Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Software dla kolekcjonerów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
    dla tej "wrednej" grupy jaką są kolekcjonerzy (ich skany zżerają kupę miejsca i obciążają łącze, a do wspomagania browar.biz są ostatni)
    A do tego w przeważającej większości nie chcą warzyć piwa .

    Comment

    • skandal
      Senior
      • 05-2002
      • 1439

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
      Wystarczy przeca zescanować i już wiadomo
      Nie mam skanera, przynajmniej jeszcze przez pewien czas. A koszulki przejrzystość normalna

      Comment

      • Misiu_PM
        Senior
        • 03-2006
        • 201

        #63
        glodnemu chleb na myśli
        Moja kolekcja: http://kolekcja-midura.pl

        Comment

        • remfire
          Senior
          • 03-2004
          • 1334

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
          A do tego w przeważającej większości nie chcą warzyć piwa .
          i jeszcze zawracają głowe z Dziennikiem Piwnym

          Skoro juz zaczyna się bardziej konkretna rozmowa na ten temat , to proponowałbym jeszcze powiązać to w ze wspomnianym DP. Oprócz kategorii "posiadane" można pomyslec o jeszcze jednej " pite/ kosztowane/" np z możliwościa wpisania daty spożycia.
          Piszę o tym bo mam wrażenie że na forum jest troche tez tego typu "kolekcjonerów" którzy chętnie by "kolekcjonowali" w ten spsób swoje wypite piwa.
          Idąc dalej można pomarzyć, że po wpisaniu wypitego piwa w DP wyświetlają się fotki etykiet, puszek itp danego piwa.
          Wiem, że są to pomysły wymagające sporego nakładu pracy , ale Zulu ma chyba rację - takie zmiany mogłyby wpłynąć znacząco na ilość użytkowników kategorii premium.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23805

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
            ART - wszystko zależy od podejścia - jeśli potraktujesz ten pomysł jako kolejną propozycję, jedną z wielu jakimi Cię zarzucają użytkownicy (jeden chce tak, drugi śmak a trzeci wogóle), a do tego dla tej "wrednej" grupy jaką są kolekcjonerzy (ich skany zżerają kupę miejsca i obciążają łącze, a do wspomagania browar.biz są ostatni) to faktycznie nic tylko ustawić na koniec kolejki - może zapomną.
            Oczywiście że wszystko zależy od podejścia. Przypomnę że ciągnę ten wózek od ponad 6 lat i ma wrażenie że nie traktuję Użytkowników jak natrętów (a może właśnie tak to wygląda z drugiej strony?). Ostatnio bardziej zrzędzę o finansowym aspekcie, bo czekają mnie grube wydatki choćby na sam serwer w ciągu następnych 2-3 miesięcy aby mogło to wszystko dalej działać. Jeżeli nie finansuję BrowarBizu z jednego źródła (PremiumUżytkownicy, którym dziękuję po stokroć!) to znaczy że muszę mieć też inne źródła finansowania (np. prowadzenie sklepiku internetowego, oferowanie miejsca na reklamę (niestety samo się nie sprzedaje ), praca na zlecenie jako programista, środki własne, etc.) to wszystko zjada na prawdę kupę czasu (a trzeba jeszcze prowadzić księgowość i inne sprawy firmowe) - jest to ów czas który najchętniej bym jednak poświęcał na rozwój serwisu poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań. Ale takie jest już życie. Nie od razu Rzym zbudowano.

            Wiem że kilka spraw spieprzyłem po drodze, ale cóż, karawana jedzie dalej. Próbuję naprawiać pewne zaniedbania, w międzyczasie dłubię przy wielu sprawach w BrowarBizie, których na razie nie widać a mają umożliwić sprawniejsze funkcjonowanie serwisu i dostęp do nowych opcji. Próbuję systematyzować wreszcie sporą część działań. Pomysły traktuję zawsze serio, niektóre potrzebują więcej czasu na realizację, inne natomiast są błahostkami i można wprowadzić je od ręki - ku niezadowoleniu osób, które zgłaszały bardziej "poważne" propozycje.

            Nie należę do osób, które liczą na wspomniany szybki milion baksów, ale też nie ukrywam że brakuje mi jako takiej stabilności, jaką oferuje stary poczciwy etat by móc w spokoju działać. Zatem nie psioczcie zbytnio na adminów, bo tak szybko odchodzą ).

            Dla podsumowania - większość odkładanych pomysłów nie znika w czeluściach zapomnienia tudzież na dnie głębokiej szuflady ale kiełkuje we łbie by wreszcie za jakiś czas pojawić się w dojrzałej formie.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              żeby nie zakopać Becika i mnie w robocie.
              Znasz przecież taką opcje, która może Wam pomóc
              Poszukuję

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                Znasz przecież taką opcje, która może Wam pomóc
                Aleźli ja wim Panie Dziejku :*

                Ale trza dopisać nieco lynijek do oprogramowania żeby wpuścić większą gromadkę osób. Stąd problemy z rozwojem.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Hrustgurd
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 431

                  #68
                  rosyjski kolekcjoner Artiom Żitnik stworzył program Caps Navigator, z którego korzystam i ja z dużą chęcią. Ona podchodzi dla kolekcjonerów podstawek i korków ponieważ ma miejsce do zdejce twarzy i obrotu. Jest funkcjami poszukiwania po kilku polach, można odłożyć w "pudełko" podstawki na wymianę, można zaznaczyć te kapsli które pił. W ogólnym one bardzo wygodna. Pracować można na hiszpańskim, rosyjskim i angielski języku.


                  Pozrdawiam

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    #69
                    Odświeżam temat, bo zupełnie przypadkowo trafiłem na programik dla kolekcjonerów.
                    Program prosty , ale dający sie konfigurować pod dowolny rodzaj kolekcji.
                    Pozwala na ustalanie kategorii , dodawanie opisów, komentarzy i fotek.
                    Do pobrania ze strony:

                    Comment

                    • Promil03
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2833

                      #70
                      Programik rzeczywiście fajny. Prosty w obsłudze, podstawowe funkcje przydatne w katalogowaniu zbiorów. Podziały na kategorie, podkategorie. Warty wypróbowania.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎