Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skuteczność opcji poszukuję/oferuję

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Skuteczność opcji poszukuję/oferuję

    Spójrzcie tu:



    Czy osoby poszukujące nie zarejestrowały, że ktoś oferuje interesujący ich wzór? A może transakcja już się odbyła, tylko nie dokonano aktualizacji?

    Takich przypadków jest więcej.
    Last edited by żąleną; 25-11-2005, 01:22.
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    Mogła by byc opcja powiadamiania na PW, że dany wzór poszukiwany ktoś ma w oferowanych i na odwrót-było by prościej
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • gisou
      Senior
      • 05-2005
      • 230

      #3
      Czy jest skuteczna? Sam nie wiem. Z jednaj strony korzystam z tego co kto ma w oferowanych, ale z drugiej jak nie mam nic co ma w poszukiwanych to nawet nie nawiązuję kontaktu. Zdarza się też, że oferowane i opszukiwane są dość długo nieaktualizowane (sam tak mam u siebie )
      Przykład z tym kuflem jest bardzej skomplikowany, bo osoba oferująca go poszukuje chyba tylko pdstawek, więc co trzeba dać, żeby go dostać??????
      Według mnie często się ten system sprawdza, ale też często wymiana jest niemożliwa do zrealizowania z braku ofert na wymianę.

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #4
        Faktycznie śmieszne to jest.
        Np w 2003r Ja umieściłem w dziale kolekconerskim podstawki ze zdrapką królewską i zaznaczyłem jako oferowane. Na dzień dzisiejszy są 4 osoby oferujące i 4 poszukujące.
        To niby co? Ci co po mojej ofercie "poszukiwali" tego wzoru to myślą, że te podstawki same do nich dotrą??
        Inna sprawa to usuwanie (przeze mnie też) oferowanych i poszukiwanych wzorów.
        Albo się akurat nie chce, albo akurat nie ma na to czasu, albo się zapomina.
        Może wymusić od takich leniuchów jak ja potrzebę weryfikacji i potwierdzenia oferty np. raz w miesiącu. W przeciwnym razie oferty znikałyby z "publicznego widoku".
        Last edited by Ahumba; 25-11-2005, 08:08.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • kangurpl
          Senior
          • 03-2002
          • 2660

          #5
          Kasowanie poszukiwanych i oferowanych też nie jest takie łatwe.
          Np ja aby usunąć jakąś oferowaną podstawkę muszę przeszukać kilkanaście stron aby namierzyć tę właściwą.
          Brakuje jakiejkolwiek selekcji, a właściwie jest jedna można podać ID (ale kto je zna?)
          Powoduje to niechęć do uaktualniania.
          Last edited by kangurpl; 25-11-2005, 08:32.
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            cóż, ja to robię to na bierząco, choć ze swojej działki - etykiety - raczej nie jestem w stanie zapanować nad tym
            Last edited by e-prezes; 25-11-2005, 13:28.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23805

              #7
              dobrze że znowu nie musiałem we własnym zakresie odpalać podobnego tematu. piszcie piszcie co Wam na wątrobie siedzi w tej kwestii
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • TomX
                Senior
                • 09-2004
                • 1035

                #8
                Idealnych rozwiązań nie ma, w tym przypadku owszem uciążliwe jest systematyczne kontrolowanie oferowanych/poszukiwanych ale to już zależy od nas i naszego zapału. Przydało by się tylko, żeby dało się od razu mieć możliwośc przejścia do dowolnej strony, nie to co 5-tej (czy jakos tak) i 5-ciu pierwszyvh.
                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                Comment

                • dzidek1960
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1548

                  #9
                  Mnie akurat nie dziwi, że jest kilku oferujących i poszukujących ten sam wzór. Sam poszukuję wzorów, które inni oferują. Spowodowane jest to tym, że często nie mam nic co bym mógł zaoferować w zamian.
                  Co do aktualizacji to i ja jeżeli nie zrobię jej zaraz po otrzymaniu lub pozbyciu się jakiegoś wzoru, później często o tym zapominam. Głupio tylko potem, jeżeli już się z kimś umówię bez sprawdzenia na wymianę, gdy przy pakowaniu wychodzi że już go nie mam.
                  Co do usuwania z listy wzorów, które już wybyły to było by bardzo fajnie gdyby można było wpisać id. wzoru, który chce się usunąć a nie szukać go po wszystkich stronach w swoich oferowanych lub poszukiwanych. Rzadko udaje się otworzyć od razu stronę, na której jest dany wzór. Kangurpl co prawda wspomniał, że jest możliwość selekcji przez id. lecz ja jakoś jej nie dostrzegam w usuwaniu wzorów. Jeżeli jest taka możliwość to może ktoś mi podpowie gdzie? Co prawda jest taki klawisz wyszukiwanie wzorów lecz to jest chyba tylko dla premium, mnie zawsze wyskakuje brak dostępu.
                  "Ma jednak kraj polski napój warzony
                  z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                  piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                  do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                  mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                  wybornym smakiem"
                  Jan Długosz, Historie Piwne
                  Moja strona www w początkowym okresie budowy

                  Comment

                  • Maremali
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1953

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                    Faktycznie śmieszne to jest.
                    Np w 2003r Ja umieściłem w dziale kolekconerskim podstawki ze zdrapką królewską i zaznaczyłem jako oferowane. Na dzień dzisiejszy są 4 osoby oferujące i 4 poszukujące.
                    To niby co? Ci co po mojej ofercie "poszukiwali" tego wzoru to myślą, że te podstawki same do nich dotrą??
                    Inna sprawa to usuwanie (przeze mnie też) oferowanych i poszukiwanych wzorów.
                    Albo się akurat nie chce, albo akurat nie ma na to czasu, albo się zapomina.
                    Może wymusić od takich leniuchów jak ja potrzebę weryfikacji i potwierdzenia oferty np. raz w miesiącu. W przeciwnym razie oferty znikałyby z "publicznego widoku".
                    Podzielam zdanie Ahumby to, że taka sytuacja się zdarza w dużej mierze potraktowane jest lenistwem i/lub brakiem czasu zainteresowanych stron.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gisou
                    (..) Przykład z tym kuflem jest bardzej skomplikowany, bo osoba oferująca go poszukuje chyba tylko podstawek, więc co trzeba dać, żeby go dostać??????
                    (..)
                    Osoba która oferuje ten kufel jak dobrze wywnioskowałeś zbiera podstaweczki i z miłą chęcią wymieni się na polskie wafle co może potwierdzić kilku forumowiczów z którymi się wymieniałem. Sporo osób zbierając jakiś rodzaj birofilii ma sporo różnych niejednokrotnie zbędnych gadzetów, dlatego oferując jakiś eksponat otwarty jestem na różne wymiany np. na karty o tematyce piwnej dla żonki, otwieracze dla syna lub bibułki pod pokale.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                    Kasowanie poszukiwanych i oferowanych też nie jest takie łatwe.
                    Np ja aby usunąć jakąś oferowaną podstawkę muszę przeszukać kilkanaście stron aby namierzyć tę właściwą.
                    Brakuje jakiejkolwiek selekcji, a właściwie jest jedna można podać ID (ale kto je zna?)
                    Powoduje to niechęć do uaktualniania.
                    To co mnie wkurza to gdy już usiądę do kompa np. po giełdzie lub jakiejś wymiance i aktualizuję swoje oferowane i poszukiwane wzory to gdy usuwam jakiś wzór np. na stronie n-tej to po usunięciu tego wzoru znowu muszę zaczynać od 1 strony "moich poszukiwanych wzorów" jakby nie można było zrobić abym po usunieciu danego wzoru dalej był na tej samej n-tej stronie.
                    Last edited by Maremali; 26-11-2005, 12:46.
                    http://maremali.web-album.org/

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23805

                      #11
                      o, to się nazywa skonkretyzowany opis - co chce się zrobić, jak się zachowuje przy tym system i co można poprawić. Dzięki!
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • kangurpl
                        Senior
                        • 03-2002
                        • 2660

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzidek1960
                        Mnie akurat nie dziwi, że jest kilku oferujących i poszukujących ten sam wzór. Sam poszukuję wzorów, które inni oferują. Spowodowane jest to tym, że często nie mam nic co bym mógł zaoferować w zamian.
                        Co do aktualizacji to i ja jeżeli nie zrobię jej zaraz po otrzymaniu lub pozbyciu się jakiegoś wzoru, później często o tym zapominam. Głupio tylko potem, jeżeli już się z kimś umówię bez sprawdzenia na wymianę, gdy przy pakowaniu wychodzi że już go nie mam.
                        Co do usuwania z listy wzorów, które już wybyły to było by bardzo fajnie gdyby można było wpisać id. wzoru, który chce się usunąć a nie szukać go po wszystkich stronach w swoich oferowanych lub poszukiwanych. Rzadko udaje się otworzyć od razu stronę, na której jest dany wzór. Kangurpl co prawda wspomniał, że jest możliwość selekcji przez id. lecz ja jakoś jej nie dostrzegam w usuwaniu wzorów. Jeżeli jest taka możliwość to może ktoś mi podpowie gdzie? Co prawda jest taki klawisz wyszukiwanie wzorów lecz to jest chyba tylko dla premium, mnie zawsze wyskakuje brak dostępu.
                        Masz rację, ten klawisz umozliwia skok do danego wzoru, ale tam juz nie ma mozliwości kasowania
                        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23805

                          #13
                          a była? jak była to sprawdzę
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • remfire
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1334

                            #14
                            Trudno ocenić skuteczność tej opcji . ale uważam że jest ona przydatna.
                            Pomysł z określeniem czasu pozostawania aktualności oferowanych / poszukiwanych przedmiotów wydaje mi sie bardzo dobry , bo w ten sposób uniknie się pozostawania oferowanych pozycji przez wiele miesięcy , a nawet juz kilka lat ( np z 2003r).
                            Ograniczenie czasu do miesiaca jest jednak chyba zbyt krótkie , proponuje okres trzymiesięczny.
                            Może przydałoby sie również ograniczenie ilości poszukiwanych wzorów , bo zaznaczanie przez jednego kolekcjonera ponad połowy zamieszczonych wzorów w danej kategorii jako poszukiwane powoduje zwątpienie w skutecznośc tej opcji.
                            Co do usuwania zaznaczonych wzorów to chyba nie powinno to byc kłopotliwe. Wystarczy przecież wejść na swój profil , a tam w zakładce kolekcjonerstwo są wszystkie zanaczone wzory i bez problemu mozne je odznaczyć. Zgadzam sie jednak że przy zaznaczaniu nowych wzorów kłopot sprawia ciąge wracanie do początku kategorii. Warto chyba rozważyć opcje powracania po zaznaczeniu do tego samego miejsca .

                            Comment

                            • zulu
                              Senior
                              • 04-2004
                              • 299

                              #15
                              A jak sobie wyobrażacie potwierdzanie aktualności kiluset wzorów? Gdyby mi pewnego ślicznego dnia wyparowała moja lista oferowanych i poszukiwanych to nie wiem czy miałbym tyle samozaparcia żeby tworzyć ją jeszcze raz.

                              Myślę, że zamiast kija lepiej byłoby dać marchewkę - taki jeden maluśki przycisk, który cholernie ułatwiłby wszystkim kolekcjonerom życie: "porównanie" - opcja która porównywałaby własne poszukiwane z oferowanymi wybranej osoby oraz oferowane z jej poszukiwanymi i wyświetliłaby znalezione wzory w dwóch tabelkach.

                              Teraz żeby wymienić się z kimś musze przeszukać po kilkadziesiąt stron wzorów, w przypadku podstawek często trzeba zobaczyć szczegóły, żeby pokazał się rewers - jest to bardzo uciążliwe i czasochłonne - jak dla mnie to główna przyczyna tak niskiej skuteczności opcji poszukuje/oferuje.

                              Gdyby istniała możliwość łatwego wyszukania wzorów które ja mam a ktoś poszukuje i na odwrót z pewnością duuużo bardziej starałbym się dbać o aktualiacje listy swoich wzorów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎