Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drukarnia z sygn. "b"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Drukarnia z sygn. "b"

    Na obecnych etykietach piw z KP widnieje mała literka "b" jako symbol drukarni, w której etykieta była wydrukowana. Poszukuję informacji o tej drukarni oraz najlepiej jakiegoś adresu kontaktowego
  • cororo
    • 04-2003
    • 766

    #2
    Kiedys symbolu b używała drukarnia Borys z Krakowa ,ale to widniejace na etykietach z Tychów jest inne ,o ile sie nie mylę jest to drukarnia nie znajdujaca sie na terenie Polski mam trzy wersje albo Skandynawia,Niemcy,albo Londyn.Może ma ktoś dokładniejsze dane.

    Comment

    • dzidek1960
      Senior
      • 01-2003
      • 1548

      #3
      Też podejrzewam zagranicę. Z informacji jakie posiadam to ich wafle są drukowane właśnie poza granicami RP
      "Ma jednak kraj polski napój warzony
      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
      wybornym smakiem"
      Jan Długosz, Historie Piwne
      Moja strona www w początkowym okresie budowy

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        wydaje mi sie iz taka sygnatura czesto chodzi lub chodzila na etykietach austriackich np na Zipfera lub Schweatera ale oprocz niej byla tam - z drugiej strony etykiety na drugim rogu - jeszcze inna sygnatura literka. Nie wiem czy to ta sama sygnatura co pisze autor.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • nikita_banita
          Senior
          • 06-2003
          • 1363

          #5
          Tego się obawiałem. Ma może ktoś jeszcze jakieś dokładniejsze informacje?

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎