać świecką tradycję proponuję dodać kolejne państwa do ankiety.
    A w tym roku to Bonaire, Gibraltar i Tristan da Cunha. Jak zapewne zaraz wnikliwie sprawdzicie to takie małe g..ne zadupia. Ale z ich powodu zalogowałem się na jedynie słusznej i wytyczającej świetlisty szlak kolekcjonerom podstawek stronie beercoasters.club.
    Wymieniłem kilka maili z administratorem i stwierdzam, że nasza ankieta jest bardzo liberalna.
    Co prawda nie mają osobno Bonaire bo powiedziano mi, że wysepka należy do tzw. grupy wysp ABC lub BES gdzie jej też nie znalazłem. Brak też Ceuty i Hongkongu.
    Mają za to Tristana da Cunha, Gibraltar i Kiribati.

    I wybierzcie panie redaktorze co chcecie no nowej ankiety.
    Last edited by solfernus; 02-12-2019, 18:20.
    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

    Comment

    • solfernus
      Senior
      • 08-2004
      • 1025

      #3
      Już drugi raz widziałem i licytowałem bez powodzenia podstawkę Heinekena z Timoru Wschodniego -Timor Leste. Na w/w stronie jej nie zaliczają.
      Moim zdaniem mylą się bo heniek ma tam co najmniej dwa browary.
      Może ktoś wie coś więcej na ten temat?
      Last edited by solfernus; 02-12-2019, 18:36.
      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
        Co prawda nie mają osobno Bonaire bo powiedziano mi, że wysepka należy do tzw. grupy wysp ABC lub BES gdzie jej też nie znalazłem.
        Mają za to Tristana da Cunha, Gibraltar i Kiribati.
        Wyspy ABC to ogólne, nieoficjalne określnie. Pochodzi oczywiście od nazw Aruba-Bonaire-Curacao. Każda jednak z tych wysp oficjalnie ma odrębny nazwijmy to status polityczny i podstawki z nich powinny być więc liczone osobno. Nie wiedziałem do tej pory że na Bonaire jest/był browar ale nie zbieram tych rejonów to nie kontroluję tej geopolityki za bardzo.
        Podobnie też nie słyszałem nigdy o browarze na Kiribati ale jeśli był lub jest to oczywiście powinno być ujęte w ankiecie. Zwłaszcza że to typowe niepodległe państwo w przeciwieństwie do 3 wysp wcześniej wspomnianych.
        Grzesiek pewnie je doda do ankiety.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • solfernus
          Senior
          • 08-2004
          • 1025

          #5
          Wg. ratebeer na Kiribati nie ma browaru. A dekielki z tego kraju to importowany Fosters i Carlton jest też nazwa kraju i jego flaga.

          Ja bym dodał Bonaire bo tam jest browar.
          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2867

            #6
            Solfernus jak zawsze dziękuję za czujność oraz zmuszenie mnie do corocznego odświeżenia wiedzy z geografii politycznej.

            Muszę przejrzeć miejsca, których piszesz, ale:
            - Timor Wschodni - tektura fajna ale czy oryginalna? ostatnio wiem, że trafiają się podróbki różnych etykiet. Ktoś jest to w stanie potwierdzić?
            - Gibraltar - o ile wiem nadal nie ma tam browaru. Jedyne piwo ( https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=107848 ) było/jest warzone na wyspie Man. A przynajmniej tak było za mojej wizyty. Jeśli coś się zmieniło to proszę o informacje.

            Resztę muszę zgłębić dokładniej i głębiej.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2867

              #7
              Przejrzałem zagadnienie i moim zdaniem:
              - Bonaire - jest browar więc nie widzę problemu, czy inne wyspy o podobnym statusie mają browary (Saba i Sint Eustatius)
              - Tristan da Cunha - jest browar więc nie widzę problemu
              - Kiribati - brak browaru, nie będzie w ankiecie
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Z tym Gibraltarem to nie chodzi może o ten browar ?
                Chyba jeszcze nie istniał w trakcie Twojego pobytu na skale
                Pamiętam że chyba kiedyś rosyjski kolega Mikhaił Titov zamieszczał gdzieś na FB fotę kiedy to całuje klamkę w tym browarze który akurat w momencie jego wizyty był nieczynny (nie wiem czy generalnie zamknięty czy po prostu nie wstrzelił się w godziny pracy).
                No i jest też podstawka jak na dole. Nie wiem czy to inna nazwa tego samego browaru czy jeszcze inny. A może obydwa to nadużycie i nie są/były to w ogóle browary wbrew nazwie ? Takie nadużycia nazwy "brewery" już nie raz wszak się zdarzały.
                Attached Files
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • solfernus
                  Senior
                  • 08-2004
                  • 1025

                  #9
                  Tak Cooper, chodzi o ten browar
                  Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                  Comment

                  • solfernus
                    Senior
                    • 08-2004
                    • 1025

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przejrzałem zagadnienie i moim zdaniem:
                    - Bonaire - jest browar więc nie widzę problemu, czy inne wyspy o podobnym statusie mają browary (Saba i Sint Eustatius)
                    - Tristan da Cunha - jest browar więc nie widzę problemu
                    - Kiribati - brak browaru, nie będzie w ankiecie
                    Zgadzam się + Gibraltar.
                    Na Sabie i Sint Eustatius raczej nie ma browaru.

                    Prawdę mówiąc to chyba nikt z uczestników ankiety w tym roku nie doda tych państw. Na dzień
                    dzisiejszy sam ich nie mam. Wiem tylko o dwóch osobach, którzy posiadają je w kolekcji,ale oni nie biorą udziału.
                    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2867

                      #11
                      Ok Gibraltar będzie. Tego browaru i jego podstawek nie znałem.
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2867

                        #12
                        Gotowe! Poniżej wszyscy chętni znajdą formularze do tegorocznej edycji ankiety.

                        Wszystkie osoby biorące udział w poprzedniej edycji oraz osoby z mojej bazy danych za chwilę powinny znaleźć ankietę w swoich skrzynkach mailowych.

                        Termin zwrotu to 31.01.2020.
                        Attached Files
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • solfernus
                          Senior
                          • 08-2004
                          • 1025

                          #13
                          Dzięki za nową ankietę. I tyle nowości, że aż mnie ciekawość zżera czy ktoś to ma
                          Niestety ale brak Iranu.
                          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2867

                            #14
                            A już myślałem, że nie ma błędu. Musisz dopisać na końcu.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • grzeber
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2867

                              #15
                              Półmetek miesiąca minął, zachęcam do podliczeń i wypełnienia ankiety.
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎