Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prasa piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #31
    Podstawowym pismem branżowym był od 1945 r. miesięcznik "Przegląd piwowarski", który po różnych mutacjach (zmieniał tytuł i częstotliwość ukazywania się) skończył jako "Przegląd fermentacyjny i owocowo - warzywny". Być może nadal się ukazuje, jednak ostatnie numery, jakie widziałem, pochodziły z początku lat dziewięćdziesiątych.

    Natknąłem sie też kiedyś na pismo z innej, acz zaprzyjaźnionej z browarnictwem branży - "Przegląd opakowaniowy". Widziałem kilka numerów chyba z początku lat osiemdziesiątych, w jednym był artykuł a problemie normalizacji kontenerów na butelki (potocznie zwanych skrzynkami) i o przejściowych trudnościach w zaopatrzeniu w te kontenery.

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2868

      #32
      Wydaje mi się, że "Przegląd fermentacyjny i owocowo - warzywny" nadal istnieje przynajmniej widziałem go niedawno w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Jak będe nastepnym razem to sprawdze dokładnie.

      Krzysiu czy przed 1945 rokiem ukazywało się coś oprócz "Przemysłu Piwowarskiego" ?
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #33
        Na pewno "Przegląd piwowarski i słodowniczy" - główne pismo w latach trzydziestych. Ale przed wojną istniało kilka organizacji zrzeszających właścicieli browarów i piwowarów i każda z nich miała własne pismo. Nie robiłem szczegółowej kwerendy, bo na Dolnym Śląsku to jest i tak nie do dostania (zbiór czasopism Zakładu Ossolińskich pozostał we Lwowie, a inne biblioteki bazują na szczątkach zbiorów poniemieckich).

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #34
          Dzisiaj dostałem dwa numery Bit Magazin. Jest to gazeta wydawana dla klientów Bitburgera(bary, restauracje). Egzemplarz liczy około 60 stron i jest naprawdę staranie wydany. Dobry papier jak i zawartość(zdjęcia, tekstów jeszcze nie czytałem bo z moim niemieckim jest kiepsko). Tematyka jest różna, od spraw związanych z browarem po wycieczki oraz historię.
          Jest to chyba miesięcznik ja mam numer 1 oraz 2 z 2004 roku.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎