Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • freeman0
    Member
    • 11-2011
    • 45

    Też nie miałem żadnych problemów z wrzątkiem.

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      Kejter zszedł na gorącej wodzie bez większych problemów, jakiś czas temu zrywałem Śrupa na wrzątku i potargał się strasznie, etykieta się rwała, klej był mniej elastyczny.

      Także gorąca woda jest chyba lepszą opcją niż wrzątek.
      LP

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        Śrup zszedł mi na gorącej bez problemu. Zakładając że ety są od jednego producenta to jest jednak różnica użycia temperatury.
        Last edited by Gringo; 24-12-2013, 12:08.

        Comment

        • Ura3
          Member
          • 07-2013
          • 39

          Ja kładłem do zlewu butelki i z kranu puszczałem ciepłą, bieżącą wodę, co skończyło się delikatnym zalaniem mieszkania, bo kartki zatkały odpływ

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Musisz Ura dopracować tą metodę bo generalnie kombinujesz dobrze. W tym celu:
            - zlew/umywalkę zatykaj nie kartkami a specjalną gumową zatyczką (powinieneś ją dostać gdy kupowałeś armaturę ewent kupisz w sklepie z artykułami domowymi)
            - gdy poziom wody zakryje w 100 procentach butelki przestań nalewać wodę. W tym celu zakręć kran/krany.

            Powinno pomóc. Nie zniechęcaj się.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Musisz Ura dopracować tą metodę bo generalnie kombinujesz dobrze. W tym celu:
              - zlew/umywalkę zatykaj nie kartkami a specjalną gumową zatyczką (powinieneś ją dostać gdy kupowałeś armaturę ewent kupisz w sklepie z artykułami domowymi)
              - gdy poziom wody zakryje w 100 procentach butelki przestań nalewać wodę. W tym celu zakręć kran/krany.

              Powinno pomóc. Nie zniechęcaj się.
              O święty turecki...
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • blazers
                Senior
                • 10-2009
                • 217

                a na gościszewo świąteczne jaką macie metodę? zalałem wrzątkiem,początki z każdej strony fajnie odeszły a potem podarło się w...

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika blazers Wyświetlenie odpowiedzi
                  a na gościszewo świąteczne jaką macie metodę? zalałem wrzątkiem,początki z każdej strony fajnie odeszły a potem podarło się w...
                  Cóż, czasami i tak bywa
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • madu
                    Member
                    • 03-2011
                    • 76

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika blazers Wyświetlenie odpowiedzi
                    a na gościszewo świąteczne jaką macie metodę? zalałem wrzątkiem,początki z każdej strony fajnie odeszły a potem podarło się w...
                    Nie miałem większych problemów,wrzątek do butelki i odeszła.

                    Z własnych doświadczeń widzę że większość etykiet jednak lepiej odchodzi zaraz po nalaniu wrzątku,jak już nieco przestygnie to opór jest większy.Sprawdza się szczególnie przy Pincie,można zaczynać jak czuć zapach kleju,za to bez najmniejszych problemów dają się oderwać etykiety z Ursy,tu wystarczy gorąca woda.

                    Comment

                    • blazers
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 217

                      JAKA MACIE METODE NA BIRBANT? WRZĄTEK DO ŚRODKA CZY ODMACZANIE W WODZIE?

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2837

                        Odmaczanie powinno poskutkować.
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • blazers
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 217

                          Witam.mam ponowną prośbę o konsultacje-tym razem hades z olimpu. kłodawa zawsze odchodziła w zimnej wodzie ale ta etykieta wygląda jakoś inaczej... wrzątkiem ja??

                          Comment

                          • PociungWidmo
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 109

                            Czy macie może jakiś sposób na Wojkówkę?

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PociungWidmo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy macie może jakiś sposób na Wojkówkę?
                              Bardzo gorąca woda ponad wysokość etykiety. Po 3-4 minutach ściągaj. Nie nastręcza problemów żadnych.
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • gaz4
                                Senior
                                • 04-2009
                                • 192

                                Czy Alebrowar zmienił klej pod etykietami? Ostatnio Crazy Mike po namaczaniu w ciepłej wodzie wcale nie był chętny do zejścia i porwał mi się, czy miewaliście podobne problemy czy to tylko jednorazowy mocniejszy klej?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎