Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    Wrzątek, ostra żyletka i dużo, dużo cierpliwości i precyzji. Sprawdzone.
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      Przed chwila odkleiłem Pielgrzyma (Profesja) - etykietka zeszła idealnie - dokładnie tak jak pisałem plus rada klossa.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Click3rs
        Junior
        • 01-2016
        • 8

        Etykiety... jak odkleić

        Cześć i czołem piwosze
        Mam pytanie techniczne z serii "jak zdjąć etykietę". Tak wiem wrzuć do wody etc. Chodzi mi o etykiety, które nie odchodzą od wody np. z piw "PINTA". Próbowałem podgrzewać je suszarką, efekt zdjęte kilka etykiet a suszarka ledwo dycha... ktoś jakieś pomysł ?
        dzięki wielkie za odpowiedź

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          Wrzątek do butelki, zaczekać chwilkę i za pomocą żyletki lub innego cienkiego ostrza odkleić etykietkę
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • kostas
            Senior
            • 08-2014
            • 212

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
            Wrzątek do butelki, zaczekać chwilkę i za pomocą żyletki lub innego cienkiego ostrza odkleić etykietkę
            To raz, a jeśli się chcesz pozbyć pozostałego kleju po etykiecie, to trochę oleju na gąbkę od strony czyszczącej i jazda. Również wtedy, jak wrzątek będzie w butelce.
            Browar Domowy El Greco na Facebooku

            Comment

            • beerek62
              Senior
              • 04-2010
              • 1036

              Przeglądnij sobie ten temat - na pewno znajdziesz coś ciekawego.
              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

              Comment

              • kostas
                Senior
                • 08-2014
                • 212

                Edit:

                Sorry, nie zauważyłem że temat jest w dziale "Kolekcjonerstwo".
                Browar Domowy El Greco na Facebooku

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Proponuje przenieśc cały wątek do: odmaczanie/odklejanie
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Click3rs
                    Junior
                    • 01-2016
                    • 8

                    podziękował no to czekają mnie długie chwile z etykietami.. i piwem w ręce

                    Comment

                    • tyskikufel
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 772

                      Czy ktoś odklejał obecne etykiety papierowe ,piwo niepasteryzowane bosman szczecin , papier zwykły ale klej nie wiem co za cudo , wrzątek mało pomaga , etykieta się rozwarstwia

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Miałem podobnie z Porterem Cieszyńskim. Trzeba spróbować z ciepłą wodą, tak około 40-50 stopni, nie do środka oczywiście.
                        Last edited by dyczkin; 21-06-2016, 08:27.
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • kaczka116
                          Senior
                          • 10-2015
                          • 1350

                          W ogole etykiety z Cieszyna sa ciezkie do sciagniecia ze wzgledu na te zabki po bokach

                          Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka
                          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                          Untappd

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Najlepsze jest to, że odmaczana w tym samym czasie West Coast Ipa z Cieszyna odeszła bez większych problemów .
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • chinet
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 486

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy ktoś odklejał obecne etykiety papierowe ,piwo niepasteryzowane bosman szczecin , papier zwykły ale klej nie wiem co za cudo , wrzątek mało pomaga , etykieta się rozwarstwia
                              Też się bawiłem z tą etykietą. Moczenie w gorącej wodzie i delikatne skrobanie ostrym nożem. Zeszło w całości, chociaż teraz jest cieńsza niż standardowe etykiety papierowe .

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Tak, generalnie te etki Carlsberg Polska na piwa powiedzmy sezonowe stawiają pewien opór. Ja z kolei miałem problemy z Kasztelanem Swieżym i Pszenicznym. Muszą widać używać jakiegoś innego kleju niż do tych całorocznych marek piw. Nie wiem po jaką cholerę skoro te same butelki , ety chyba też tak samo drukowane a robi to tylko problem w browarze przy ponownym wykorzystywaniu butelek bynajmniej zwrotnych. Generalnie wszystko odkleiłem ale wyglądają gorzej niż inne Kasztelany.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎