Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • daniek
    Junior
    • 06-2010
    • 4

    To bardzo dobry sposób. Również do Korebów. Natomiast za chiny ludowe nie chciały mi zejść etykietki z Flying dogów. Żadnym sposobem.Użyłem więc skalpela ale jest brzydko

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      Jak odklejacie etykiety z Kocourów[/i] PETowych??
      Boje się tam lać wrzątek, więc pewnie na odklejenie
      Flaying dog czeka również na odklejenie
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak odklejacie etykiety z Kocourów[/i] PETowych??
        Boje się tam lać wrzątek, więc pewnie na odklejenie
        Flaying dog czeka również na odklejenie
        W szklane kocury mozesz lać wrzątek, ładnie schodzą. Pety nie wiem, nie zdejmowałem.
        Z piw amerykańskich (generalnie) najlepszym sposobem (po namoczeniu, jeżeli same nie odejdą) jest niestety tylko żyletka (i to ostra !!!)
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Flying dog i totalna porażka
          Nie ma jakiegoś rozpuszczalnika na ichni klej
          Kocury z PETa także nie zeszły. Trzeba kupić w butelkach
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
            Flying dog i totalna porażka
            Nie ma jakiegoś rozpuszczalnika na ichni klej
            Kocury z PETa także nie zeszły. Trzeba kupić w butelkach
            Flying Dog i Kocour (butelka) zszedł po użyciu rozpuszczalnika do etykiet z Lyreco.
            Uszkadza się narożnik ety od miejsca którego rozpoczynam odklejanie ale i tak efekt jest zadowalający.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Co robicie z etykietami Pinty po odklejeniu aby klej już nie kleił
              Namoczyć aby klej zszedł?
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Petrus
                Senior
                • 10-2002
                • 381

                Ja naklejam na kawałek szarego papieru i po sprawie.

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Mój mały sukces. Po 3 dniach namaczania i dodaniu soli etykieta Hercules double IPA odpuściła. Co prawda cienka jak bibuła ale jednak w jednym kawałku
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    Gwoli uprzedzenia: Kormoran Bardzo Mocne, no po prostu tragedyja Papier toaletowy. Ani żyletka ani woda do butelki. Poszła w strzępy...
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      Oczywiście Konstancin, przepraszam za dubla )
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • blazers
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 217

                        mam problem- lodz bierhalle- ani na mokro ani na sucho po zalaniu wrzatkiem.. ma ktos metode?

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          A ja jeszcze raz poproszę o pomoc od specjalistów od etykiet PW:
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                          A macie sposób na zniszczone etykiety sprzed wojny?
                          Mam właśnie takie marzen-cudo z Choszczna (chyba?) i wszelakie moczenia nie daja rady, a kruche to to.
                          Poszukuję

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            A co to za Choszczno ?? Eta piwna ? Załącz jej foto na butelce. Zobaczymy.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika blazers Wyświetlenie odpowiedzi
                            mam problem- lodz bierhalle- ani na mokro ani na sucho po zalaniu wrzatkiem.. ma ktos metode?
                            Generalnie et z Bierhalle nie da się odkleić tak by człowiek był usatysfakcjonowany. Nie odkleisz na mokro ani klasycznie na sucho. Etka niby da się odseparować na sucho od butelki ale równolegle z odlepianiem papieru od szkła łuszczy się i odpada praktycznie w 100 proc farba gdyż jest to g...niany wydruk z drukarki na papierze samoprzylepnym.
                            Ja póki co mam taką metodę (jak ktoś zna lepszą to z pokorą wysłucham) iż na etkę na butelce naklejam przeżroczystą tasmę klejącą i dociskam ją najmocniej jak się da. Pózniej taką etykietę z taśmą odklejam na sucho. Farba nie łuszczy się bo trzyma ją taśma. Minusem jest to że etykieta już na zawsze jest "zalaminowana" ale lepsza taka niż żadna. Pozatym prawdopodobnie za ileś lat klej z taśmy zniszczy etykietę a sama taśma odpadając ze starości odpadnie z nadrukiem ale tak jak piszę - póki co jest to jedyna moja metoda na odklejenie etykiety wraz z zachowaniem jej nadruku.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • cororo
                              • 04-2003
                              • 766

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ja jeszcze raz poproszę o pomoc od specjalistów od etykiet PW:
                              Zrób fotkę.

                              Comment

                              • ugedey
                                Member
                                • 11-2004
                                • 50

                                Nie zbieram etykiet, więc nie jestem fachowcem w ich odmaczaniu - jednak chciałbym podzielić się zaobserwowaną przeze mnie "naturalną" metodą odklejania etykiet z butelek:

                                Butelki po piwie były pozostawione na dworze podczas deszczu/ wilgotnej pogody , a po pewnym czasie gdy było sucho etykiety schodziły przy muśnięciu ich palcem. W dodatku były całe, suche i bez zmarszczek.

                                Nie jest to może jakaś super metoda, ale myślę, że czasem warto spróbować kombinacji różnych temperatur i wilgotności.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎