Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XXII Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2019

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    #16
    Już ostatnie dni do końca terminu nadsyłania ankiety. Gorąco zachęcam do udziału.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2867

      #17
      Ankieta właśnie powędrowała do wszystkich uczestników. W tym roku było ich 29. Zapewne w najbliższych dniach pojawią się jeszcze drobne korekty i poprawki, ale już zapraszam do kolejnej edycji.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        #18
        Ta liczba jakaś mega się wydaje. Ile z tego to jakieś w miarę sensowne zbiory?
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • solfernus
          Senior
          • 08-2004
          • 1025

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
          Ta liczba jakaś mega się wydaje. Ile z tego to jakieś w miarę sensowne zbiory?
          Zależy co rozumiesz przez sensowny zbór? Dla jednych to np. 200 szt ze swojego regionu, czy też 54 z EB a dla kogoś innego 60 czy 30 tysi ze świata.

          Była już dyskusja ilu jest zbieraczy "tektury" i myślę, że jednak nie jest źle. Dźwigamy się z kolan. Jest jeszcze kilku kolekcjonerów, którzy nie biorą udziału. A szkoda bo było by na co popatrzeć
          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2867

            #20
            Zgadzam się z tym, co napisał Solfernus, każdy zbiór jest sensowny o ile sprawia frajdę swojemu właścicielowi. Tym bardziej, że pojawiają się już regionalne czy nawet browarowe specjalizacje.

            Warto tylko wspomnieć, że ponad 20 osób z ankiety ma w zbiorze ponad 1000 polskich podstawek. Uważam, że to super wynik.

            Z innych ciekawostek dodam, że aż 4 osoby znalazłem także w ankietach z lat 1999 i 2000. Zatem są i długodystansowcy.

            Poniżej liczba uczestników w ostatnich latach:
            2011 - 31 osób, ostatnia ankieta robiona przez Coopra
            2012 - 37 osób, pierwsza ankieta robiona przez grzebera
            2013 - 36 osób
            2014 - 35 osób
            2015 - 37 osób
            2016 - 35 osób
            2017 - 28 osób
            2018 - 26 osób
            2019 - 29 osób
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • pizmak666
              Senior
              • 12-2006
              • 1898

              #21
              Sensowny zbiór? No myślę, że jeśli zbiór nie jest nakierowany na jakiś region/browar to te 1000 sztuk to tak bez szału. Sam zajrzałem do swoich dubli odznczonych tutaj i wyszło mi ponad 1000 sztuk. I ten tysiąc można uzbierać za naprawdę małą kwotę i dosyć szybko.

              Ja to chyba człowiek małej wiary jestem, ale jak dla mnie to polską tekturę zbiera max. 15 osób.
              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

              Comment

              • mgebicki
                Member
                • 08-2001
                • 93

                #22
                Tak źle to chyba nie jest. 15-20 osób które znam a nie bierą udziału w ankiecie. Do tego kilku regionalistów. No i oczywiście nowe osoby, nie wiem ile im zapału i chęci wystarcza. Mówię Wam, tektura jeszcze nie umarła

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #23
                  Umarła, nie umarła ale Tobie nie chciało się odpalić excela
                  Nie ma miękusiostwa. Albo się zbiera i wypełnia anki karnie co roku albo nie
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • mgebicki
                    Member
                    • 08-2001
                    • 93

                    #24
                    Obiecuje ze w 2020 będę obecny

                    Comment

                    • solfernus
                      Senior
                      • 08-2004
                      • 1025

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Umarła, nie umarła ale Tobie nie chciało się odpalić excela
                      Nie ma miękusiostwa. Albo się zbiera i wypełnia anki karnie co roku albo nie
                      Tak jest! W przeciwnym wypadku spec ekipa wkroczy o 5.15 rano.
                      Zliczy całą kolekcję i osuszy wszelkie zapasy w barku lub piwniczce.
                      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎