Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalogi ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #61
    Publikacja na temat browarów kresowych jest przygotowywana.
    Niestety nie znam dokładnie stanu zaawansowania prac ani choćby przypuszczalnego terminu wydania.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • masumi
      Senior
      • 08-2001
      • 289

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
      Publikacja na temat browarów kresowych jest przygotowywana.
      Niestety nie znam dokładnie stanu zaawansowania prac ani choćby przypuszczalnego terminu wydania.
      Zgadza się. Na giełdzie krakowskiej w lutym 2006 roku (najprawdopodobniej) ukaże się pierwsza część Słownika geograficznego browarów Galicji 1800 - 1918.

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2868

        #63
        Akurat nie o tą publikacje mi chodziło , ale super, że ukaże się Twoje dzieło.
        Czekamy również na konkrety odniśnie giełdy krakowskiej.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • kalifat
          Senior
          • 10-2004
          • 1168

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
          Publikacja na temat browarów kresowych jest przygotowywana
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika masumi
          Na giełdzie krakowskiej w lutym 2006 roku (najprawdopodobniej) ukaże się pierwsza część Słownika geograficznego browarów Galicji 1800 - 1918
          To miło słyszeć, że coś się w tym kierunku rusza. Trzymam zatem kciuki, aby udało się dokończyć obie publikacje.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar
          Jedyne wyjście to zakasać rękawy i szukać. Ja od roku przeglądam prasę austriacką i czeską. Tam można od czasu do czasu znaleźć informacje na temat browarów Galicji. ... Jestem pewien że w archiwach krajowych można znaleźć więcej materiałów. Wiedza niestety kosztuje i trzeba poświęcić czasami kilka tygodni urlopu, aby czegoś się dowiedzieć
          Wiem, dlatego ja też staram się przeszukiwać choćby przedwojenną lwowską prasę.

          Cóż, moje pytania to też było takie sprawdzenie, czy czasem nie "próbuję wyważyć otwartych drzwi". W końcu - co się tyczy wafli NRD-owskich - może ktoś kiedyś opracował jakiś (choćby niepełny) katalog i wtedy łatwiej byłoby go uzupełnić (tak jak pewien aktywny forumowicz zrobił z katalogiem podstawek czeskich )

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
          Takich birofili należy szukać we właściwych katalogach (np. podstawek w katalogu podstawek). Problem jest jedynie taki, że oprócz katalogu podstawek i strony Jana Skrzyniarza o niczym innym nie wiem.
          Strona Jana Skrzyniarza, to chyba już jakiś czas nie działa (bo wszytkie odnośniki są do De.. ).
          A katalog podstawek, o ile jest możliwość, chętnie bym obejrzał
          bla bla bla

          Comment

          • darek99
            Senior
            • 04-2002
            • 2147

            #65
            Strona działa tylko właściciel strony ostatnio jakby działa na wolnych obrotach


            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
            Epikur z Samos.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #66
              Działa, ale ciągle tylko pod jedną, niekoniecznie dobrą przeglądarką

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2868

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                Wiem, dlatego ja też staram się przeszukiwać choćby przedwojenną lwowską prasę.
                Zawsze możesz zrobic ksera tekstów dotyczących piwa i zamieścić na forum .

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                Cóż, moje pytania to też było takie sprawdzenie, czy czasem nie "próbuję wyważyć otwartych drzwi". W końcu - co się tyczy wafli NRD-owskich - może ktoś kiedyś opracował jakiś (choćby niepełny) katalog i wtedy łatwiej byłoby go uzupełnić (tak jak pewien aktywny forumowicz zrobił z katalogiem podstawek czeskich ).
                Mówisz...masz . Owszem taki katalog został wydany w 2003 roku przez Franka Flemminga. Obejmuje on podstawki wydane na ternie NRD w latach 1945-1990 czyli w okresie intnienia takowej (wiem, że NRD powstała w 1949 roku ale jest to skrót myślowy). Całość mieści sie w 3 skoroszytach A 5. Koszt bagatela 67 Euro .

                A propos to o ile mi wiadomo to Ahumba jedynie zmodyfikował istniejący katalog czeskich podstaweki na własny użytek, a nie opracował nowy. Choć mogę się mylić bo w tych waflach ekspertem nie jestem.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                Strona Jana Skrzyniarza, to chyba już jakiś czas nie działa (bo wszytkie odnośniki są do De.. ).
                Mi wszystko działa bez problemów.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                A katalog podstawek, o ile jest możliwość, chętnie bym obejrzał.
                W celu zakupu polecam kontakt z Benym . Cena w porównaniu z katalogiem NRD bardzo korzystna.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • kalifat
                  Senior
                  • 10-2004
                  • 1168

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                  Mówisz...masz . Owszem taki katalog został wydany w 2003 roku przez Franka Flemminga. Obejmuje on podstawki wydane na ternie NRD w latach 1945-1990 czyli w okresie intnienia takowej (wiem, że NRD powstała w 1949 roku ale jest to skrót myślowy). Całość mieści sie w 3 skoroszytach A 5. Koszt bagatela 67 Euro .
                  67 Ojro - już mi się gorąco zrobiło

                  A propos to o ile mi wiadomo to Ahumba jedynie zmodyfikował istniejący katalog czeskich podstaweki na własny użytek, a nie opracował nowy. Choć mogę się mylić bo w tych waflach ekspertem nie jestem.
                  Nie chodziło mi o to, że tworzył nowy. To chyba tylko On może powiedzić jak było naprawdę. Mi się coś kojarzy, że ten który modyfikował, był 'naturalnie uśmiercony' i przede wszystkim Maciek musiał odtworzyć brakujące miesiące/lata/dekady/wieki/epoki*

                  * - niepotrzebne skreślić

                  Mi wszystko działa bez problemów
                  Bee, informatyk, a ze zwykłą stroną internetową nie może sobie poradzić. Teraz jest wszystko ok'ej

                  W celu zakupu polecam kontakt z Benym . Cena w porównaniu z katalogiem NRD bardzo korzystna.
                  A czy to znaczy, że w katalogu polskich podstawek są również podstawki z browarów, które przed IIWŚ leżały na terytorium polski
                  Czytając ten wątek raczej tego nie wywniskowałem (choć tam chodziło o inne podstawki)
                  Last edited by kalifat; 01-12-2005, 22:53.
                  bla bla bla

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎