Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skuteczność opcji poszukuję/oferuję

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #16
    Oto moje uwagi :

    1. Dobrze by było jakby w zakładce Giełda przy usuwaniu, wafle posegregowane były browarami. Jak dochodzi mi kolejny wzór to nie zawsze pamiętam kiedy go dodałem i gdzie go mniej więcej szukać ale wiem z jakiego jest browaru i mogę w przybliżeniu określić na której stronie będzie.

    2. Ograniczenie czasu to chyba jednak zły pomysł, w poszukiwanych mam zanaczone sporo przedwojennych wafli i jestem świadomy, że części z nich moge nie zdobyć nawet w ciągu najbliższych kilku lat. Nie wyobrażam sobie dodawania ich co kilka miesięcy.

    3. Ograniczenie ilości też jest złym pomysłem. Pomyślcie o osobach które dopiero zaczynają, na początku zawsze będą poszukiwać dużej ilości wafli ale z czasem to się zmieni.


    A tak generalnie to uważam, że nawet najdoskonalszy system nic nie da jeśli dana osoba poprostu nie jest zainteresowana wymianą .
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • dzidek1960
      Senior
      • 01-2003
      • 1548

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali
      To co mnie wkurza to gdy już usiądę do kompa np. po giełdzie lub jakiejś wymiance i aktualizuję swoje oferowane i poszukiwane wzory to gdy usuwam jakiś wzór np. na stronie n-tej to po usunięciu tego wzoru znowu muszę zaczynać od 1 strony "moich poszukiwanych wzorów" jakby nie można było zrobić abym po usunieciu danego wzoru dalej był na tej samej n-tej stronie.
      Ja znalazłem na to sposób. Jest bardzo prosty. Klikam usuń przy danym wzorze, gdy usunie daję wstecz i odświeżam. W ten sposób jestem z powrotem na danej stronie i jednocześnie mam pewność, że dany wzór usunęło.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu
      A jak sobie wyobrażacie potwierdzanie aktualności kiluset wzorów? Gdyby mi pewnego ślicznego dnia wyparowała moja lista oferowanych i poszukiwanych to nie wiem czy miałbym tyle samozaparcia żeby tworzyć ją jeszcze raz.

      Myślę, że zamiast kija lepiej byłoby dać marchewkę - taki jeden maluśki przycisk, który cholernie ułatwiłby wszystkim kolekcjonerom życie: "porównanie" - opcja która porównywałaby własne poszukiwane z oferowanymi wybranej osoby oraz oferowane z jej poszukiwanymi i wyświetliłaby znalezione wzory w dwóch tabelkach.

      Teraz żeby wymienić się z kimś musze przeszukać po kilkadziesiąt stron wzorów, w przypadku podstawek często trzeba zobaczyć szczegóły, żeby pokazał się rewers - jest to bardzo uciążliwe i czasochłonne - jak dla mnie to główna przyczyna tak niskiej skuteczności opcji poszukuje/oferuje.

      Gdyby istniała możliwość łatwego wyszukania wzorów które ja mam a ktoś poszukuje i na odwrót z pewnością duuużo bardziej starałbym się dbać o aktualiacje listy swoich wzorów.
      Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ograniczanie czasu i ilości nie ma sensu. Jeżeli ktoś chce to może się sam ograniczać, lecz narzucanie tego odgórnie było by dla mnie formą cenzury.
      Jeżeli chcecie ograniczać czas to jedynie w przypadku gdy ktoś się nie loguje na browarze np. przez 3 miesiące. Ale i to jest dyskusyjne, bo na przykład mogę wylądować na dłużej w szpitalu i co potem?
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
      1. Dobrze by było jakby w zakładce Giełda przy usuwaniu, wafle posegregowane były browarami. Jak dochodzi mi kolejny wzór to nie zawsze pamiętam kiedy go dodałem i gdzie go mniej więcej szukać ale wiem z jakiego jest browaru i mogę w przybliżeniu określić na której stronie będzie.
      Zawsze możesz sprawdzić po danymi browarami Id. spisać je w potem poszukać wg. Id. Ja tak przynajmniej robię i nie stwarza mi to specjalnych trudności.
      "Ma jednak kraj polski napój warzony
      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
      wybornym smakiem"
      Jan Długosz, Historie Piwne
      Moja strona www w początkowym okresie budowy

      Comment

      • remfire
        Senior
        • 03-2004
        • 1334

        #18
        Wniosek z dyskusji chyba jest jeden sformułowany przez grzebera :
        A tak generalnie to uważam, że nawet najdoskonalszy system nic nie da jeśli dana osoba poprostu nie jest zainteresowana wymianą .
        Najbardziej z tego chyba bedzie zadowolony ART , bo nie trzeba wprowadzac zmian
        A tak na serio to kazdy pomysł ma swoje dobre i złe strony. Ograniczenie ilości zaznaczonych wzorów miałoby na celu wyeliminowanie sytuacji gdy ktoś zaznacza olbrzymią ilośc wzorów np. łącznie z tymi aktualnie dostępnymi w prawie kazdym sklepie . Zaznaczajac okreslona ilość ( 50 , 100 , 200 ? ) trzeba by sie zastanowić na czym najbardziej zależy. Po okreslonym czasie można zaznaczyć np zupełnie inne wzory niz poprzednio, albo powtórzyć te same. Jeśli ktoś zaczyna kolekcjonowanie to od razu musi zaznaczac prawie cały dostępny dział ? Okreslony czas ma swoja najwiekszą zaletę , ze jesteśmy bardziej pewni aktualności oferty, a dodatkowo pratycznie odpadały by kłopoty związane z usuwaniem zaznaczeń.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎