Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zbieractwo puszek?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #16
    Wczoraj, w ramach odzyskiwania przestrzeni życiowej, zlikfidowałem puszki, które oczekiwały na chętnych. W najbliższym czasie będę się przeprowadzać, więc musiałem się pozbyć tego balastu.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #17
      Ja ciułam puchy ale tylko z browarów Mazowsza czyli Warszawa , Sierpc , Warka , Konstancin , Jabłonowo(szczególnie szukam starszych Warek - powiedzmy sprzed 3-4 lat)
      w Polsce sprzedaje się piwo niemal wyłącznie w puszkach 0,5 litra (wyjątkiem Żywiec i Królewskie),
      Dlaczego Królewskie ? Warszawa też jak większość browarów sika w półlitrówki. Być może chodzi Ci o puszki na Złotego Króla 0,25 i stary wzór Królewskiego 0,33 l , ale były to krótkotrwałe wybryki browaru i nie przyjeły się. Takich puszek nie-półlitrowych było jednak więcej - oprócz Żywca i Królewskiego były też Okocimie 0,33 i malutkie 0,2 lub 0,25 ale podobnie jak warszawskie funkcjonowały raczej eksperymentalnie.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • sznitka
        Junior
        • 01-2003
        • 6

        #18
        jale napisał(a)
        W tej chwili wiem bodaj o trzech osobach w Polsce, które bardziej na serio zbierają puszki. Trochę to mało. Podstawki mniej miejsca zajmują i łatwiej je zdobywać...
        ... czy to znaczy, ze jestem jednym z największych kolekcjonerów puszek w Polsce? ;]

        Przestałem puszki zbierać prawie 10 lat temu i zostało mi ponad 1000 egzemplarzy... A teraz... przeciez ich nie wyrzucę, a nie ma chętnych na przejęcie kolekcji...

        :/

        Szy.
        Na Allegro: 500+ puszek - wszystkie sprzed 15 lat

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23805

          #19
          jeśli przekazanie zbioru jest nieodpłatne, mogę zamieścić informację o tym w newsletterze, może znajdzie się chętny/chętna.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #20
            Odp: Zbieractwo puszek?

            jale napisał(a)
            A tak na marginesie - zauważyliście, że w Polsce sprzedaje się piwo niemal wyłącznie w puszkach 0,5 litra (wyjątkiem Żywiec i Królewskie).....
            Niedawno w sklepie widziałem dziwną puszkę Okocimia. Miała taką oryginalną pojemność 0,575 litra. Czyli 0,5 litra + 15% gratis. Ale ją tylko obejrzałem, piwa w puszkach nigdy nie kupuję.

            A swoje ostatnie puszki rozdałem 25 lat temu. Miały spore wzięcie.

            Comment

            • jale
              Junior
              • 03-2001
              • 17

              #21
              Cooper napisał(a)
              Dlaczego Królewskie ? Warszawa też jak większość browarów sika w półlitrówki. Być może chodzi Ci o puszki na Złotego Króla 0,25 i stary wzór Królewskiego 0,33 l , ale były to krótkotrwałe wybryki browaru i nie przyjeły się.
              Ten "wybryk" trwał kilka lat. Puszek 0,33 było całkiem sporo (głównie z Łodzi, Warki, Leżajska, Rzeszowa i Warszawy) i tak na dobra sprawę przez pierwszy rok puszkowania piwa w Polsce nie było innych puszek poza 0,33l (wyjątkiem był RIC). Z czasem małych puszek było coraz mniej, a ostatnią bodaj obecną na rynku był dwa lata temu mały Heineken z Żywca. Po prostu polscy konsumenci nie lubią małego rozmiaru (puszki of corse ; ), chcąpoczuć "szumek" po jednym piwie, a nie po trzech, a poza tym przyzwyczaili się - przez kilkadziesiąt lat w Polsce piwo sprzedawano wyłącznie w półlitrowych pojemnikach.

              Zaś puszki 0,25 były tylko dwie - mały Okocim, i cienki Złoty Król.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #22
                Faktycznie - przypomniałeś mi Jale o kilku wzorach 0,33 , jednak obstaję że w Warszawie 0,33 to była pojemność incydentalna. Królewskie 0,33 chodziło tylko w wakacje 2000 roku , a Złote Króle 0,25 - góra rok na przełomie lat 1999/2000. W pozostałych kwestiach zgadzam się z Tobą w stu procentach.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • jale
                  Junior
                  • 03-2001
                  • 17

                  #23
                  Co do 0,25 Złotego Króla (były dwie wersje graficzne ; ) - to oczywiście, że się zgadzam - browar wypuścił te puszki raczej jako ciekawostkę, niż propozycję handlową. Natomiast w przypadku 0,33 - niestety się mylisz - puszka była w sprzedaży prawie dwa lata. (co do interesującego Cię tematu - były 3 Hetmany z Warki, oraz co najmniej 3 różne małe Warki).

                  Comment

                  • BuR
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 104

                    #24
                    Kolekcjonerstwo puszek

                    Popieram!!! Ja też jestem kolekcjonerem puszek i zawsze wpadnie mi w ręce "coś nowego". Obecnie mam tylko(albo i aż) 53 puszki. Piwoszu przyłącz się do nas i ty zacznij zbierać puszki!!! Pozdro!!! Nara...

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23805

                      #25
                      BuR - jeśli masz ochotę przyjąć worek (różnych wzorów) puszek 10,5 zanim je wywalę - daj mi znać, we Wrocławiu bywam czasem, to mogę podrzucić.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • BuR
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 104

                        #26
                        Dzięki, ale..

                        Wielkie dzięki, ale jednak podziękuję, bo zbieram tylko te puszki, które sam wypiłem...Mimo wszystko pocwalam twe dobre chęci!!! Dołączam także dzisiejszą fotkę moich puszek.
                        Attached Files

                        Comment

                        • BuR
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 104

                          #27
                          poprawka...

                          Poprawaim kilka błędów z powyższej odpowiedzi...Otóż chciałem napisać
                          "Zbieram tylko puszki tych piw które wypiłem" i nie "pocwalam", tylko "pochwalam twe dobre chęci"!!!

                          Comment

                          • marcopolok
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 2334

                            #28
                            Bur, to ty kawał twardziela jesteś jesli tyle blachy obórciłeś
                            A jeśli puchy ustawiasz chronologicznie to nie dziwię się że zielony leszek na bladym końcu
                            bez brody...

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #29
                              jale napisał(a)
                              Co do 0,25 Złotego Króla (były dwie wersje graficzne (...) były 3 Hetmany z Warki, oraz co najmniej 3 różne małe Warki).
                              Masz te puszki w dublu? Czym rożniły się te Zlote Króle? Ja mam tez 2 ale różnica jest minimalna - raz napis "Złoty" jest złoty , a raz biały.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • BuR
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 104

                                #30
                                odpowaidam..

                                Puszki układam wdg grup browarniczych, ale muszę przyznać, że Lech premium był moją drugą puszką(pierwszy był Książ z Piasta). A poza tym, to jestem dpoczątkującym kolekcjonerem i bawię się w to od niedawna... A co do tych pouszek 0,33333333...(3) 0,25 itp, to u mnie nigdy takich nie widziałem. Ewentualnie jakieś większe, promocyjne puszki(np Okocim mocne), albo jednolitrową puszkę Faxa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎