Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Z butelek Kocoura też nie schodzi?
    Wczoraj odklejałem Sumecka z butelki - po wlaniu wrzątku do butelki, dosłownie po minucie etykietka zeszła idealne, oczywiście trzeba było ja nakleić na papier
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Z tego co pamiętam, to miałem do czynienia osobiście tylko ze szkłem i tak samo nie chciało zejść - taki już tam mają papier i klej. Nie ma co się męczyć, tylko postarać o oryginały.
      Mam w swoich zbiorach kilka etykiet ze szklanych butelek Kocoura i poza Kocour Saurusem (może dlatego, że był pierwszy) wszystkie zdjąłem bez żadnych problemów i to w stanie bardzo dobrym. Moja metoda to: bardzo gorącą wodę, a nawet wrzątek wlewam do butelki, 1 cm ponad wysokość etykiety. Po kilku minutach ostrożnie chwytam za rożek i powoli ale zdecydowanie odklejam. Ze względu na użytą farbę i rodzaj papieru czasem zostają nieznaczne ślady w zagięciach, dlatego proces odklejania musi być prowadzony w sposób ciągły i bez robienia przerw.
      Z PETów nie próbowałem odklejać, ale mam wrażenie, że podszedłbym do tego dość podobnie, oczywiście z nieco chłodniejaszą wodą.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
        ..Z PETów nie próbowałem odklejać, ale mam wrażenie, że podszedłbym do tego dość podobnie, oczywiście z nieco chłodniejaszą wodą.
        PETy szybko się gną i można się wkur...
        Za ciut mniej gorąca nie próbowałem
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          Dyczkin, a jak się ma Twoja kolekcja? Czy udało się znaleźć jakieś dobre źródło pozyskiwania piw, bo z tego co pamiętam narzekałeś na pustynię piwną w Twojej okolicy
          Pozdrawiam
          Last edited by wpadzio; 08-05-2012, 15:18.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Nie mam takiego tempa jak Twoje ale nie narzekam.
            Polkowice to nie Warszawa
            Brat czasami podrzuci kilka piw z Niemiec. Tak ze 2 razy w miesiącu. A i niedaleko mnie otworzyli sklep z piwem
            P.S Co powiesz na wyniki turnieju w Crucible Theatre?
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              Cieszę się, że masz coraz większe możliwości
              Oooo... Zaskoczyłeś mnie tym snookerem
              No cóż, od lat kibicuję temu wariatowi Ronniemu. Podoba mi się jego esktrawagancja w grze, przy czym jest do tego genialnym graczem. Ma wyjątkowy talent, trochę go oczywiście rozmieniał czasem na drobne, ale jak chce to jest nie do przejścia.
              Szkoda trochę Cartera, bo to sympatyczny facet, do tego miał poważne problemy ze zdrowiem.
              Zaskoczony jestem też na minus postawą Marka Selby'ego i dość słabą grą Chińczyków. Ogromnie zaś cieszę się, że Stephen Hendry znów po długiej przerwie wraca do formy i zrobił maksa
              Last edited by wpadzio; 08-05-2012, 15:56.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                Ogromnie zaś cieszę się, że Stephen Hendry znów po długiej przerwie wraca do formy i zrobił maksa
                Maks na koniec kariery...
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                  Maks na koniec kariery...
                  Piękne ukoronowanie kariery
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    Mimo wszystko nie wierzę, że skończy teraz. A jeśli już to nie na długo
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • sopista
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1747

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Po 4 dniach moczenia w solance Franziskaner na Polskę odszedł praktycznie bez bólu
                      Czy skład tej solanki (proporcja wody i soli) musi być jakoś ściśle określony? Pytam bo mam ten sam problem z koszalińskim Kowalem. Papier po prostu się rozpływa.

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Woda ma być dość ciepła a soli to taka garść lub dwie
                        Kilka fotek po zdjęciu
                        Jasnego Franziskanera nie udało mi się zdjąć
                        Attached Files
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sopista Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czy skład tej solanki (proporcja wody i soli) musi być jakoś ściśle określony? Pytam bo mam ten sam problem z koszalińskim Kowalem. Papier po prostu się rozpływa.
                          Ja Kowale zdjąłem w sposób, który opisałem kilka postów wyżej w związku z Kocourami. Zeszły całkiem dobrze.
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • Doodeck
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1612

                            Kolejna zagwozdka: Czenstochovia - Świąteczny Porter Bałtycki.
                            Czy ktoś już odkleił ? Jeżeli tak, to w jaki sposób ?
                            Dalekosiężny
                            Obserwator
                            Obiektów
                            Dynamicznie
                            Epatujących
                            Ciekawymi
                            Koncepcjami

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolejna zagwozdka: Czenstochovia - Świąteczny Porter Bałtycki.
                              Czy ktoś już odkleił ? Jeżeli tak, to w jaki sposób ?
                              Wlałem wrzątek do butelki i po małej walce zeszła nieuszkodzona.

                              Comment

                              • Kolesław
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 1130

                                BiesCzadowe. Papier pakowy, klej chyba zwykły. Jak do tego podejść?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎