Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    Rok temu również uskarżałem się na forum, że mam kłopoty z odklejeniem etykiety z ciechanowskiego Miodowego. Zareagował na to kolega molpiwny, który zupełnie bezinteresownie przysłał mi nieklejoną wersję tej i innych etykiet z Browaru Ciechanów, za co korzystając z okazji jeszcze raz mu dziękuję .

    Comment

    • skandal
      Senior
      • 05-2002
      • 1439

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
      Wykazuląc duzą dozę cierpliwości po 2-3 dniach moczenia butelki w naprzemian zimnej i cieplej wodzie osiagnąlem pelny sukces. Na pytanie powyzsze odpowiadam więc: JA
      O żesz... No to ja gratuluje cierpliwości!

      Comment

      • antoś
        Senior
        • 12-2005
        • 213

        posiadam kolekcję około2000 tysięcy etykiet z piw które wypiłem ,każda inna i jest to moje oczko w głowie

        Comment

        • skandal
          Senior
          • 05-2002
          • 1439

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika antoś
          posiadam kolekcję około2000 tysięcy etykiet z piw które wypiłem ,każda inna i jest to moje oczko w głowie
          Bardzo ładnie tylko czy to coś nowego wnosi do tematu? I profil taki pusty jakiś

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            Osobiście najwiekszy problem miałem z etykietami z piwa El Che i Fuherbeer (Włochy - tam sa fotki tych etykiet).Po czterech dobach moczenie w Italii, musiałem je przywieść do kraju. W domu po kilku dniach moczenia musiałem użyć żyletki aby je zdjąć .Wyszło to kiepsko ( co widać ). Wszelkie inne etykiety z piw które pije i opisuję schodzą bez problemu.Jedne po godzinie , inne po 72 godzinach.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika antoś
              posiadam kolekcję około2000 tysięcy etykiet z piw które wypiłem ,każda inna i jest to moje oczko w głowie
              Dwa miliony piw. Całkiem nieźle .
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                (Włochy) Wszelkie inne etykiety z piw które pije i opisuję schodzą bez problemu.Jedne po godzinie , inne po 72 godzinach.
                Przypomniałeś mi Włochy!
                Miałem kiedyś problem z włoska etykietą i nie mogłem jej za żadne skarby odmoczyć... a tu pewnego razu w cichej spokojnej zatoczce Morza Egejskiego znalazłem butelkę a obok niej etykietę odklejoną i w pieknym stanie (brzmi jak bajka, ale to fakt ).
                Sól (juz ktoś o niej pisał). Boje sie jej i rzadko uzywam, ale jest moja ostatnia deską ratunku, gdy po 72 godzinach nic sie nie dzieje dodaje soli i pomaga!!!!

                Mimo tych wszystkich zabiegów kiszę butelkę po "chińskim" EXTRA YANIJING. Etykieta i krawatka poszły jak po masle, ale przy kontrze się poddałem. 10 dni moczenia, solenia itp. Kontra ani rusz...
                Poszukuję

                Comment

                • wassup007
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 123

                  Zdejmowanie etykiet

                  Mam mała pytanie. Jak najlepiej sciagnoś stykiete z butelki, żeby była jak naj mniej zniszczona i była bardzoz zblizona do nienaklejanej. Wielkie dzięki

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    Ja wrzucam butelkę do ciepłej wody (bez mydła czy innych detergentów) i czekam jak etykieta sama odpłynie z butelki potem przyklejam ją do ściany w łazience na flizę klejem na zewnątrz i suszę suszarką aż sama sucha odpadnie i wkładam do grubej książki. Masakra, nie

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                      potem przyklejam ją do ściany w łazience na flizę klejem na zewnątrz
                      Fliza to inaczej glazura- wyjaśnienie dla nie mieszkających w Krakowie- ma się rozumieć
                      A odpowiadając na pytanie: pierwszą część operacji wykonuję podobnie jak Shlangbaum, potem suszę ją pod kilkoma ciężkimi książkami, włożoną pomiędzy dwie chustki higieniczne. Najlepszy efekt jest wtedy, kiedy wyjmę etykietę prawie suchą ale nie całkiem i włożę między kartki grubej książki. A i tak czasami wychodzi jak nówka, a czasami nie i chyba zależy to od papieru i kleju.

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi
                        Fliza to inaczej glazura- wyjaśnienie dla nie mieszkających w Krakowie- ma się rozumieć
                        Co ten austraiacki zabór z nami zrobił Olaboga!

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • Piotras
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 307

                          ---->http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=1380

                          Comment

                          • rafal69
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 115

                            Bardzao fajny temat, ja odlepiam bo:
                            1 jak wyżej już było napisane teoretycznie pozostaje jakieś wspomnienie (smaku, sytuacji)
                            2 na kontrach jest termin przydatności do spozycia co pozwala poźniej określić w orientacyjnie rok używania danej etykiety
                            3 nie jestem pewien czy uda mi się uzuskać taki wzór etykiety (browar, wymiana, giełda)
                            Odmaczanie: ciepła woda + cierpliwość a do suszenia i prostowania polecam starą suszarke do zdjęć (jak zrobie zdjęcia to wstawie, a kto kiedyś się zajmował fotografią to wie o co chodzi).

                            A wczoraj trafiłem Królewskie gdzie wszystko co powinno być złote jest żółte.
                            znany gamoń wiosłowy

                            Comment

                            • Doodeck
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 1612

                              Temat stary - problem nowy:
                              Jak zdjąć z butelki Heinekena etykietę samoprzylepną z folii ?
                              Dalekosiężny
                              Obserwator
                              Obiektów
                              Dynamicznie
                              Epatujących
                              Ciekawymi
                              Koncepcjami

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 5828

                                Rozbić butelkę w drobny mak

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎