Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapsle polskie - nowości! Temat zbiorczy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Brok Sambor, sygnatura "S" na XII.

    Comment

    • RAFIFAFI
      Senior
      • 11-2002
      • 188

      A i Łomża mocna - tyż z tym "S" na XII
      Tylko z butli!

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        Kozackie Mocne z Namysłowa także z sygnaturą "S" na XII.

        Comment

        • miodek
          Senior
          • 10-2005
          • 177

          Polski czy nie?
          Attached Files
          miodek

          Comment

          • ARTHUR
            Senior
            • 07-2004
            • 2338

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika miodek Wyświetlenie odpowiedzi
            Polski czy nie?
            Napewno tak pisze po polsku.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
              Napewno tak pisze po polsku.
              A od kiedy to Faustus jest polskim piwem? Polski napis nie kwalifikuje od razu do Polski. No chyba, że ja jeszcze o czymś nie wiem
              Miodek - to Niemcy, wedle mojej wiedzy.
              Last edited by adam16; 08-11-2007, 18:12.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • miodek
                Senior
                • 10-2005
                • 177

                Ja wiem że jest produkowany w Niemczech ale to cholewci napis jest jak najbardziej polski.
                Podobno to jest ten sam właściciel co i Juranda. Dla mnie z samej szaty graficznej to bardziej polski kapsel niż eksportówki z Brzegu czy Głubczyc.
                miodek

                Comment

                • barthez
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 367

                  Ja umieściłbym w polskich, jest co prawda produkowany w Niemczech, ale sprzedawany przez Juranda jako "ich" piwo.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barthez Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja umieściłbym w polskich, jest co prawda produkowany w Niemczech, ale sprzedawany przez Juranda jako "ich" piwo.
                    Jurand już nie istnieje, więc takie powiązanie jest dość naciągane.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Z tego co wiem (ale moze sie myle) Faustus nigdy nie był warzony w Polsce więc nie jest polskim kapslem. To że ma napisy po polsku albo że był warzony na zamówienie polskiego browaru (zresztą już nieczynnego. Przy okazji pytanie jesli to piwo jest nadal warzone to dla kogo ?) nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Sentymenty sentymentami ale zasady w kolekcjonerstwie są zasadami... Podobnie sprawa ma sie z kapslem na Okocim Pszeniczne z tym że tam oprócz tego że nie jest to kapsel polski to nie wiadomo więcej
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • kibi
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 1875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z tego co wiem (ale moze sie myle) Faustus nigdy nie był warzony w Polsce więc nie jest polskim kapslem. To że ma napisy po polsku albo że był warzony na zamówienie polskiego browaru (zresztą już nieczynnego. Przy okazji pytanie jesli to piwo jest nadal warzone to dla kogo ?) nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Sentymenty sentymentami ale zasady w kolekcjonerstwie są zasadami... Podobnie sprawa ma sie z kapslem na Okocim Pszeniczne z tym że tam oprócz tego że nie jest to kapsel polski to nie wiadomo więcej
                        Wraca odwieczny temat jednolitych zasad kolekcjonerstwa .
                        Ja na przykład zbieram polskie etykiety, ale również takie jak Faustus, jabłonowskie pszeniczniaki, czy np. od piw warzonych za granicą a rozlewanych w polskich rozlewniach. Kiedy będę brał udział w jakiejś ankiecie (jeśli jeszcze takowa będzie) mogę ich nie liczyć, ale włączyć do zbioru nikt mi nie zabroni.

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4998

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
                          Napewno tak pisze po polsku.
                          FCJP:

                          Na pewno jest napisane po polsku.
                          5410 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jurand już nie istnieje, więc takie powiązanie jest dość naciągane.
                            No właśnie tu jest dylemat. Bo jak dzwoniłem do Juranda jakiś czas temu (gdzieś już o tym pisałem na forum) powiedziano mi wyraźnie, że mimo zamknięcia browar nadal będzie istnieć, a to oznacza że firma może zlecać nadal produkcję piwa u innych.
                            Osobiście nie zaliczałbym tego do Juranda tak jak nie zaliczałem i wcześniej.
                            Last edited by adam16; 10-11-2007, 19:28.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wraca odwieczny temat jednolitych zasad kolekcjonerstwa .
                              Ja na przykład zbieram polskie etykiety, ale również takie jak Faustus, jabłonowskie pszeniczniaki, czy np. od piw warzonych za granicą a rozlewanych w polskich rozlewniach. Kiedy będę brał udział w jakiejś ankiecie (jeśli jeszcze takowa będzie) mogę ich nie liczyć, ale włączyć do zbioru nikt mi nie zabroni.
                              I masz rację Kibi. Zbieraj tak jak uważasz ale w przypadku ankiet dostosowuj sie do prośby (kryteriów) je prowadzących. Ja też biorę udział w ankietach i zawsze wpisuję ilości wg kryteriów jakie narzuca Autor choć często nie są to liczby (podziały) jakie stosuje przy liczeniu zbioru "dla samego siebie". Dostosowywanie podawanych wyników do kryteriów prowadzących np ankiety pozwala na pewnego rodzaju ogólny pożądek . Szczególnie ułatwia to życie kiedy to sam jesteś prowadzącym ankietę a więc "użerasz się" z nadsyłanymi zliczeniami. Wiem to z doświadczenia.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
                              powiedziano mi wyraźnie, że mimo zamknięcia browar nadal będzie istnieć
                              No to ciekawostka a wręcz chyba przełom na polskim rynku. Produkcja zostaje za3mana , browar zostaje zamknięty , jak widzimy w naszej Galerii zaczyna się już de facto wyburzanie a mimo to - wg (hmmm no własnie ciekawe wg kogo? pracowników nieistniejącej firmy ?) - browar działa dalej.
                              W zasadzie na tej podstawie można pójść dalej i stwierdzić iż nadal istnieje browar Haberbuscha gdyż w latach 90. ub. wieku została stworzona spółka (nie mam zupełnie pojęcia czym się zajmuje i gdzie jest jej siedziba ) o nazwie "Zjednoczone Browary Warszawskie Haberbusch i Schiele" którą powołali spadkobiercy przedwojennego browaru tylko po to by wnieść rozszczenia majątkowe. Jak pokazał czas niestety nie dało im to wiele.
                              Czyli nie jest tak żle z tym naszym browarnictwem. Wiele browarów które jak się nam wydawało - zostało bezpowrotnie zamkniętych - działa nadal
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Marcin76
                                Senior
                                • 11-2005
                                • 235

                                Z tego co mi wiadomo firma BWM Sp. z o. o. nadal działa i produkuje w Szczytnie w byłym browarze wódki, likiery, winiaki itp.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎