Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Anderson Valley, ka-ta-stro-fa. Amerykańska technika zawiodła
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • gaz4
      Senior
      • 04-2009
      • 192

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
      Anderson Valley, ka-ta-stro-fa. Amerykańska technika zawiodła
      Etykiety z tego browaru są tragiczne. Absoltnie nic na nie nie działa, wrzątek, sól , rozpuszcalniki do etykiet zostaje tylko długotrwała i męcząca praca z żyletką. A efekt pocięta etykieta w marnym wyglądzie, odmoczone dłonie i myśl w głowie "po co ty się z tym tak pier..."

      Comment

      • madu
        Member
        • 03-2011
        • 76

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
        Gorąca woda do środka (ale nie wrzątek), schodzi jak na maśle. Żadnych strzępów, żadnych pofałdowań.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
        Dokładnie. UM to jedne z najwdzięczniejszych do odklejania polskich samoprzylepnych etykiet z piw rzemieślniczych
        Dzięki,odeszła wzorcowo

        Comment

        • Michaelf
          Member
          • 02-2008
          • 45

          Witam,
          jakie metody stosujecie do etykiet Olbrachta, raz próbowałem z odmaczaniem w ciepłej wodzie i porażka, kolejny raz już nie podchodziłem do sprawy. Dzięki

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            Etykiety są samoprzylepne, spróbuj nalać wrzątku do butelki.
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Na Olbrachta gorąca woda.
              No widzę, że Jacek szybszy był
              Last edited by dyczkin; 30-10-2013, 13:14.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Michaelf
                Member
                • 02-2008
                • 45

                Dzięki, odeszła ładnie (szkoda, że klej zostaje).

                Comment

                • freeman0
                  Member
                  • 11-2011
                  • 45

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika blazers Wyświetlenie odpowiedzi
                  a jaką macie metodę na cieszyński browar mieszczański? na zimno się rwie na wrzątek od środka robi się gumka...
                  To jest chyba jedyna etykiety jaką spotkałem, na którą zadziałała (i to z doskonałym efektem) metoda polegająca na tym, że nic nie trzeba było robić, tylko podważyć paznokciem i odkleić Żadne moczenia, żadne wrzątki, na sucho i na zimno łapiesz i odklejasz.

                  Comment

                  • KajusAnt
                    Senior
                    • 02-2013
                    • 347

                    A co potem z etykietą samoprzylepną? Na papier ją?
                    Nie zbieram etykiet ale mam kilka butelek i myślałem o zdjęciu etykiet na pamiątkę.
                    I jeszcze jedno pytanie. Jak rozpoznać czy etykieta jest samoprzylepna?
                    Last edited by KajusAnt; 11-12-2013, 14:22.

                    Comment

                    • freeman0
                      Member
                      • 11-2011
                      • 45

                      Na papier i obcinamy wkoło, innej metody nie znam.
                      A po czym poznać? Kwestia doświadczenia Po wielu zdjętych etykietach zwykle to poznajesz. Zazwyczaj jak etykieta jest śliska, ładnie przylega itp. to jest smaoprzylepna, a takie, które wyglądają bardziej "papierowo" albo same lekko odrywają się na rogach, odmaczają sie w wodzie. Wiadomo że nie działa to zawsze, ale zawsze mozna kupic drugie piwo i spróbowac innej metody jak nie wyjdzie

                      Comment

                      • KajusAnt
                        Senior
                        • 02-2013
                        • 347

                        No nie zawsze można drugie kupić. Mam butelki po takich co ich ceny na to nie pozwalają. Będę ostrożny, może się uda. Dzięki za podpowiedź.

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          Jakieś sprawdzone metody na Szałpiw? Bo jak pomyślę że znowu mam się z ich etykietą męczyć to mi się odechciewa.
                          LP

                          Comment

                          • Gringo
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 2151

                            Gorąca woda do środka i zero problemów (tak było w moim przypadku).

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              ja zawsze jechałem z wrzątkiem i była tragedia. Spróbuje zaraz z gorącą. dzięki
                              LP

                              Comment

                              • Gringo
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 2151

                                Obserwuje właśnie że różnie z tymi etykietami jest. To co kiedyś napisał Pendragon może mieć jakieś znaczenie.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Z ciekawości zapytam innych - czemu nie wrzątek? Przy wrzątku nie zejdzie a przy 90 schodzi, przy czym 100 stopni konserwuje klej i po ochłodzeniu już nie zejdzie? Zakładam, że nie chodzi o to, że butla może pęknąć.
                                Otóż przy wrzątku zdarzało mi się z etykietami samoprzylepnymi że rozkładały się na atomy razem z klejem albo klej tak stwardniał że etykietki się targały. Natomiast przy wlaniu wody temperaturze około 70-80 stopni zawsze klej robił się jak smalec i pięknie wszystko schodziło.
                                Oczywiście nie testowałem tego na dwóch identycznych butelkach więc to są tylko moje spostrzeżenie nie oparte na wykonanym teście. Różne są też kleje. Proponuję w takim razie najpierw spróbować przy niższej temperaturze a jak nie da rady to dopiero wrzątek.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎